entertainment

Czego można się spodziewać po tegorocznym Festiwalu Filmów Żydowskich w San Francisco

Nahuel Perez Biskaert zagra w filmie „Lekcje perskie”, który zostanie pokazany w sobotę 25 lipca, jako osobisty wybór podczas inauguracji Festiwalu Filmów Żydowskich w San Francisco. Zdjęcie: Cohen Media Group

Jedną z rzeczy, których dyrektor programowy Festiwalu Filmów Żydowskich w San Francisco, Jay Rosenblatt, najbardziej przegapił podczas długiej przewagi pandemii, są wydarzenia na żywo.

Jego najnowszy film krótkometrażowy „When Were Bullies” był sam w sobie filmowcem, który miał premierę na festiwalu filmowym w Sundance w styczniu, ale to i kolejne pokazy były hipotetyczne. Brakuje energii i udziału żywej publiczności. I podczas gdy większość 41. Festiwalu Filmów Żydowskich potrwa od czwartku do niedzieli, 22 lipca-sierpnia. 1, Online Witamy ponownie w Teatrze Castro w sobotę i niedzielę, 24-25 lipca.

„Przychodzą goście i jestem naprawdę podekscytowany, widząc filmowców”, powiedział Rosenblatt The Chronicle w wywiadzie wideo. „Będę miał pośrednie podekscytowanie podczas oglądania tych filmowców, widząc, jak oglądają swoje filmy na ekranie Castro.

„Ten rok jest rodzajem roku przejściowego” – dodał. “Wiele osób domagało się powrotu do teatrów i poczucia wspólnoty, można to poczuć. Ludzie naprawdę chcą się zobaczyć. Postanowiliśmy więc zrobić hybrydę i zobaczyć, jak to działa. Mamy nadzieję, że do zimy następnego rok, wrócimy na festiwal na żywo.”

Rosenblatt przyznaje, że martwi się tym, co przyniesie ten rok, zanim on i jego zespół zagłębią się w jego programowanie. Jego największą obawą było to, że biorąc pod uwagę, jak COVID-19 zakłócał pracę tak wielu filmowców i nakładał uciążliwe ograniczenia na tych, którzy kontynuowali swoje projekty, może nie wystarczyć wysokiej jakości filmów, aby wypełnić 11-dniowe wydarzenie.

„To nie było tak” – powiedział. “Mamy świetne filmy. Jestem dumny z tego programu.”

Misha and the Wolves to film otwierający 41. Festiwal Filmów Żydowskich w San Francisco, 22 lipca-sierpnia. 1. Zdjęcie: Netflix

Hybrydowy charakter festiwalu 2021 przekłada się na dwa filmy otwierające. Festiwal rozpocznie się w Internecie w czwartek, 22 lipca, filmem dokumentalnym Misha and the Wolves o odkryciu bestsellera po pytaniach o historię Miszy Defonseca o przetrwaniu, gdy miała 7 lat sama, ale dla ssaka Tytuł, Podczas świata II wojna.

READ  Dlaczego nie ma czarownic (czy Ciri będzie jedną?)

„To jeden z tych filmów, w których oczekujesz jednej rzeczy, ale ujawniają się rzeczy, które zmieniają cały twój pogląd na to, co się wydarzyło” – powiedział o filmie, który zostanie również wyświetlony w Castro w niedzielę, 25 lipca, z przewidywaniami reżysera Sama Hopkinsona. uczęszczać. „To przytłaczające”.

W sobotę, 24 lipca, Castro rozpocznie swoją premierę od „Lekcji perskich” Vadima Perelmana: dramatu o człowieku, który ratuje się z komory śmierci w obozie koncentracyjnym, udając, że jest Persem, a nie Żydem – tylko po to, by mieć nazistę Zamówienie oficera Lekcje perskiego.

Inny film przedstawia Debrę Chasnoff, dokumentalistkę z Bay Area, która w 1992 roku zdobyła Oscara za krótkometrażowy film Deadly Deception: General Electric, Nuclear Weapons i Our Environment. Stała się jej własnym tematem po zdiagnozowaniu raka piersi w stadium 4, dokumentując podróż, która zakończyła się jej śmiercią w 2017 roku. Ukończony przez współreżyserkę Kate Steele Steiner, „Outlooks: Notes on Life”, w lokalnym świetle festiwalu, został pokazany w Castro w niedzielę, 25 lipca, w obecności Steinera i ekipy produkcyjnej filmu, w tym wdowy po Chasnovie, producentki Nancy Otto.

Reżyser Debra Chasnoff (po lewej) i żona Nancy Otto w scenie ze swojego najnowszego filmu, Oczekiwania: Uwagi na temat życia. Zdjęcie: ramka

„To świetny, mocny film” – powiedział Rosenblatt. “To będzie emocjonujące wydarzenie. Mamy nadzieję, że cała społeczność filmowców Bay Area wyjdzie na to.”

Mówiąc lżej, Rosenblatt była głośna w „Kadiszu dla Berniego Madoffa”, adaptacji jednoosobowego show Alicii Jo Rabins, w którym Rabins jest świadkiem odkrycia zbrodni Madoffa i finansowego upadku jej studia w 2008 roku. Poniżej biurowca Wall Street. Mieszanka muzyki, wspomnień i fantazji, Rabins i reżyser Alicia J. Rose unowocześniają narrację, łącząc brzydką przeszłość Madoffa z naszą mroczną teraźniejszością.

“To naprawdę coś innego. Byłem zaskoczony, jak bardzo mi się to podobało” – powiedział Rosenblatt. “Alicias, podobnie jak producent filmu, będą razem ze mną na scenie w Castro, aby zrobić pytania i przedstawić film”.

READ  Polska nałoży nowe ograniczenia na osoby przyjeżdżające z Wielkiej Brytanii

Wśród sztandarowych inicjatyw festiwalu jest Nagroda Wolności Wypowiedzi, która w tym roku będzie miała charakter internetowy, z nagrodą przyznaną polskiej reżyserce Agnieszce Holland, której filmy to „Europa, Europa” i „W ciemności”. Wręczenie nagrody zaplanowano na wtorek, 27 lipca i obejmie nagraną wcześniej rozmowę między współautorką Aspen Film i reżyserką Laurą Thielen. Oprócz nagrody, festiwal planuje pokazać inny holenderski utwór, „Żongler”, dramat o historii zimnej wojny o uzdrowicielu zielarskim podejrzanym o śmierć czeskiego prezydenta.

“Marek Edelman… I była miłość w getcie”, na ekranach internetowych czwartek-niedziela, 22 lipca-sierpień. 1 na 41. Festiwalu Filmów Żydowskich w San Francisco. Zdjęcie: Wydra Films

Dumny z tego 41. programu, Rosenblatt jest przepełniony atrakcjami. Wśród nich jest “Marek Edelman…I była miłość w getcie”, hybrydowy dramat-dokument, napisany wspólnie przez Holandię, który ożywia wspomnienia miłości i pożądania ocalałego z Holokaustu w warszawskim getcie. Najważniejsze wydarzenie festiwalu „Don’t Walk Quietly” o tym, jak diagnoza ALS zmieniła życie i karierę aktywisty Adi Barkana; dwa główne filmy festiwalu; Film dokumentalny „Orkiestra” o czołowej dyrygentce symfonicznej Marine Allsoppie; I powieść „200 metrów” o gorliwej próbie zjednoczenia rodziny przez palestyńskiego ojca.

– Jest bardzo szpiczasty – powiedział Rosenblatt. „W rzeczywistości mieszkają kilka kilometrów od siebie, ale są oddzielone murem oddzielającym Izrael i Palestynę”.

Festiwal Filmów Żydowskich w San Francisco: Czwartek, 22 lipca – Niedziela, 1 sierpnia. Online i osobiście. 15 do 245 USD. Aby uzyskać bilety i więcej informacji, przejdź do https://jfi.org/sfjff-2021About the author

Naomi Schmidt

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment