Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czy dumping może uratować rafy koralowe? CSIRO stwierdza, że ​​można cofnąć czas na skutki spalania paliw kopalnych | wielka Rafa Koralowa

Kruszona skała jest stale zrzucana z masowca wzdłuż wielka Rafa Koralowa Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Australijską Agencję Naukową, szlak żeglugowy może neutralizować zakwaszenie oceanów spowodowane spalaniem paliw kopalnych, ale może przynieść nieznane skutki uboczne dla środowiska morskiego i raf koralowych.

W tym, co określa się jako „ocenę pierwszej klasy”, uczeni at CSIRO Odkrył, że teoretycznie można cofnąć czas w odniesieniu do wpływu dziesięcioleci spalania paliw kopalnych, ale drastyczny krok przyszedł z „jeszcze niezidentyfikowanym ryzykiem”.

Oprócz powodowania ocieplenia atmosfery i oceanów, zwiększony poziom dwutlenku węgla w atmosferze ze spalania paliw kopalnych zmienił pH oceanu, utrudniając koralowcom tworzenie szkieletów – proces znany jako zwapnienie.

Główny naukowiec badania, dr Matthew Mongin, powiedział, że naukowcy są teraz zmuszeni rozważyć wykonalność drastycznych interwencji w celu ratowania raf koralowych z powodu braku globalnych działań w sprawie kryzysu klimatycznego.

Jeden z ekspertów ds. raf, profesor Terry Hughes, opisał koncepcję dodawania substancji do wód Wielkiej Rafy Koralowej, jak przedstawiono w badaniu, jako „lekkomyślną”.

Naukowcy zajmujący się rafą koralową badają wykonalność szeregu lokalnych interwencji, aby spróbować kupić czas na budowę największego na świecie systemu raf.

za Test systemu dostarczania został już przeprowadzony Rozpylić tryliony nanokryształów soli morskiej w celu rozświetlenia chmur, które można wykorzystać do chłodzenia koralowców w okresach letnich, kiedy koralowce są zagrożone bieleniem.

Nowe badanie opublikowane we wtorek w czasopiśmie Listy do badań środowiskowych, podnosi koncepcję wykorzystania obecnej drogi ładowania do dyfuzji substancji alkalicznej, która może podnieść poziom pH wody, czyniąc ją mniej kwaśną.

W badaniu wykorzystano rzeczywiste pomiary pH wykonane z czujników na statku należącym do Rio Tinto, płynącym trasą Weipa do Gladstone – podróż, która zwykle trwa cztery dni.

Mungin i współpracownicy wykorzystali te pomiary do przetestowania i skalibrowania swojego modelu komputerowego, który symuluje uwalniany materiał przez dwa lata przy użyciu warunków oceanicznych i atmosferycznych między styczniem 2014 a grudniem 2015 roku.

Mongin, chemik węglowy i wystawca w CSIROPowiedział: „Ponieważ brak jest działań w zakresie zmian klimatycznych i redukcji emisji, zmusza nas to do zbadania tych interwencji.

„Musimy zbadać wszystkie zastrzeżenia i należy to zrobić z naszymi kolegami naukowymi i menedżerami raf”.

Badanie analizuje potencjalne skutki dodawania roztworu mielonej olefiny – powszechnego minerału – w ilości 90 000 ton w ciągu trzech dni. Następnie prądy oceaniczne rozprowadzają roztwór po rafach.

Mungin powiedział, że modelowanie wykazało, że substancja musiałaby być stale dodawana do wody oceanicznej, aby utrzymać podwyższony poziom pH.

„W dniu, w którym przestajesz, za trzy miesiące wracasz do miejsca, w którym byłeś” – powiedział.

Model proponuje ciągłe uwalnianie materiału co trzy dni przez rok na całej długości rafy, aby zrównoważyć czteroletnie zakwaszenie oceanów spowodowane obecną emisją dwutlenku węgla.

„Nie popieramy tej interwencji” – powiedział Mungin. „Mamy do czynienia z obecnym stanem Wielkiej Rafy Koralowej. Widzimy, że to nadchodzi i nie widzimy żadnych działań i trudno nam myśleć o wykonaniu tych interwencji.

„Ale moim zadaniem jest przetestowanie tego, aby opinia publiczna zorientowała się, co może się wydarzyć, jeśli teraz nie będziemy działać. Wychodzimy poza naszą strefę komfortu, ale musimy. „

Naukowcy mają Przeprowadziłem już eksperyment na małą skalę na rafie koralowej w południowej części Wielkiej Rafy Koralowej, co wskazuje, że dodanie roztworu alkalicznego do wody zwiększyło tempo budowy rafy szkieletowej.

Profesor Hughes z Centrum Doskonałości Studiów Rafy Koralowej Uniwersytetu Jamesa Cooka powiedział, że koncepcja dodawania 90 000 ton oliwy z oliwek „co trzy dni przez około sto lat” była „lekkomyślna”.

Powiedział: „Badanie nie dotyczy skutków środowiskowych manipulowania chemią wody na ogromną skalę, poza uznaniem, że poziom światła spadnie.

W ostatnich latach rząd Australii wydał setki milionów dolarów na zmniejszenie zanieczyszczenia wody na rafach przybrzeżnych. Celowe zmniejszenie poziomu światła w całym GBR miałoby ogromny negatywny wpływ na koralowce, trawę morską i inne kluczowe gatunki, które wykorzystują światło słoneczne do fotosyntezy”.

Dr Kennedy Wolf, biolog morski z University of Queensland, który pomógł wdrożyć Wcześniejsze doświadczenia związane z zakwaszeniem oceanówPowiedział, że ważne jest, aby zrozumieć potencjalną wykonalność środków ochronnych na dużą skalę.

Powiedział jednak, że badanie wykazało „poważną wadę” w podejściu polegającą na konieczności ciągłego dodawania materiałów do oceanu.

Powiedział: „Jak wskazuje badanie, chemia wody morskiej szybko powróci do poziomu sprzed interwencji, jeśli zastrzyki zasadowości zostaną zatrzymane. Czy to oznacza, że ​​90 000 ton źródła zasadowości musi być dodawane do GBR co trzy dni na dobre?”

„W rzeczywistości prawdopodobnie będziemy musieli dodawać coraz więcej zasadowości do systemu, aby przeciwdziałać ciągłej intensyfikacji zakwaszenia oceanów z powodu globalnych emisji, chyba że emisje zostaną znacznie ograniczone wraz z wstrzyknięciem zasadowości”.

Globalnie średnie pH oceanów na świecie wynosi Na najniższym poziomie od około 800 000 lat.

Podczas gdy poziom pH wody naturalnie zmienia się w tę iz powrotem codziennie i w zależności od pory roku, Znalazłem jedno badanie Najwyższe poziomy dwutlenku węgla, na które narażone były koralowce w Wielkiej Rafie Koralowej w latach 60., reprezentują obecnie najniższy poziom.

Dr Katharina Fabricius, starszy główny badacz w Australijskim Instytucie Oceanografii, powiedziała: „Ogólnie jasne jest, że zmniejszyło się zwapnienie koralowców.

„GBR stał się o 6% bardziej kwaśny w ciągu ostatnich 10 lat. Dokładnie podążamy za trendem [of CO2 levels] w atmosferze”.

Podczas gdy niektóre gatunki morskie mogą być w stanie przemieszczać się, aby uciec przed cieplejszymi temperaturami, „zakwaszenie oceanu jest nieuniknione” – powiedziała.

READ  Konwój truckerów na żywo: Joe Rogan mówi, że Kanada jest „na rewolucji”, gdy antymandatowi truckerzy spotykają tłumy w drodze do Ottawy