Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cyberpunk 2077 kontynuuje powrót Edgerunners-Fueled

Cyberpunk 2077 kontynuuje powrót Edgerunners-Fueled

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o nagłym wzroście liczby graczy w Cyberpunk 2077 CD Projekt RED, prawdopodobnie spowodowanym anime Edgerunners, które jest teraz dostępne na Netflix.

Ale to, co mogło być chwilowym ożywieniem, zamienia się w bardziej stabilny powrót. Cyberpunk 2077 powraca ponownie Jedna z najlepiej sprzedających się gier na Steamuplasowała się na trzecim miejscu na globalnej liście po EA Sports FIFA 23 i Return to Monkey Island, dwóch grach, które właśnie zostały wydane (ostatnia) lub wkrótce zostaną wydane (pierwsza).

Ta pierwszoosobowa gra RPG z otwartym światem również osiągnęła dzisiaj szczyt 136,7 tys. To o wiele więcej niż kiedykolwiek zrobił Wiedźmin 3: Dziki Gon, jak zauważył na Twitterze analityk branży Benji-Sales.

Oczywiście, rekord Cyberpunka 2077 jest wciąż znacznie wyższy, z ponad milionem jednoczesnych graczy. W rzeczywistości, pomimo wszystkich negatywnych skutków problemów na PlayStation 4 i Xbox One, gra została ogłoszona największą cyfrową premierą w historii przez SuperData Research.

Jak zauważono na początku artykułu, uważa się, że większość odrodzenia jest spowodowana serialem anime Edgerunners, który zdobył powszechne uznanie zarówno krytyków, jak i fanów za wciągający świat, zabawne postacie i doskonałą animację (wykonaną przez Studio). Trigger, japoński zespół stojący za Little Witch Academia). Nie jest to też pierwszy raz, kiedy polskie studio ma wpływ na Netflix, bo to samo stało się, gdy w serwisie streamingowym pojawił się pierwszy sezon Wiedźmina.

Jednak podczas gdy Edgerunners mogło skłonić wielu fanów do powrotu do Cyberpunk 2077, nie należy wykluczać pracy CD Projekt RED z kilkoma dużymi aktualizacjami. Od czasu premiery pod koniec 2020 roku programiści ciężko pracowali, aby ulepszyć różne obszary gry, naprawić błędy i wprowadzić zmiany w budżecie. Aktualizacja 1.6, nazwana Edgerunners, ponieważ została uruchomiona wraz z serialem Netflix, dodała długo oczekiwaną funkcję rzucania, dzięki czemu gracze mogli wyglądać stylowo, a jednocześnie nosić najbardziej przydatne zestawy zbroi.

READ  Sędzia America's Got Talent Sofia Vergara, lat 50, pokazuje swoją stonowaną sylwetkę w limonkowo-zielonym kostiumie kąpielowym na nowych zdjęciach

W Cyberpunk 2077 pojawi się więcej, ponieważ CD Projekt RED obiecuje przerobić system walki i policji między pojazdami przed długo oczekiwanym rozszerzeniem Phantom Liberty zaplanowanym na przyszły rok. Ponadto fani komputerów PC zostaną wkrótce potraktowani w ulepszonym trybie Overdrive, który współpracuje z technologią ray tracingu.

Produkty wymienione w tym poście