Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czołg armii M1 Abrams został nazwany „wojownikiem” szkolącym się do wojny w Europie

Najpierw pojawił się „Koń bez imienia”. Potem było zwolnienie ASVAB. Teraz inny czołg M1 Abrams armii amerykańskiej ciężko pracuje w Polsce, przygotowując się do przyszłego konfliktu w Europie:wojownik

Zdjęcia opublikowane przez Pentagon w tym tygodniu Żołnierze Kompanii Savage 2 Batalionu 70 Pułku Pancernego 2 Brygady Pancernej Zespołu Bojowego 1 Dywizji Piechoty ćwiczą z czołgami M1A2 Abrams w Nowej Dępie podczas wspólnych ćwiczeń ogniowych w ramach Ćwiczenia wojskowe Anakonda 23.

Podczas gdy czołgi Anakonda23 mieściły armaty gładkolufowe XM256 kal. 120 mm pokryte siatką kamuflażową — idealną do bujnej zieleni Europy Wschodniej — jeden konkretny czołg wyróżniał się unikalną „wojowniczą” nazwą.

Żołnierze amerykańscy z Savage Company, 2. batalion, 70. pułk pancerny, 2. Brygada Pancerna, 1. Dywizja Piechoty wspierająca 4. Dywizję Piechoty, mają za zadanie manewrować czołgiem M1A2 Abrams w połączonym ćwiczeniu z żywym ogniem podczas Anakonda23 w Nowej Dipie w Polsce , 15 maja 2023 r. (zdjęcie Gwardii Narodowej Armii Stanów Zjednoczonych: sierżant sztabowy Teresa Gualdrama)

Odkąd pierwsze amerykańskie czołgi przejechały przez europejską ziemię pod koniec I wojny światowej, personel serwisowy z miłością nazywał swoje działa wojenne. Nazwy te stały się w ostatnich latach coraz bardziej złożone (a w niektórych przypadkach wulgarne), co skłoniło co najmniej jedną armię pancerną do wydania w tym roku nowych wytycznych dotyczących nazw czołgów.

Anakonda23 zobaczy więcej niż 12 000 polskich żołnierzy Połącz siły ze Stanów Zjednoczonych, Rumunii, Słowenii, Szwecji, Francji, Litwy, Łotwy, Estonii i Turcji, aby przeprowadzić intensywne szkolenie z bronią, według dla wojska polskiego.

Rozszerzone ćwiczenie zostało opisane jako „najważniejsze polskie ćwiczenie, którego celem jest szkolenie, integracja i utrzymanie gotowości taktycznej oraz zwiększenie interoperacyjności we wspólnym wielonarodowym środowisku” według dla armii amerykańskiej.

Zarejestruj się w Misji i Celu już dziś. Codziennie otrzymuj najświeższe informacje o wojsku, rozrywce i sprzęcie na swoją skrzynkę odbiorczą.

Zwiększona widoczność amerykańskiego pancerza podczas ćwiczeń międzynatowskich w następstwie rosyjskiej inwazji na Ukrainę jest nie tylko świetna do odstraszania, ale także do zwiększenia prędkości sił sojuszniczych za pomocą czołgu podstawowego M1 Abrams.

READ  Recenzja Ronina • Wiadomości anime z Wielkiej Brytanii

Siły amerykańskie wkrótce rozpoczną szkolenie ukraińskich załóg czołgów na M1 w Niemczech jako pierwszy krok w kierunku dostarczenia czołgów siłom ukraińskim w nadchodzących miesiącach, powiedział rzecznik prasowy Pentagonu, bryg. generała Pata Ridera Powiedzieć korespondentów w tym tygodniu.

Na początku tego roku Stany Zjednoczone zobowiązały się do dostarczenia Ukrainie najnowszych M1A2, ale wycofały się z tej obietnicy, gdy stało się jasne, że takie dostawy mogą zająć rok. Zamiast tego Pentagon mówi teraz, że wyśle ​​odnowione M1A1 na Ukrainę znacznie wcześniej.

„Jak omówiliśmy wcześniej, ten intensywny program szkoleniowy dla ukraińskich załóg i konserwatorów ma na celu przygotowanie ich do przyszłych kluczowych ról w skutecznej obsłudze czołgu M1 i obronie narodu ukraińskiego” – powiedział Rader.

Najnowsza misja i cel