Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cyberpunk 2077 powoduje spadek wartości akcji CD Projekt o 75%

Prawie dwa lata po premierze CD Projekt wciąż czuje mrowienie Film Cyberpunk 2077 katastrofa. Jeśli chodzi o mocno promowaną grę, powiedz to Film Cyberpunk 2077 Nie trzymanie się lądowania byłoby ogromnym niedopowiedzeniem.

Jeśli go przegapiłeś, sprawdź zwiastun NetflixNastępna seria animacji Cyberpunk: Biegacze krawędzi mniej.

według Business Insider PolskaCD Projekt odnotował spadek wartości akcji aż o 75%. Uprzednio jedno z najcenniejszych studiów gier w Europie, akcje CD Projektu są obecnie warte mniej niż 10 miliardów złotych (1,77 miliarda funtów). Wcześniej był wart około 40 miliardów złotych (7,11 miliarda funtów). Oznacza to, że obecna wartość CD Projekt jest równoważna jej wartości z 2017 roku.

jak wskazano gry komputeroweOznacza to, że wydaje się, że inny polski deweloper Techland przerósł CD Projekt. Uważa się, że Techland jest obecnie wart z sukcesem około 10,6 miliarda złotych (1,88 miliarda funtów). Dying Light 2: Pozostań człowiekiem Przyczynić się do podniesienia wartości studia.

Wyobrażam sobie, że sceny CD Projekt zostaną teraz mocno umieszczone w kolejnej odsłonie serii Wiedźmin ogłoszonej w marcu. W tej chwili niewiele wiemy o grze. Plakat zwiastuna zwany po prostu Magik, wraz z hasłem „Rozpoczyna się nowa historia”. Niezależnie od tego miejmy nadzieję, że CD Projekt odrobił swoją lekcję.

READ  Większość GLA EPP wróciła do handlu, ponieważ Polska łagodzi ograniczenia