Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czerwona uwaga: możliwe marnotrawstwo gwiazd

Ryan Reynolds. Gal Gadot. Dwayne The Rock Johnson.

Trzy z najgorętszych nazwisk w obecnym Hollywood to przepis na coś wspaniałego. Niestety jest to dalekie od tego.

Od czasu wybuchu pandemii i usług przesyłania strumieniowego zyskały ogromny wzrost popularności i użytkowania, pojawiły się platformy rywalizujące na lewo i prawo, aby wypuścić najwięcej programów i filmów. Netflix prawdopodobnie przez cały czas był w czołówce tej konkurencji, a dzięki Red Notice pobił rekord najczęściej oglądanego filmu w historii otwarcia Netflix. Jednak w tym tkwi problem.

Fakt, że film taki jak Red Notice wywarł taki efekt, jest wyraźną wskazówką panującego obecnie gustu: twarz nad jakością. Zupełnie nowy film z trzema wielkimi gwiazdami wystarczy, aby ludzie dostroili się bez względu na to, czego się spodziewają. Pod względem wspomnianej esencji niestety nie było wiele. Przed nami drobne spoilery.

Historia zaczyna się od agenta FBI Johna Hartleya (w tej roli Dwayne Johnson) tropiącego słynnego złodzieja sztuki Nolana Bootha (w tej roli Ryan Reynolds). Pomimo tego, że Nolan ciągle unika schwytania, Hartleyowi w końcu udaje się wsadzić Nolana za kratki dzięki tajnym informacjom, które wyciekł kryminalny geniusz „The Bishop” (w tej roli Gal Gadot).

Jednak dziwnym zrządzeniem losu Hartley został wrobiony w defraudację funduszy przez biskupa, pozbawiony statusu stróża prawa i umieszczony w tej samej celi więziennej, co Nolan. Aby odzyskać swoje życie, Hartley łączy siły z Nolanem, aby udaremnić plan biskupa, aby ukraść złote jajo Kleopatry, dawno zaginiony skarb, pożądany przez międzynarodowych przestępców. W ten sposób rozpoczyna się niespodziewana walka duetu ze zdradzieckim Bishopem, który zawsze wydaje się być o krok przed kwitnącymi pąkami.

READ  Film dokumentalny o produkcji Andy'ego Kaufmana - News Movie in Brief

Zacznijmy od pozytywów. Główną atrakcją tego filmu są trzej główni aktorzy, raczej oczekuje się od nich, że dobrze wykonają swoje role. Stoicka i opiekuńcza postać Johna Hartleya jest doskonale grana przez „The Rock”, a Ryan Reynolds to w zasadzie tylko Deadpool jako charyzmatyczny, żartujący, niepoważny antybohater. Chociaż Gal Gadot może wyglądać zupełnie inaczej niż Wonder Woman jako umysł przestępczy, odgrywa złowrogą rolę z podobnym entuzjazmem i urokiem. Cała trójka uzupełnia się niemal idealnie, a ponieważ film tak bardzo opiera się na błyskotliwych przekomarzaniach, ich chemia dobrze pasuje również do scen komediowych.

Niestety na tym kończy się pochwała. Red Notice ma historię, która jest nie tylko dziurawa, ale także chętnie pozostawiona niekompletna, by wywołać kontynuację. Po prawie dwóch godzinach działania, zakończenie głównej decyzji losową fabułą z kilkoma trwałymi rezultatami wydaje się zdradą publiczności. Dodaj super tandetne linie i przewidywalne emocje do tego miksu, a otrzymasz trudny do przewinięcia film, gdy początkowa magia pary The Rock i Deadpool przestanie działać.

Ogólnie rzecz biorąc, pisanie wygląda jak coś z filmów Bonda, ale bardzo stara się włożyć niezbyt zabawne dowcipy nawet w najpoważniejsze sceny. Istnieje również nadmierne poleganie na akcji, aby wydłużyć czas działania: akcja, która nie robi wiele, aby rozwinąć fabułę. Red Notice wyróżnia się jednymi z najpopularniejszych modeli akcji w historii filmów szpiegowskich, w tym między innymi pościgami samochodowymi, porwaniem muzeum, ucieczką z więzienia, wpadnięciem do wodospadu, wtargnięciem na imprezę VIP, podszywaniem się pod kogoś w celu naruszenia bezpieczeństwa i nie tylko działka .

Pisanie również nie dało utalentowanym aktorom żadnego jakościowego materiału do pracy. Większość dialogów to szybkie pojedyncze linijki lub po prostu komediowe akcje zorientowane na akcję, co jest niefortunne, ponieważ z tak gwiazdorską obsadą ten film miał potencjał, by być o wiele lepszym.

READ  Przewodnik po wydaniu Blu-ray i 4K Ultra HD Blu-ray — 22 sierpnia – 28 sierpnia 2021 r.

Ogólnie rzecz biorąc, czerwone powiadomienie brzmi jak kolejny dobry ruch, aby zmarnować kilka godzin. Tylko nie oczekuj niczego znaczącego po filmie, który kiedyś był tani.