Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czterech obywateli USA jest oskarżonych o pracę dla rosyjskiej agencji szpiegowskiej w celu ingerowania w wybory

Umali Yeshitela, lider ruchu Uhuru i założyciel Afrykańskiej Socjalistycznej Partii Ludowej, wraz z dwoma innymi członkami APSP, jest oskarżony o działanie jako pełnomocnik Rosji

Pracownicy Yeshitila, którzy byli przewodniczącymi i założycielami APSP, zostali oskarżeni (theburningspear.com / Wikimedia Commons)

Czterech członków amerykańskich grup wyzwoleńczych Czarnych i trzech rosyjskich oficerów wywiadu Federalnej Służby Bezpieczeństwa zostało oskarżonych o spiskowanie w celu rekrutacji innych obywateli amerykańskich, aby służyli jako nielegalni agenci rosyjskiego rządu.

Wśród oskarżonych jest Umali Yeshitela, przywódca ruchu Uhuru i założyciel Afrykańskiej Socjalistycznej Partii Ludowej.

Wśród oskarżonych są także Benny Joan Hess, Jesse Neville i Augustus C. Roman Jr. — znany również jako Gazi Kudzu.

Roman Jr. opuścił Uhurus w 2018 roku i założył Radical Black Hammer Party w Georgii.

Yeshitila, Hess i Neville zostali oskarżeni o działanie jako agenci Rosji.

Siódemka została oskarżona przez federalną wielką ławę przysięgłych w Tampa na Florydzie o działanie w imieniu rosyjskiego rządu.

Ogromna tablica elektroniczna przedstawia stylizowanego rosyjskiego żołnierza z hasłem „Służenie Rosji to prawdziwa praca” na fasadzie budynku w Sankt Petersburgu w Rosji(ANATOLIJ MALTSEW/EPA-EFE/REX/Shutterstock)

Jeden z oskarżonych rosyjskich agentów rzekomo poprosił Yeshitilę o wygłoszenie oświadczenia popierającego niepodległość tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, wspieranego przez Rosję separatystycznego państwa we wschodniej Ukrainie.

READ  Wiadomości Covid UK na żywo: najnowsza aktualizacja firmy omicron, ponieważ liczba przypadków nowych wariantów wzrosła o 50% w ciągu jednego dnia