Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Czas wydrukować Zeldę 1, proszę

Są też pełne przeróbki, które całkowicie zmieniają narzędzia i wyobrażają grę na nowo. Te rzeczy są zwykle bardziej wyraźnie odwrócone od materiału źródłowego, a przy czymś tak świętym, jak Resident Evil 4, mam naturalne zastrzeżenie co do tego, jak wspaniały był oryginalny GameCube.

Ale zgadzam się również, że dla nowych graczy, którzy nie doświadczyli tego w 2000 roku, OG RE4 może wydawać się nieco przytłaczający. Firma Capcom jest liderem w pokazywaniu, jak na nowo wyobrazić sobie klasykę w ekscytujący sposób, który oddaje hołd materiałowi źródłowemu, nie będąc skrępowanym przez dziesięciolecia ograniczeń projektowych.

Co w końcu prowadzi nas do Zeldy. W szczególności Zelda 1, The Legend of Zelda. Teraz jest to gra, w którą nie grałem nigdzie blisko premiery (właściwie ukończyłem ją po raz pierwszy na 3DS, podobnie jak kontynuacja) i pomimo jej świetności, z pewnością widzę, jak trudne mogą być dla nowych graczy cieszyć się nim w ten sam sposób. Nie krępuj się odpalić go za pośrednictwem Nintendo Switch Online i daj mi znać, że się mylę w komentarzach, ale pomimo jego otwartości i błyskotliwości projektu, myślę, że zdecydowana większość nowych graczy odbije się dzisiaj od oryginalnej Zeldy.

Co jest dla mnie łamiące serce. Mam też słabość do Zeldy II i myśl, że te gry są coraz bardziej nieprzeniknione i nie przemawiają do całych pokoleń graczy, jest niepokojąca dla każdego, kto kocha to medium. Patrząc na naszą listę najlepiej ocenianych gier Zelda wszechczasów, LOZ zajmuje 19 miejsce w momencie pisania. 19. gra, która dała początek serii!

Kolejny kandydat, którego warto przeformułować – Zdjęcie: Zion Grassl/Nintendo Life

To też nie przypomina serii Street Fighter, którą była drugi Gra, która położyła podwaliny pod resztę gry. The Legend of Zelda dostarczyło szablon dla serii, która została niesamowicie w pełni ukształtowana na Famicom.

READ  6 graczy Far Cry otrzymuje e-maile od „El Presidente” kpiącego z ich wycofania

Patrząc na inny tytuł formatywny, Super Mario Bros na NES zajmuje obecnie 11. miejsce w równoważnym rankingu gier Mario. Bardzo zabawna, przystępna i ponadczasowa gra, która ukształtowała branżę i zdefiniowała cały gatunek, to najwyraźniej dopiero 11. najlepsza pozycja w serii.

I wiesz co? nie zgadzam się. Być może wszystkie klasyki mają zostać zastąpione zapomnieniem. Z pewnością błędem jest mylenie znaczenia z jakością, a nostalgia jest zawsze podstępna. Jak powiedziałem, tempo postępu i niemal ciągłego doskonalenia gier jako medium jest szybkie. SMB to prawdopodobnie dopiero 11. najlepsza gra Mario, a Luz to 19. najlepsza gra Zelda.

I Ten Dlaczego nadszedł czas, aby dać The Legend of Zelda nowe traktowanie. Jest to gra warta obejrzenia i zagrania. Ci, którzy go nie znają, zwłaszcza młodsi gracze, którzy są zakochani w Breath of the Wild i tracą zmysły z podekscytowania Tears of the Kingdom, powinni móc spojrzeć wstecz i łatwo prześledzić rodowód od 1986 roku do dzisiaj, w formacie, który jest dla nich dostępny i atrakcyjny.

Zelda Flatlay
To znaczy w środku – Zdjęcie: Zion Grassl/Nintendo

Może to oznaczać powrót Grezzo do silnika Przebudzenia Linka lub zupełnie nowy system odgórny – gram we wszystko. Mógłbym nawet wybrać Wonder Boy: The Dragon’s Trap remaster/reskin the loveable za pomocą oryginalnego kodu. Gra jest z pewnością wystarczająco solidna, aby błyszczeć bez remontu. Czy możesz sobie wyobrazić The Legend of Zelda, ale wygląda jak podstawowa grafika z oryginalnej instrukcji NES? Tunic to nowoczesna gra, która w szczególności nawiązuje do nostalgii za tą ręcznie wykonaną sztuką i pięknie i tajemniczo włącza ją do swojej rozgrywki. Grałem w grę, która wyglądała tak i grałem jak OG Zelda w mgnieniu oka.

Podczas gdy filmy nie są dobrym punktem odniesienia, jeśli chodzi o ponowne wyobrażenie sobie klasycznych tekstów, być może świat literatury jest, jeśli cofniesz się wystarczająco daleko. Nie ma powodu, aby pisać od nowa Pożegnanie z bronią Jeszcze, ale język powieści i innych tekstów pisanych sprzed wieków może być przeszkodą dla współczesnych czytelników; Linie Szekspira mogą być trudne do odwrócenia głowy bez siedzenia i analizowania znaczenia i szukania odniesień na marginesach.

READ  Wyszukiwarka Google myliła zasady samoizolacji w Wielkiej Brytanii | Google

tłumaczenie Starzec Działa to na coś łatwego do strawienia i wydaje mi się nieco bliższe lokalizacji. Źródło jest naturalnie zablokowane w jakiś sposób, a elementy nieuchronnie zostaną utracone. Ale jeśli jest to dobra adaptacja, pchnięcie, duch i smak będzie kontynuowane. Być może jest to lepsza analogia do przeróbek gier wideo; Są to „tymczasowe” lokalizacje dla graczy, którzy nie mogą przeanalizować tekstu w jego oryginalnej formie.

Legenda Zeldy
Obraz: Nintendo

Łatwo jest być cynicznym w stosunku do przeróbek i przeróbek oraz potępiać brak wyobraźni wśród niektórych największych graczy w branży gier, ale 40. ten punkt orientacyjny — chociaż. Konkretnie rzecz, która patrzy zarówno w przeszłość, jak i przyszłość. Nintendo jest znane z tego, że unika oczywistości, ponieważ stara się „zaskoczyć i zachwycić” nas wszystkich, ale widzieliśmy, że znacznie mniejsze gry z tej serii zostały zmienione i cieszyły się na nowo. Pora wrócić do źródła.

Wiesz, mieliśmy kilka miesięcy z Kingdom Tears.