Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czekamy na sezon zawodów paralotniowych 2023

Czekamy na sezon zawodów paralotniowych 2023

Sezon zawodów paralotniowych w tym roku zapowiada się obiecująco W kalendarzu imprez FAI zarejestrowanych jest pięć Mistrzostw Świata i Kontynentu.

Piąte szybowcowe mistrzostwa Ameryki FAI

Organizowane są pierwsze zawody klasy 1 sezonu, 5. Żeglarskie Mistrzostwa Panamerykańskie FAI Stowarzyszenie szybowcowe Kansas. Odbędzie się w dniach 6-17 czerwca w Hutchinson, Kansas, USA, zarówno w kategorii klubowej, jak i niepełnosprawnej.

Teren na obszarze zawodów składa się z płaskich terenów, z większością pól uprawnych o tej porze roku. Warunki lotu są bardzo zróżnicowane i dlatego muszą sprawdzać umiejętności pilotów. Warunki termiczne od 4-6 000 galonów. Jest przewidywalny, z różnymi mocami w zależności od przednich pasów. Przewidywane misje obszarowe i misje wyścigowe obejmują obszar od 100 do 400 kilometrów.

Zwycięzcy 2019 roku

Oto panujący mistrzowie i medaliści trzecich Mistrzostw USA FAI 2019 w Rockton w Kanadzie (ponieważ czwarta edycja w 2022 roku została odwołana):

Klasa 18m

 1. Jerzego Semplińskiego
 2. Był to Siergiej Morozow
 3. Jorg Steber może

kategoria klubowa

 1. Carlos Iucci ARG
 2. Maciej Pasztor ARG
 3. Rafał Bravo ARG

Kategoria niepełnosprawnych

 1. Łukasz Szczepaniak może
 2. Tima Taylora USA
 3. Sarah Arnold USA

12. Żeglarskie Mistrzostwa Etihad Kobiet

Najlepsze na świecie pilotki będą ścigać się swoimi latawcami przez 14 dni intensywnej rywalizacji od 1 do 15 lipca 2023 r. podczas 12. Paralotniowych Mistrzostw Świata Kobiet FAI w Garray w Hiszpanii (klasa standardowa, klasa klubowa, klasa 18 m).

Stosunkowo nowe w porównaniu do swojego popularnego sąsiada Fuentemilanos, lotnisko Garray oferuje doskonałe warunki do latania: niewielkie prawdopodobieństwo deszczu, wysokie temperatury, silne upały i wysokie podstawy chmur.

Zajęcia dla dzieci związane z paralotniarstwem, pokazy lotnicze i naziemne oraz stragany z ulicznym jedzeniem zapewniają mnóstwo zabawy dla rodzin podczas całodniowego wypadu, a śledzenie wyścigów na żywo pozwala fanom śledzić rywalizację z całego świata.

zwycięzcy 2022 r

READ  Słynna celebracja Steve'a Curry'ego zainspirowała francuską gwiazdę piłki nożnej Kyliana Mbappe po meczu z Polską na Mistrzostwach Świata FIFA

Mistrzynie i medalistki XI Szybowcowych Mistrzostw Kobiet FAI 2022 w Husbands Bosworth, Wielka Brytania:

Klasa 18m – ogólnie

 1. Anne Ducarouge FRA
 2. Melanie Gadolet FRA
 3. Alina Netosiłowa CZE

Klasa standardowa – ogólnie

 1. Sprzęt Cornelia Shish
 2. Sabrina Vogt Gere
 3. Jana Fibrikova CZE

Klasa klubowa – ogólnie

 1. Petra Pescata CZE
 2. Claudia Hill Wielka Brytania
 3. Ines Engelhardt Geyer

drużyna

 1. Niemcy
 2. Francja
 3. Republika Czeska

Śledź konkurencję

XXI Paralotniowe Mistrzostwa Europy

Leszno będzie gospodarzem 21. Szybowcowych Mistrzostw Europy FAI (klasa otwarta, klasa 18m, klasa 20m) od 29 lipca do 12 sierpnia 2023 r.

To polskie miasto jest legendarnym miejscem dla pilotów sportów lotniczych. Już od Szybowcowych Mistrzostw Świata w 1958 roku odbywały się tu zawody na najwyższym poziomie w szybownictwie, baloniarstwie, mikrolitach, modelarstwie lotniczym i akrobacji lotniczej.

Lotnisko zapewnia bezpieczną atmosferę do długich i szybkich lotów. Typowe oczekiwane misje obejmują misję z prędkością do 750 km/h, średnią prędkością do 135 km/h, a niektóre nawet do 150 km/h. Warunki pogodowe są zwykle dobre o tej porze roku, ale możliwe są również trudne warunki pogodowe ze względu na niskie temperatury i niską podstawę chmur.

Zwycięzcy 2019 roku

Medaliści mistrzów 20. Paralotniowych Mistrzostw Europy FAI 2019 w Torbii:

otwarty rząd

 1. Petr Tichy CZE
 2. Riccardo Brigliadori Ita
 3. Marcus Frank Gere

Klasa 18m

 1. Sebastian Kawa Paweł
 2. Karol Staryszak Pol
 3. Wolfgang Janowitsch AUT

Klasa 20m

 1. Thomas Ropage i Christophe Matkowski Paul
 2. Steve Jones i Gary Cobain GBR
 3. Oli Gmelin i Christine Grote ITA

Śledź konkurencję

VI Mistrzostwa Europy w Kitesurfingu FAI

Młodzież do lat 25 będzie rywalizować w 6. Szybowcowych Mistrzostwach Europy FAI w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2023 r. w Arnborg w Danii (klasa standardowa, klasa klubowa).

Za organizację imprezy odpowiada doświadczony zespół, a dyrektorem zawodów jest Øjvind K. Frank. Frank jest aktywnym pilotem wyczynowym i przez lata pełnił wiele funkcji w społeczności szybowcowej, w tym instruktora i kapitana drużyny duńskich młodszych pilotów.

READ  Joshua Boatsie patrzy na Paula Stepiena w napiętej konfrontacji podczas ważenia | Ben Whitaker: Spójrz mi w oczy, żadnych gier | Wiadomości bokserskie

jest właścicielem Duńskie Stowarzyszenie SzybowcoweLotnisko Arnborg było wykorzystywane do ponad 100 krajowych i międzynarodowych imprez szybowcowych, w tym udanych 8. Szybowcowych Mistrzostw Świata FAI w 2015 r. Można spodziewać się misji od 250 km do 400 km, a płaski teren uprawny musi zapewniać bezpieczne warunki lotu nawet 90 młodszym zawodnikom .

Zwycięzcy 2021 roku

Mistrzowie i medaliści 5. Szybowcowych Mistrzostw Europy Juniorów FAI 2021 w Pociũnai, Kowno, Litwa:

klub w ogóle

 1. Finn Bobby GBR
 2. Lacey Edslev Dean
 3. Nielsa Vickera Gere

Generalnie standardowe

 1. Simona Brilla Gere
 2. Thomasa Pavisa Brytanii
 3. Henry’ego Inigo Jonesa JBR

drużyna

 1. Zjednoczone Królestwo
 2. Niemcy
 3. Republika Czeska

37 Szybowcowe Mistrzostwa Świata

Renomowane centrum kitesurfingu Naromaine w Australii będzie gospodarzem 37. Mistrzostw Świata w Kitesurfingu FAI w dniach 2-16 grudnia 2023 r. (klasa 15m, klasa standardowa, klasa klubowa).

Grudzień to lato w tej części świata. Narumene znajduje się na obszarze, na który duży wpływ mają gorące i suche warunki klimatyczne, z temperaturami często przekraczającymi trzydzieści stopni. Obszar zawodów znajduje się w regionie Western Plains w Nowej Południowej Walii i dlatego jest lekko pofałdowany, z ekstensywnymi pastwiskami i gospodarstwami żniwnymi, które ułatwiają latanie na przełaj i zapewniają bezpieczeństwo lądowania samolotów i opcji zejścia na ląd na morzu.

Topografia i struktura gleby zapewniają doskonałe temperatury, często przekraczające 10 000 stóp. Typowe oczekiwane misje to loty od 300 km do 600 km, z potencjałem do 1000 km.

Te mistrzostwa będą również organizowane przez bardzo doświadczony zespół, który prowadził wiele stanowych, krajowych i światowych imprez w łyżwiarstwie figurowym, w tym Mistrzostwa Świata Juniorów i kilka Mistrzostw Australii.

Zwycięzcy 2021 roku

Mistrzowie medaliści 36. Szybowcowych Mistrzostw Świata FAI 2021 w Montluçon-Guéret we Francji:

Kategoria klubowa w ogóle

 1. Uwe Wahliga GER
 2. Thies Bruins NED
 3. Stephena Langera Geyera
READ  Mistrz Wimbledonu Kvitova, Fritz wygrywa tytuły Eastbourne

ogólnie klasa standardowa

 1. Simon Schröder GER
 2. Jan Omsels GER
 3. Dennis Huybreckx BEL

15m klasa – generał

 1. Sebastian Kawa Paweł
 2. Łukasz Grabowski Pol
 3. Matthew Scatter Australia

drużyna

 • Niemcy
 • Holandia
 • Polska

Śledź konkurencję