Larry Page – Amerykański programista, współtwórca wyszukiwarki Google. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie.

Korzystamy z faktu, że kiedy już powiemy, że coś zrobimy, ludzie w to wierzą, bo mamy odpowiednie zasoby. Nie istnieje zbyt wiele podobnych mechanizmów finansowania.

Larry Page

Moja praca jako lidera to upewnianie się, czy każdy w firmie dostaje wspaniałe szanse oraz czy wszyscy czują, że mają znaczący wpływ na społeczeństwo, że dokonują ważnej kontrybucji dla dobra ogółu. Na świecie robimy to coraz lepiej. Celem Google jest być liderem tej zmiany, nie za nią podążać.

Larry Page

Gdyby motywowały nas pieniądze, sprzedalibyśmy firmę już dawno temu i leżelibyśmy na plaży.

Larry Page

Wiele firm nie odnosi sukcesu nawet po długim czasie. Jaki fundamentalny błąd popełniają? Zazwyczaj pomijają przyszłość. Ja próbuję się skupić właśnie na niej: jaka naprawdę będzie przyszłość? Jak ją tworzymy? Jak sprawimy, że nasza organizacja naprawdę skoncentruje się na przyszłości i naprawdę będzie szła w jej kierunku?

Larry Page

Robimy może 1 proc. tego, co jest możliwe. Pomimo coraz szybszych zmian, wciąż poruszamy się wolno w stosunku do szans, które mamy. Myślę, że wynika to w dużej mierze z negatywnego podejścia. Każda historia, którą czytam o Google, to że z kimś walczymy. To nudne. Powinniśmy budować rzeczy, które jeszcze nie istnieją.

Larry Page

Chcemy budować technologie, których ludzie kochają używać. Chcemy tworzyć piękne, intuicyjne usługi i urządzenia, które będą tak niesamowicie użyteczne, że ludzie będą ich używać dwa razy na dzień, tak jak szczoteczki do zębów. Wbrew pozorom, nie ma zbyt wielu rzeczy, których ludzie używają dwa razy dziennie.

Larry Page

Chcę przesunąć granicę tego, co jest możliwe dla innowacyjnej firmy posiadającej duże zasoby.

Larry Page

Idea, że każdy powinien niewolniczo pracować i być przez to niewydajny tylko po to, by utrzymał miejsce pracy – to po prostu nie ma dla mnie sensu. To nie może być właściwa odpowiedź.

Larry Page

Możesz stworzyć firmę internetową z 10 osobami i może ona mieć miliardy użytkowników. Nie wymaga to zbyt dużego kapitału i pozwala zarabiać masę pieniędzy – naprawdę bardzo dużo pieniędzy – więc każdy skupia się na rzeczach tego typu.

Larry Page

Wynalazek nie wystarczy. Nikola Tesla wynalazł energię elektryczną, ale miał problemy z wyjściem z nią do ludzi. Musisz połączyć te dwie rzeczy: wynalazek i skupienie na innowacyjności plus firmę, która może komercjalizować te rzeczy i dać je ludziom.

Larry Page