Robert Kiyosaki – amerykański biznesmen, służył w oddziałach marines, autor książek motywacyjnych. Pracował dla firmy Xerox.

Strach przed byciem innym niż pozostali ludzie uniemożliwia większości szukanie nowych sposobów rozwiązywania swoich problemów.

Rober Kiyosaki

Pracownicy pracują tylko tak, by nie zostali zwolnieni, a właściciele płacą tylko tyle, by pracownicy się nie zwolnili.

Robert Kiyosaki

Lepiej, żebyś zmienił swój punkt widzenia. Przestań mnie obwiniać, myśleć, że to ja jestem problemem. Jeżeli tak myślisz, wtedy musisz mnie zmienić. Jeśli zdasz sobie sprawę z tego, że to ty jesteś problemem, wtedy możesz sam się zmienić, nauczyć czegoś i zacząć wyrastać na kogoś mądrzejszego. Większość ludzi na tym świecie chce zmienić kogoś innego, ale nie siebie.

Robert Kiyosaki

Jeśli znalazłeś się w dziurze – przestań kopać

Robert Kiyosaki

Co prawda nie można zmienić swojej przeszłości, można jednak zmienić o niej zdanie.

Robert Kiyosaki

W Teksasie mają jeszcze inne powiedzenie: „Każdy chce iść do nieba, ale nikt nie chce umierać”. Ludzie bardzo często marzą o tym, że będą bogaci, ale boją się utracić pieniądze. Nigdy więc nie dostają się do nieba.

Robert Kiyosaki

Porażka inspiruje zwycięzców.

Robert Kiyosaki

Piątkowi uczniowie może i są mądrzy w szkole, ale nie mają odwagi, aby założyć i prowadzić swój własny biznes. Chodzili do szkoły, aby zostać specjalistami – znają się tylko na prawie, rachunkowości, sprzedaży albo marketingu. Wiedzą, jak pracować i jak dostawać wypłatę, ale nie wiedzą, jak zbudować biznes i robić pieniądze. Mają inteligencję, ale brakuje im odwagi.

Robert Kiyosaki

Jeśli jesteś osobą, która będzie prowadzić swoje życie tak, aby było bezpiecznie, robiąc wszystko prawidłowo, będziesz oczekiwać na wydarzenie, które nigdy nie będzie miało miejsca. Umrzesz jako stary, nudny człowiek(…) Będziesz kroczył przez życie, robiąc wszystko w ostrożny sposób, robiąc to, co trzeba. Ale prawda jest taka, że pozwalasz życiu pchnąć się w poddaństwo.

Robert Kiyosaki

Głupiec i jego pieniądze są jedną wielką zabawą.

Robert Kiyosaki

Inwestor kupuje krowę dla mleka i cieląt, a handlowiec na rzeź.

Robert Kiyosaki