Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czechy pokonały Polskę 3:1 w eliminacjach do Euro

Czechy pokonały Polskę 3:1 w eliminacjach do Euro

BREAK, 24 marca (Reuters) – Dwa gole w pierwszych trzech minutach i bramka Jana Kuchty w drugiej połowie pomogły Czechom pokonać Polskę 3:1.

27 sekund po tym, jak Czesi strzelili pierwszego gola trenera Polski Fernando Santosa w meczu grupy E, Ladislav Krejci przeskoczył polskiego obrońcę i uderzył głową po długim rzucie Władimira Koufala.

Dwaj debiutujący w seniorskiej drużynie podwoili prowadzenie. Tomasz Kwankara strzelał obok dośrodkowania Davida Juraska obok bramkarza Polski Wojciecha Szczęsnego z lewej strony.

Goście mieli przewagę po słabym początku, ale Czesi skutecznie zakończyli zwycięstwo w 64. minucie, kiedy Jan Kuchta uderzył w niskie dośrodkowanie Alexa Kralla. Damian Szymański strzelił gola dla Polski w 87. minucie.

„Zaczęliśmy naprawdę dobrze i pomyśleliśmy, że nie powinniśmy zwalniać, ponieważ Polska ma świetną jakość” – powiedział Guankara czeskiej telewizji.

– Zagraliśmy dziś dobry mecz.

Czesi udają się w poniedziałek do Mołdawii, gdzie napastnik Bayeru Leverkusen Patrik Schick strzelił gola bez kontuzji, podczas gdy Polacy podejmą Albanię w grupie E.

Reportaż Michaela Khana, montaż: Pritha Sarkar

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  VNL: Polska pokonała Tajlandię pięcioma setami