Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czy byłeś kiedyś na amerykańskim weselu?

niektóre z moich Najstarsze i najmilsze wspomnienia pochodzą ze ślubów. Nie było to zbyt wielkie przyjęcie dla dziecka, które siedziało, stało i klęczało. Część weselna, którą pamiętam, to były przyjęcia, aspekt imprezowy. To był czas rodziny, jedzenia i zabawy!

Dorastałem jako członek Polonii w Greater Chicagoland, największym skupisku Polaków poza Polską. Wesela są ważne dla wszystkich kultur, niektóre są bardziej hałaśliwe niż inne. Być może dlatego, że Polacy mają bardzo trudną historię, ich święta bywają nieco głośniejsze, a może po prostu uwielbiają tańczyć i pić.

Nie będąc lokalnym dogmatem głównego nurtu, nie mogę powiedzieć, co dzieje się w świątyni, kiedy ludzie są stemplowani, ale mogę powiedzieć, że przyjęcia, które wychodzę, nie są tak pikantne jak polskie stypy pogrzebowe, nie mówiąc już o polskim ślubie. Najlepszym przykładem ślubów, na których dorastałam, które niektórzy mogli oglądać, jest klasyczny film „Łowca jeleni”. W tym filmie jest scena weselna, która pokazuje, jak Słowianie obchodzili wesela, a w niektórych przypadkach nadal to robią! Niektóre witryny filmowe wymieniają go nawet jako jedną z 10 najlepszych scen ślubnych z filmów wszechczasów.

Gypsy-Punk Gogol Bordello ma piosenkę „American Wedding”. Tej piosenki nie należy mylić z piosenką Franka Oceana o tym samym tytule z tego samego okresu. Jego piosenka też jest poprawna, tylko mroczniejsze spojrzenie z innej perspektywy. Teledysk do piosenki Gogol Bordello można znaleźć na YouTube i doskonale ilustruje różnice między sposobem, w jaki niektórzy ludzie „świętują” swoje zmieniające życie wydarzenie małżeńskie. Jeśli obejrzysz wideo, uważaj, że teksty są trochę nijakie, ale piosenka kontrastuje z tym, co można by uznać za typowy amerykański ślub z typowym słowiańskim ślubem. Osobiście doświadczyłem kontrastu, gdy poślubiłem moją ukochaną żonę od 36 lat!

Moja żona dorastała w Idaho Falls. Jej rodzice byli prezbiterianami, głównie duńskiego pochodzenia, a żadna z grup nie była znana z nieokiełznanego entuzjazmu. Po naszym ślubie jej rodzice urządzili wspaniałe przyjęcie na rodzinnym podwórku. To było bardzo miłe spotkanie, które zaczęło się o 14.00 a zakończyło o 18.00, był wspaniały tort weselny, miętowe pastele, przystawki i wesołe rozmowy. Kilkoro znajomych z college’u mogło wkraść się na piwo lub dwa, ale w sumie była to przyjemność dla Carrie Nation.

READ  Top 10 Netflix (tydzień rozpoczynający się 7 sierpnia): Serce z kamienia, Painkiller

Po podróży poślubnej zatrzymaliśmy się w Chicago, gdzie moja rodzina rzuciła na nas przyjęcie, które było czymś więcej niż to, czego doświadczyłem dorastając. Gdyby moja nowa żona nie była jeszcze kilka miesięcy temu na ślubie mojej siostry, szok kulturowy mógł uczynić ją moim nowym byłym! To prawda, że ​​nasza recepcja w Chicago była większa, miała głośną muzykę, taniec polki, dużo jedzenia i otwarty bar. Nie żeby było to lepsze przyjęcie niż nasza impreza w Idaho Falls, po prostu spełniło oczekiwania rodziny i przyjaciół, których zostawiłam dla mojego nowego życia w dziczy Idaho.

Wszystkie kultury inaczej świętują związek dwojga ludzi. Jak to zrobisz, zależy od Ciebie. Nie musi być krzykliwy, głośny ani drogi. Właściwie znam ludzi, którzy rozwiedli się, zanim zapłacili za ślub! Ważne jest to, że jest naprawdę odświętnie, ale to Ty decydujesz o określeniu tego słowa, czy to podczas obgryzania pastelowych miętówek, czy pieczenia wódki.