Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czy będzie można kupić koncepcję bezprzewodowego telewizora OLED firmy Panasonic?

Czy będzie można kupić koncepcję bezprzewodowego telewizora OLED firmy Panasonic?

(Pocket-lint) – Mając kilka produktów premium, które zostały już zaprezentowane w tym roku, Panasonic postanowił skupić się na już dostępnych telewizorach, słuchawkach i tym podobnych na swoim stoisku IFA w tym roku. Zarezerwowałem jednak jeden obszar dla bardziej koncepcyjnej technologii i tutaj odkryliśmy pewien klejnot – bezprzewodowy telewizor OLED tak lekki, że można go zawiesić na jednym przewodzie.

Powiedziano nam, że jest o 50 procent lżejszy niż 55-calowy telewizor OLED — głównie dlatego, że nie ma w nim żadnego cyfrowego telewizora ani inteligentnych gałązek. Zamiast tego jest to przede wszystkim wyświetlacz, który wymaga tylko jednego kabla zasilającego, aby działał. Reszta znajduje się w całkowicie bezprzewodowym nadajniku, który został ukryty między półką z książkami pod spodem.

Pudełko wysyła obraz i (zakładamy) sygnały audio na wyświetlacz 4K HDR. A sądząc po wyglądzie obrazów na ekranie podczas demonstracji, są wystarczająco dobre.

Dowiedzieliśmy się, że box nie był podłączony do żadnego konkretnego źródła, więc możliwe, że filmy demonstracyjne są przechowywane na wewnętrznym dysku twardym. Powiedziano nam, że usługi przesyłania strumieniowego mogą być tutaj odpowiedzią – co oznacza, że ​​możesz całkowicie zrezygnować z dodatkowego zestawu lub kabla.

Z tyłu telewizora znajduje się kilka portów, w tym port HDMI obsługujący eARC, ale zdecydowanie jest miejsce na telewizor, który jest obsługiwany tylko przez przesyłanie strumieniowe. W rzeczywistości jest to w pewnym momencie prawie pewne.

Jednak naszym głównym pytaniem jest, czy ta koncepcja bezprzewodowego telewizora kiedykolwiek stanie się rzeczywistością? Instynkt podpowiada, że ​​nie. Chociaż, podobnie jak w przypadku modeli samochodów, które omawiamy, niewątpliwie będą elementy, które Panasonic będzie starał się włączyć do technologii konsumenckiej.

Nie widzimy powodu, aby na przykład nie rozważać użycia skrzynki nadajnika radiowego z przyszłym zestawem. Być może jako oddzielne pudełko z wejściami źródłowymi, które później przesyłają informacje wideo i audio do (w większości) telewizora bez kabli. W przeszłości widzieliśmy podobne rozłąki z innymi firmami – aczkolwiek ze słabą komunikacją między nimi. Ten kolejny krok wydaje się naturalny.

READ  Technologia, która umarła w 2023 roku

W każdym razie mamy taką nadzieję.

Napisane przez Ricka Hendersona.