Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cyfrowy Polsat przewiduje do 475 mln USD nakładów inwestycyjnych w 2023 r. na zieloną energię

Cyfrowy Polsat przewiduje do 475 mln USD nakładów inwestycyjnych w 2023 r. na zieloną energię

Polska grupa medialna Cyfrowy Polsat (CPS.WA) poinformowała, że ​​spodziewa się wydać od 1,5 do 2,0 miliardów złotych (356-475 milionów dolarów) w 2023 roku na projekty związane z zieloną energią, częściowo w celu złagodzenia przyszłych kosztów operacyjnych.

Dyrektor finansowy Katarzyna Ostap Tuman powiedziała podczas czwartkowej telekonferencji, że dokładna kwota nakładów inwestycyjnych na ten rok będzie zależała od tempa rozwoju projektów i źródeł finansowania.

„(…) Być może nie sfinansujemy tych projektów w całości, pomyślimy o ich finansowaniu zewnętrznym” – powiedział Ostap Tomman.

Początkowo projekty będą finansowane długiem, ale grupa nie wyklucza innych rozwiązań w przyszłości – poinformowała w odpowiedzi na pytanie, czy firma rozważy znalezienie partnera.

Cyfrowy Polsat miał na koniec 2022 roku zadłużenie netto w wysokości 9,40 mld zł.

Cyfrowy Polsat, to jeden z największych konglomeratów medialnych w Polsce, prowadzący działalność w zakresie telewizji nadawczej, szerokopasmowego Internetu i telekomunikacji.

Zajmuje się również rozwojem czystej energii, takiej jak biomasa, energia słoneczna i wiatrowa, i ma na celu uzyskanie około 330 megawatów mocy zainstalowanej z zielonych źródeł energii do 2024 r. i wzrost do 680 megawatów w 2025 r.

W czwartek grupa odnotowała zysk netto za cały rok w wysokości 900 mln zł przy 12,92 mld zł przychodów ze sprzedaży.

O godzinie 10:59 GMT akcje spółki wzrosły o 3,7%, wyprzedzając indeks Polish Blue Index (.WIG20).

(1 $ = 4,2062 zł)

(Reportaż Mateusza Rabiega) Montaż autorstwa Marka Pottera

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Marka własna wyrzuca duże marki wraz ze wzrostem kosztów utrzymania