Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cyberpunk: Edgerunners zwiększa przychody CD Projekt RED w trzecim kwartale

Premiera Cyberpunk: Edgerunners Netflixa spowodowała wzrost zysków CD Projekt Red w trzecim kwartale.

Polska firma gamingowa opublikowała wyniki finansowe za trzy miesiące od 1 lipca 2022 r. do 30 września 2022 r. Oto, co musisz wiedzieć:

Liczby:

On wygrał: 245,5 mln PLN (54 mln USD), co oznacza wzrost o 70% rok do roku

  • Przychody CD Projekt Red: 205 mln zł (45 mln dolarów)
  • Dochody rządu niemieckiego: 44 mln PLN (10 mln USD)

Zysk netto: 98,7 mln zł (22 mln USD), wzrost o 504%

Przegląd najważniejszych wydarzeń:

CD Projekt rozszerzył swoje Cyberpunk IP wraz z wydaniem Cyberpunk: Edgerunners we wrześniu.

Serial animowany Netflix wyprodukowany przez CD Projekt i japońskie studio animacji Trigger również zasłużył na zwiększenie kwartalnych przychodów firmy.

„Pod koniec września z dumą ogłosiliśmy, że grę zakupiło ponad 20 milionów graczy. Jesteśmy zachwyceni synergią stworzoną przez ekspansję naszej franczyzy” – powiedział Adam Kieszynski, prezes CD Projekt.

w ciągu miesiąca, Cyberpunk 2077 odnotował skok o milion aktywnych graczy Po emisji programu, który obejmował zarówno nowych, jak i powracających użytkowników.

W tym czasie wiceprezes ds. rozwoju biznesu w CD Projekt Red, Michał ł Nowakowskiego, że studio jest „w pełni zaangażowane w dalszy rozwój Cyberpunk IP”.

Patrząc w przyszłość, firma zajmująca się grami powiedziała, że ​​pracuje nad rozszerzeniem historii Cyberpunk 2077. To rozszerzenie, Phantom Liberty, ma zostać wydane w 2023 roku.

Tymczasem kolejna publiczna aktualizacja Wiedźmina 3: Dziki Gon ma ukazać się 14 grudnia.

W październiku polska firma gamingowa przedstawiła aktualizację swojej strategii biznesowej, Co obejmowało opracowanie nowych wpisów dla gadżetów Wiedźmina i Cyberpunka.

CD Projekt powiedział również, że obecnie opracowuje trzecie IP, Project Hadar, które nie ma nic wspólnego z Cyberpunkiem 2077 ani Wiedźminem.

READ  Allegro dewaluuje czeskie przejęcie