Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czołg armii M1 Abrams został nazwany „wojownikiem” szkolącym się do wojny w Europie

Czołg armii M1 Abrams został nazwany „wojownikiem” szkolącym się do wojny w Europie

Najpierw pojawił się „Koń bez imienia”. Potem było zwolnienie ASVAB. Teraz inny czołg M1 Abrams armii amerykańskiej ciężko pracuje w Polsce, przygotowując się do przyszłego konfliktu w Europie:wojownik

Zdjęcia opublikowane przez Pentagon w tym tygodniu Żołnierze Kompanii Savage 2 Batalionu 70 Pułku Pancernego 2 Brygady Pancernej Zespołu Bojowego 1 Dywizji Piechoty ćwiczą z czołgami M1A2 Abrams w Nowej Dępie podczas wspólnych ćwiczeń ogniowych w ramach Ćwiczenia wojskowe Anakonda 23.

Podczas gdy czołgi Anakonda23 mieściły armaty gładkolufowe XM256 kal. 120 mm pokryte siatką kamuflażową — idealną do bujnej zieleni Europy Wschodniej — jeden konkretny czołg wyróżniał się unikalną „wojowniczą” nazwą.

Żołnierze amerykańscy z Savage Company, 2. batalion, 70. pułk pancerny, 2. Brygada Pancerna, 1. Dywizja Piechoty wspierająca 4. Dywizję Piechoty, mają za zadanie manewrować czołgiem M1A2 Abrams w połączonym ćwiczeniu z żywym ogniem podczas Anakonda23 w Nowej Dipie w Polsce , 15 maja 2023 r. (zdjęcie Gwardii Narodowej Armii Stanów Zjednoczonych: sierżant sztabowy Teresa Gualdrama)

Odkąd pierwsze amerykańskie czołgi przejechały przez europejską ziemię pod koniec I wojny światowej, personel serwisowy z miłością nazywał swoje działa wojenne. Nazwy te stały się w ostatnich latach coraz bardziej złożone (a w niektórych przypadkach wulgarne), co skłoniło co najmniej jedną armię pancerną do wydania w tym roku nowych wytycznych dotyczących nazw czołgów.

Anakonda23 zobaczy więcej niż 12 000 polskich żołnierzy Połącz siły ze Stanów Zjednoczonych, Rumunii, Słowenii, Szwecji, Francji, Litwy, Łotwy, Estonii i Turcji, aby przeprowadzić intensywne szkolenie z bronią, według dla wojska polskiego.

Rozszerzone ćwiczenie zostało opisane jako „najważniejsze polskie ćwiczenie, którego celem jest szkolenie, integracja i utrzymanie gotowości taktycznej oraz zwiększenie interoperacyjności we wspólnym wielonarodowym środowisku” według dla armii amerykańskiej.

Zarejestruj się w Misji i Celu już dziś. Codziennie otrzymuj najświeższe informacje o wojsku, rozrywce i sprzęcie na swoją skrzynkę odbiorczą.

Zwiększona widoczność amerykańskiego pancerza podczas ćwiczeń międzynatowskich w następstwie rosyjskiej inwazji na Ukrainę jest nie tylko świetna do odstraszania, ale także do zwiększenia prędkości sił sojuszniczych za pomocą czołgu podstawowego M1 Abrams.

Siły amerykańskie wkrótce rozpoczną szkolenie ukraińskich załóg czołgów na M1 w Niemczech jako pierwszy krok w kierunku dostarczenia czołgów siłom ukraińskim w nadchodzących miesiącach, powiedział rzecznik prasowy Pentagonu, bryg. generała Pata Ridera Powiedzieć korespondentów w tym tygodniu.

READ  Oto dokładny lakier do paznokci, który Margot Robbie miała na sobie w scenie butów Barbie

Na początku tego roku Stany Zjednoczone zobowiązały się do dostarczenia Ukrainie najnowszych M1A2, ale wycofały się z tej obietnicy, gdy stało się jasne, że takie dostawy mogą zająć rok. Zamiast tego Pentagon mówi teraz, że wyśle ​​odnowione M1A1 na Ukrainę znacznie wcześniej.

„Jak omówiliśmy wcześniej, ten intensywny program szkoleniowy dla ukraińskich załóg i konserwatorów ma na celu przygotowanie ich do przyszłych kluczowych ról w skutecznej obsłudze czołgu M1 i obronie narodu ukraińskiego” – powiedział Rader.

Najnowsza misja i cel