Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czego można się spodziewać po Google I/O 2022

Czego można się spodziewać po Google I/O 2022

W tym tygodniu ma się odbyć doroczna konferencja programistów Google, Google I/O, która rozpocznie się prezentacją otwierającą w środę. 11 maja o godzinie 13:00 ET. Chociaż sama konferencja ma na celu pomóc programistom w maksymalnym wykorzystaniu narzędzi i platform Google, słowo kluczowe jest odpowiednie dla znacznie szerszej publiczności, a ogłoszenia dotyczące sprzętu i oprogramowania dla produktów, które mają zostać wydane w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

W tym roku podczas przemówienia mogliśmy zobaczyć wiele zapowiedzi sprzętowych. Krążą plotki o pierwszym urządzeniu do noszenia giganta wyszukiwania, Pixel Watch, a także o średnim odpowiedniku zeszłorocznych smartfonów Pixel 6. Możemy również zobaczyć zapowiedź nowej pary prawdziwych bezprzewodowych słuchawek dousznych. A może nawet kilka niespodzianek.

Ogłoszenia dotyczące oprogramowania prawdopodobnie skupią się na podstawowych systemach operacyjnych Google, takich jak Android 13, kolejna główna wersja, która ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku. Prezenterzy Google mogą ogłaszać nowe funkcje dla innych platform, takich jak Wear OS czy Android TV. Możliwe jest również, że stale rosnący pakiet usług firmy (pomyśl o Google Maps lub narzędziach w miejscu pracy, takich jak Dokumenty Google) zostanie ulepszony.

Oto pełne podsumowanie tego, czego się spodziewać:

Prototyp Pixel Watch wyciekł między 40-milimetrowym Apple Watch (po lewej) a 46-milimetrowym Samsung Galaxy Watch.
zdjęcie: Tagtec 414 (reddit)

Google może wreszcie ogłosić Pixel Watch

Pogłoski o tym, że Google tworzy własny smartwatch Był tam od zawsze, ale rok 2022 może być rokiem, w którym faktycznie się to stanie. to było tam? Wycieki specyfikacjiI Przecieki projektoweoraz akta US Patent and Trademark Office Ujawniono nazwę Pixel Watch. Ale ważniejszy jest oczywisty prototyp smartwatcha Znaleziono opuszczony w restauracji?co spowodowało zalew obrazów publikowanych w Internecie.

Wśród wszystkich przecieków zaczynamy mieć dobre pojęcie o tym, jaki kształt przybierze Pixel Watch. Wielkim pytaniem jest teraz, czy wszystkie inwestycje Google (w tym: Wydaj miliardy na Fitbit) może stworzyć coś, co może stanowić prawdziwe wyzwanie dla dominacji Apple.

Nieoficjalne renderingi oczekiwanego projektu Pixela 6A.
Zdjęcie: Steve Hammerstoffer / 91 telefonów komórkowych

Nowy telefon średniej klasy Pixel 6A

W ciągu ostatnich trzech lat Google śledził każdy ze swoich flagowych smartfonów Pixel z tańszą wersją ze zmniejszoną specyfikacją. W tym roku przyszła kolej na Pixela 6, ale plotki sugerują, że Pixel 6A może nieco różnić się od telefonów z serii A.

Podczas gdy telefony takie jak Pixel 4A i 5A łączą podobne funkcje aparatu ze swoimi flagowymi odpowiednikami z mniej wydajnymi procesorami, raporty sugerują, że Pixel 6A może zmienić to podejście. a raport z 9do5Google W zeszłym roku zasugerowano, że nowy telefon może mieć ten sam procesor Tensor co Pixel 6, ale obniżony czujnik głównego aparatu 12 MP zamiast czujnika 50 MP w Pixel 6.

Ogłoszenie na Google I/O pojawi się nieco wcześniej niż sierpniowa premiera, którą zwykle obserwujemy w przypadku telefonów Google średniej klasy. ale Czas ostatniego zgłoszenia FCC Sugeruje, że jego wydanie może być tuż za rogiem.

Może jakieś profesjonalne bezprzewodowe słuchawki douszne

Te plotki są niepotwierdzone, ale a Najnowszy wyciek od Johna Prossera Zasugerowano, że Google przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego zestawu prawdziwych bezprzewodowych słuchawek dousznych o nazwie Pixel Buds Pro. Niewiele wiadomo na temat ich potencjalnych funkcji i specyfikacji, ale słowo „Pro” jest zwykle używane w nazwie zestawu słuchawek dousznych, aby pokazać ich obsługę aktywnej redukcji szumów – co byłoby pierwszym z pary prawdziwych bezprzewodowych słuchawek Google .

Google sprzedaje obecnie tylko jedną parę prawdziwych bezprzewodowych wkładek dousznych, co jest Pixel Buds Seria Aktóry był Pierwotnie ogłoszony Jako bardziej przystępny cenowo odpowiednik drugiej generacji Pixel Buds. Ale z Pixel Buds przestańGoogle sprzedaje tylko niedrogie wejście w grupie. Dodanie profesjonalnie brandowanego wpisu byłoby naturalną transformacją.

Makieta uprawnień do powiadomień, o które mogą prosić aplikacje na Androida 13.
Obraz: google

Kilka szczegółów na temat Androida 13

Po stronie oprogramowania jest Android 13, kolejna główna wersja mobilnego systemu operacyjnego Google. To było już technicznie Wydany w wersji beta Podaj małe przebłyski planów aktualizacji Google – ale nie poznamy pełnego obrazu ogólnej wizji Google dla Androida 13 do czasu I/O.

Jak dotąd wygląda na to, że Android 13 jest gotowy do kontynuowania wielu prac, które Google rozpoczęło od Androida 12. Wygląda na to, że zeszłoroczne motywy, które można dostosowywać (oznaczone marką Material You) prawdopodobnie rozszerzą się o Więcej elementów interfejsu użytkownika w systemie operacyjnymGoogle kontynuuje Ogranicz jakie aspekty systemu operacyjnego Aplikacje na Androida mają do niego domyślnie dostęp. Wszelkie wiadomości o głównych nowych inicjatywach prawdopodobnie pojawią się podczas przemówienia Google.

A może może jakieś składane newsy

Android 13 nie jest jedyną poważną aktualizacją, jaką firma Google wprowadziła w tym roku do swojego mobilnego systemu operacyjnego. Jest też Android 12 dla, nowa wersja systemu operacyjnego zoptymalizowana pod kątem tabletów i urządzeń składanych. Wiemy, że ma zostać zwolniony kiedyś w tym roku Będzie wysyłany na urządzeniach Samsung, Lenovo i Microsoft. I/O to dobry moment dla giganta wyszukiwania, aby podać więcej konkretnych szczegółów.

Oprócz oprogramowania od dawna krążą plotki, nad którymi pracuje Google Jeden lub dwa Urządzenia składane we własnym zakresie. W pewnym momencie pojawiły się plotki, że są w drodze do tego Zeszłoroczna premieraJednak biorąc pod uwagę brak przecieków w ostatnim czasie, nie wygląda na to, aby ogłoszenie było nieuchronne. W końcu składane telefony są nadal dość niszowymi produktami poza Chinami, mimo że Samsung jest teraz w trzeciej generacji składanych urządzeń.

Jakie są nowe tagi Nest Hub?

Ponieważ minął dopiero rok od wydania przez Google ostatniej wersji Inteligentny wyświetlacz Nest HubWydaje się, że jest za wcześnie, aby spodziewać się kontynuacji. Ale raport z 9do5Google od marca Twierdzi, że w tym roku mogliśmy zobaczyć odłączany ekran, który mógłby służyć jako tablet. Wygląda na to, że obudowa byłaby idealna jako inteligentna konsola domowa, a także wyjaśniałaby Odnowiony odsetki Google płaci za tablety.

Ale z plotkami o tajemniczej dacie premiery „2022” nie ma gwarancji, że Google będzie gotowy do zaprezentowania nowego urządzenia w tym tygodniu, jeśli kiedykolwiek istniało.

Widok, jak może wyglądać interfejs zegarka Pixel Watch.
zdjęcie: Evan Blass / 91 telefonów komórkowych

Plus aktualizacje dla innych platform

Oczywiście Android nie jest jedynym systemem operacyjnym, na którym działa Google. Ma również system Wear OS dla smartwatchy, który prawie na pewno przyciągnie uwagę na scenie, jeśli Google ogłosi Pixel Watch w tym tygodniu. Nawet jeśli tak się nie stanie, oferta pojawia się rok po tym, jak Google ogłosił, że zintegruje swoją platformę z Tizen firmy Samsung. (Wynikowy program nadal pojawiał się w pliku Zegarek Galaxy 4.) I wygląda na to, że Google prawdopodobnie będzie miał więcej do dodania na temat tego, jak przebiega rozwój.

Jest też Android TV i Google TV, zaprojektowane – zgadliście – dla telewizorów. I wiemy, że w tym roku pojawią się nowe funkcje dzięki menedżerowi produktu powiedział dużo W styczniu. Wspieranie ćwiczeń fitness w domu wydaje się być czymś, czym firma jest zainteresowana, oprócz oferowania bardziej inteligentnego sterowania domem i usług wideokonferencyjnych.

Spodziewaj się wielu aktualizacji oprogramowania i usług Google

Poza reklamami specyficznymi dla sprzętu i platformy, żadne słowo kluczowe Google I/O nie byłoby kompletne, gdyby gigant wyszukiwania nie ogłaszał aktualizacji kilku z wielu swoich aplikacji i usług. Na przykład w zeszłym roku widzieliśmy plik Funkcja zablokowanego folderu Reklamowane w Grafice Google, aktualizacje dla Widok rzeczywistości rozszerzonej w Mapach GoogleNowy Inicjatywa „Inteligentne płótno” oprogramowania biurowego zaprojektowanego tak, aby jego różnorodne usługi były ze sobą bardziej połączone.

Biorąc pod uwagę szeroką ofertę oprogramowania Google, trudno jest jednoznacznie przewidzieć, które z nich przyciągną uwagę na scenie w tym roku. Ale myślę, że Google Workspace prawdopodobnie będzie się wyróżniał. Inteligentna deska kreślarska już zrobiła kilka miejsce Nowa Cechy W przypadku Dokumentów Google podejrzewam, że to dopiero początek planów Google dotyczących przeglądu oprogramowania do zdalnego biura.

Z kilkoma dobrze przyjętymi niespodziankami

Poza bardziej typowymi ogłoszeniami produktów, Google zawsze ma w zanadrzu kilka niespodzianek związanych z I/O. W zeszłym roku ujawnił plik Eksperyment o nazwie Project Starline, to kiosk z czatem wideo zaprojektowany tak, aby sprawiać wrażenie, że siedzisz dokładnie naprzeciw kogoś, kto może znajdować się setki kilometrów dalej. Wraz z innymi projektami AR/VR, o których słyszeliśmy (Jak zestaw słuchawkowy do rzeczywistości rozszerzonej Project Iris), nie jest to jeszcze prawdziwy produkt i może być najwcześniej w 2024 r. Ale Google często chętnie pokazuje tego typu wczesne projekty badawczo-rozwojowe, a ten rok raczej nie będzie wyjątkiem.

READ  Sean Layden zdradza, dlaczego odszedł z Sony