Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cutiss pojawia się w grze kosmicznej z nowym badaniem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Cutiss pojawia się w grze kosmicznej z nowym badaniem Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

W tym tygodniu wystrzelono w kosmos głowicę badania komórek skóry. Misja badawcza obejmowała precyzyjne laboratorium SpacePharma, w którym przeprowadzono eksperyment Katisudając się na Międzynarodową Stację Kosmiczną w ramach 27. komercyjnej misji zaopatrzeniowej SpaceX (CRS-27) w celu NASA.

Szwajcarska firma naukowa Cutiss AG, która koncentruje się na medycynie regeneracyjnej skóry i inżynierii tkankowej, nawiązała współpracę ze szwajcarską firmą zajmującą się technologią lotniczą Kosmiczna Farmacja Obserwacja wpływu podróży kosmicznych na komórki skóry i kulturę tkankową.

Minilaboratorium SpacePharma zostało specjalnie opracowane do badań kosmicznych i rozwoju w warunkach mikrograwitacji. W pełni zautomatyzowane, zdalnie sterowane laboratoria działają w oparciu o technologię lab-on-a-chip (LOC), czyli urządzenie mikroprzepływowe, które utrzymuje żywe komórki w pożywce wzrostowej bogatej w składniki odżywcze.

„Cieszymy się, że możemy rozpocząć tę zaawansowaną misję badawczo-rozwojową ze SpacePharma na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, umożliwiając nam przesuwanie granic innowacji w medycynie regeneracyjnej i inżynierii tkankowej. Jesteśmy podekscytowani potencjałem tych badań w zakresie poprawy bezpieczeństwa w kosmosie podróże, a także potencjał odkryć naukowych dla dobra ludzi na Ziemi” Daniela MarinoWspółzałożyciel i CEO firmy Cutiss.

Wiadomo, że ludzie są w kosmosie pod wpływem mikrograwitacji oraz promieniowanie kosmiczne, które prowadzi do zmian w strukturze i funkcji komórek. Wydaje się, że skóra, podobnie jak inne narządy, doświadcza zmian właściwości fizycznych, takich jak grubość i poziom nawilżenia, a także właściwości biologicznych, które mogą wpływać na gojenie się ran.

Badanie jest ważne dla opracowania strategii ochrony astronautów podczas lotów kosmicznych, zrozumienia, w jaki sposób ekspozycja na środowisko kosmiczne może wpływać na zdrowie ludzi, a także opracowania nowych i innowacyjnych metod leczenia i technologii, które mogą przynieść korzyści ludziom na Ziemi.

„Odkrywamy nowe i ekscytujące sposoby pomocy ludzkości dzięki nowym rozwiązaniom medycznym i farmaceutycznym, które można badać i opracowywać wyłącznie w warunkach mikrograwitacji w kosmosie. SpacePharma jest dumna, że ​​umożliwia tak zaawansowane badania nad lekami i personelem medycznym, i jesteśmy szczególnie podekscytowani o tej ważnej współpracy z Cutiss, która naszym zdaniem może zmienić sposób leczenia blizn u nas wszystkich” Yossi YaminWspółzałożyciel i CEO SpacePharma.

READ  Fotograf uchwycił „ścieżkę ptaka” podczas zaćmienia Słońca

Dzięki minilaboratorium SpacePharma podłączonemu do systemów monitorowania i elektrycznych Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, CUTISS będzie monitorować w laboratorium rosnące komórki ludzkiej skóry (keratynocyty i fibroblasty) w systemach hodowli 2D lub 3D, aby ocenić ich zdolność do wytwarzania macierzy zewnątrzkomórkowych, a także wygląd na właściwościach komórek, takich jak ich zdolność do migracji i podziałów.

Celem jest pogłębienie naszego zrozumienia podstawowych procesów biologicznych i potencjalne wsparcie rozwoju nowych terapii, urządzeń i narzędzi do gojenia się ran, starzenia się i blizn.

Po wejściu na Międzynarodową Stację Kosmiczną małe laboratorium zostanie podłączone do systemów zasilania i monitorowania stacji przez astronautę NASA dr Warrena Hoburga. Dane z małego laboratorium będą przesyłane na Ziemię w czasie rzeczywistym do zespołu naukowego CUTISS.

the Smok SpaceX Kosmiczny pojazd transportowy na rakiecie Falcon 9 startuje z Launch Complex 39A w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego na Florydzie, 14 marca.

Za około cztery tygodnie miniaturowe laboratorium powróci na Ziemię w statku kosmicznym Dragon w pobliżu wybrzeża Florydy.