Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czy byłoby dwóch bez trzech?  Dan Beoli ponownie wygrywa w Polsce

Czy byłoby dwóch bez trzech? Dan Beoli ponownie wygrywa w Polsce

Dan Bewley był oszołomiony zwycięstwem w poprzednim Speedway GP na brytyjskiej ziemi, a teraz powtórzył swój sukces w Polsce w siódmej rundzie mistrzostw.

Pioli wygrał wyścig we Wrocławiu i dołączył do niego na drugim podium Leon Madsen, a na trzecim Robert Lambert, który po raz pierwszy stanął na podium w SGP.

Zwycięstwo przyszło dwa tygodnie po tym, jak Beauley świętował zwycięstwo w Cardiff po tym, jak został pierwszym brytyjskim zwycięzcą, który wygrał u siebie od 15 lat. W Polsce było to kolejne osiągnięcie, ponieważ po raz pierwszy od czasu Coventry Speedway w 2000 roku dwóch Brytyjczyków stanęło na podium w SGP.

„Po Cardiff ludzie mówili mi, że muszę się tym cieszyć, a ja mi się podobało i podobało mi się. Ale potem nie zamierzałem świętować do końca sezonu”. Powiedział zawodnik pod koniec kolejnego zwycięstwa, powołując się na oficjalną stronę wyścigu.

Co najbardziej intrygujące, Pioli nie spodziewał się, że znajdzie się na liście kierowców na Grand Prix MotoGP 2022, tylko po to, by otrzymać telefon po tym, jak rosyjscy zawodnicy Artem Laguta i Emil Sivotdinov zostali zawieszeni z powodu wojny na Ukrainie. Mimo, że miał okazję zaledwie miesiąc przed rundą otwarcia, to zwycięstwo we Wrocławiu daje mu 84 punkty w klasyfikacji żużlowego GP, co daje mu 24 punkty straty do lidera serii Bartosza Smarzlika, który ma 108 punktów.

Pierwsza dziesiątka FIM SPEEDWAY GP w Polsce:

1 Dan Bewley 20 punktów
2 Leon Madsen 18 punktów
3 Robert Lambert 16 punktów
4 Maciej Janowski 14 punktów
5 Bartosz Zmarzlik 12 punktów
6 Patryk Dudek 11 punktów
7 Ty Woffinden 10 punktów
8 Mikel Michaelsen 9 punktów
9 Fredrik Lindgren 8 punktów
10 Gleb Czugunow 7 punktów

1 Bartosh Zmarzlik 108 punktów
2 Leon Madsen 92 punkty
3 Dan Bewley 84 punkty
4 Patryk Dudek 76 punktów
5 Maciej Janowski 74 punkty

READ  William C. kciuk | Wiadomości, sport, praca