Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Członek zarządu Derby „Future Astronaut” wkrótce zostanie wystrzelony w kosmos

Członek zarządu Derby ujawnił, że wkrótce wystartuje w kosmos jednym z długo oczekiwanych lotów komercyjnych Virgin Galactic. Alan Jack Greaves (Bolton Ward), lat 31, reformator Wielkiej Brytanii i były członek rady miejskiej UKIP, powiedział, że nie ma żadnych skrupułów przed podróżą w kosmos i jest bardzo podekscytowany tym doświadczeniem bycia poza światem.

Dołączy do Williama Shatnera ze Star Trek i założyciela Amazona Jeffa Bezosa, którzy już wyruszyli w kosmos specjalnym lotem w kosmos. Celebryci, tacy jak Tom Hanks, Angelina Jolie, Leonardo DiCaprio i James Cameron, również kupowali bilety.

Cllr Graves jest obecnie wyznaczony na „przyszłego astronautę” i czeka na rozpoczęcie swojego szkolenia przed startem w locie o wartości 500 000 $ w 2025 roku.

Mówi, że był w stanie sfinansować swoją podróż dzięki sukcesowi jego firmy sprzedającej suplementy diety, która ma 100 000 klientów na całym świecie.

Jego lot potrwa około 40 minut, podczas których pasażerowie doświadczą kilkuminutowej nieważkości i zobaczą krzywiznę Ziemi z przestrzeni suborbitalnej.

Statek SpaceShipTwo Virgin Galactic pod wpływem rakiet, nad Mojave w Kalifornii.

Założyciel Virgin, brytyjski biznesmen Richard Branson i inni szczęśliwi pasażerowie polecieli na wysokość 282773 stóp (około 53,5 mil lub 86 kilometrów) podczas pierwszego komercyjnego lotu kosmicznego w lipcu 2021 roku.

Cllr Graves, syn członka rady Alana Gravesa seniora, powiedział, że Branson nie przyleci swoim samolotem, ale spotka się z miliarderem i pozostanie na jego prywatnej wyspie na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych.

Powiedział: „Musisz się z nim kiedyś spotkać na jakimś wydarzeniu. Możesz także otrzymać zaproszenie na pobyt z nim na jego wyspie, Necker Island, przez tydzień”.

Statek macierzysty Virgin Galactic unosi rakietę na orbitę

W nadchodzących latach Cllr Graves będzie musiał uczestniczyć w rygorystycznym programie przygotowań, obejmującym trening siłowy, przygotowanie w stanie nieważkości, procedury awaryjne i nasycenie sensoryczne.

READ  Łowca dinozaurów na wyspie Wight: będziemy potrzebować większego muzeum | dinozaury

Otrzyma również wykonany na zamówienie skafander kosmiczny i spotka się z doświadczonymi pilotami statku kosmicznego Virgin VSS Unity.

Uczestnicy uczą się także, jak wydawać polecenia i jak się leczyć podczas lotu.

Cllr Graves dodał: „Nie mam absolutnie żadnych obaw, po prostu podekscytowanie.

Rolls-Royce ujawnił w 2020 roku, że podpisał umowę z Virgin Galactic na opracowanie naddźwiękowego samolotu odrzutowego.

„Jestem po trzydziestce i nie brano pod uwagę możliwości tego, gdy byłem młodszy. Jestem naprawdę podekscytowany, to pierwszy krok człowieka do eksploracji kosmosu”.

„Wszyscy, którzy zrobili to do tej pory, wrócili z zupełnie innym spojrzeniem na świat i to też chciałbym osiągnąć.

„Biegnę organizacja badawcza zdrowia Ma to na celu wydłużenie życia ludzi i robimy to z wielkim sukcesem.

„Odkryłem, że jestem w stanie pomóc ponad 100 000 osób w poprawie ich zdrowia i dobrego samopoczucia ze względu na sposób, w jaki prowadzę organizację, w ogromnym stopniu zmieniliśmy przestrzeń zdrowia i bezpośredni wpływ naszych produktów i usług na samopoczucie ludzi .

„To sprawiło, że zdałem sobie sprawę, że mógłbym mieć większy wpływ, jeśli chodzi o pomaganie światu, gdyby moje horyzonty były bardziej rozszerzone.

„Dlatego zdecydowałem się polecieć w kosmos. Mam też nadzieję, że zobaczenie, jak jeden z radnych z Alvaston wyrusza w kosmos, zainspiruje innych i nauczy ich, że wszystko jest możliwe”.

Virgin musiało przełożyć swój pierwszy komercyjny lot kosmiczny w 2021 r. na czwarty kwartał 2022 r. Działa on na zasadzie startu jak konwencjonalny samolot odrzutowy, zanim statek z napędem rakietowym przewożący sześciu pasażerów i dwóch członków załogi rozdzieli się na wysokości 50 000 stóp i użyje rakiet przestrzeń., przed zsunięciem się na ziemię.