Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Członkowie EBU będą obejmować serię Rugby Europe Sevens z wieloletnią umową

Członkowie EBU będą obejmować serię Rugby Europe Sevens z wieloletnią umową

UEFA i zdobywcy drugiego miejsca w Europie mają przyjemność ogłosić, że osiągnęli porozumienie w sprawie relacji z ekscytującego sportu olimpijskiego, jakim jest rugby siódemki, w wybranych regionach Europy.

Umowa między UEFA a Rugby Europe, kontynentalnym organem zarządzającym związku rugby, umożliwia członkom związku transmitowanie serii mistrzostw Europy mężczyzn i kobiet w rugby w 2023 i 2024 roku.

Pierwotna umowa przyznaje wyłączne prawa do transmisji na żywo Eurowizji Sport członkom EBU na terytoriach Republiki Czeskiej (CT), Litwy (LRT), Polski (TVP) i Hiszpanii (RTVE), z opcją włączenia większej liczby członków z dodatkowych regionów .

Członkowie będą budować zasięg na swoich drużynach narodowych i będą wykorzystywać treści na własnych platformach linearnych i nielinearnych. Relacje obejmą dystrybucję klipów informacyjnych z wydarzeń za pośrednictwem Eurovision Sports News, a wydarzenia będą również promowane na platformach społecznościowych członków i Rugby Europe.

Umowa obejmuje:

Mistrzostwa Europy w Rugby Sevens mężczyzn i kobiet 2023

Runda 1: Algarve Sevens – 9-11 czerwca

Runda 2: Hamburg Sevens – 7-9 lipca

Drużyny męskie: Hiszpania, Niemcy, Francja, Belgia, Włochy, Portugalia, Litwa, Gruzja, Irlandia, Wielka Brytania, Rumunia, Czechy.

Reprezentacje kobiet: Polska, Irlandia, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Belgia, Czechy, Niemcy, Włochy, Portugalia, Szwecja, Rumunia.

Mistrzostwa Europy w Rugby Sevens mężczyzn i kobiet 2024

Runda 1: Mistrzostwa Algarve Sevens — czerwiec lub lipiec 2024 r

Runda 2: Hamburg Sevens – czerwiec lub lipiec 2024 r

Mistrzostwa Europy Siódemek w Rugby koronują mistrzów Europy siódemek mężczyzn i kobiet w rugby na podstawie ich rankingu po dwóch rundach zawodów.

Zeszłoroczni zwycięzcy serii, Hiszpania (mężczyźni) i Polska (kobiety), zmierzą się z silnym przeciwnikiem innych rywali, takich jak Niemcy i Irlandia, które wygrały mecz w poprzedniej edycji, czy Wielka Brytania czy Francja, które są częścią światowego świata rugby. seria.

Andreas Aristodemo, szef sportów letnich w Eurovision Sport, powiedział: „Cieszymy się, że możemy wzbogacić nasze rozszerzone portfolio o imprezy Rugby Europe Sevens. Te imprezy reprezentacji narodowych są doskonale zgodne z DNA naszych członków, aby wspierać sporty olimpijskie na najwyższym możliwym poziomie. i jesteśmy dumni, że możemy wspierać Rugby Sevens przez następne dwa lata.”

READ  Alcaraz vs Djokovic wreszcie tu jest; Ruud gra ze Zverevem w półfinale innych mężczyzn Wiadomości, sport, praca

Florent Marti, dyrektor generalny Rugby Europe, ogłosił: „Cieszymy się, że możemy współpracować z Europejską Unią Nadawców w celu promowania European Sevens Series. Dzięki ich doświadczeniu w głośnych wydarzeniach sportowych, imponującej sieci transmisji i ich członkostwu, będzie to świetna okazja do promocji Siódemek Rugby i pokazania kibicom europejskich talentów i drużyn narodowych.Sport, zwłaszcza przed Igrzyskami Olimpijskimi 2024.”

Rugby Sevens, szybka siedmioosobowa wersja tradycyjnego związku rugby, pochodzi z końca XIX wieku. Jednak sport ten zadebiutował dopiero w programie olimpijskim w Rio de Janeiro w 2016 roku i szybko stał się ulubieńcem młodszej, bardziej zróżnicowanej grupy demograficznej wśród fanów olimpijskich.

Zaangażowanie Eurovision Sport w Rugby Sevens nie kończy się wraz z European Championship Series. W tym roku odbędą się również kwalifikacje olimpijskie do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024, w połączeniu z Igrzyskami Europejskimi Kraków 2023 (21 czerwca – 2 lipca 2023 r.), podczas których po raz pierwszy w historii zadebiutują siódemki rugby.

W ubiegłym roku EBU sfinalizowała partnerstwo z Europejskimi Komitetami Olimpijskimi, aby zaoferować swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie dystrybucji praw medialnych do Igrzysk Europejskich w 2023 i 2027 roku.