Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cummins zainwestował 10 mln USD w nowy zakład w Polsce

Cummins zainwestował 10 mln USD w nowy zakład w Polsce

Cummins, największy na świecie niezależny producent silników, zamierza otworzyć w Krakowie, w Polsce, najnowocześniejsze centrum regeneracji silników o dużej mocy. Nowa lokalizacja, która zostanie w pełni uruchomiona jeszcze w tym roku, będzie pierwszym specjalistycznym zakładem przebudowy firmy w Europie. Ta inwestycja o wartości 10 milionów USD umożliwia firmie Cummins Poland zapewnienie strategicznego wsparcia klientom w całym regionie, nie tylko w zakresie specjalistycznych operacji odbudowy silników, ale także wspiera znacznie rozszerzone możliwości dystrybucji i magazynowania dla lokalnych klientów w całej Polsce.

Nowy 4600m2 Obiekt pomoże zaspokoić rosnące zapotrzebowanie klientów na takie specjalistyczne usługi regeneracji silników. Będzie lepiej odpowiadać na różnorodne potrzeby klientów Cummins w całej Europie, wspierając ich najwyższej jakości usługami konserwacyjnymi, poprawiając czas pracy silnika, zwiększając wydajność silnika i obniżając koszty. Będzie uzupełnieniem globalnej sieci firm zajmujących się odbudową silników o dużej mocy, zwykle odpowiednich dla silników o pojemności 19 litrów i większych, w tym renomowanych modeli silników QSK19, QSK38 i QSK60 firmy Cummins. Nowe centrum będzie również w stanie remontować i przebudowywać mniejsze maszyny, w tym średnie i ciężkie zakresy. Ponieważ działają one w jednych z najtrudniejszych środowisk pracy, proces odbudowy – obejmujący dokładny demontaż, czyszczenie, kontrolę, wymianę głównych komponentów, udoskonalenia konstrukcyjne i testy – ma na celu wydłużenie żywotności oryginalnego silnika. W wielu przypadkach mechanizmy te mogą poprawić efektywność paliwową i wydajność silnika, czyniąc cykl życia produktu bardziej zrównoważonym.

Marek Matuszewski, Country Leader na Polskę, kraje bałtyckie i Ukrainę w Cummins, powiedział: „To znaczący krok w zwiększaniu obecności Cummins w Polsce i innych krajach europejskich, pomagając sprostać zapotrzebowaniu na usługi regeneracji silników na wielu rynkach. Segmenty więcej wydajnie. Po rygorystycznym procesie odbudowy silnika, produkt uważany za „nowy”, będzie zapewniał takie same lub lepsze osiągi niż oryginalny silnik, więc inwestycja będzie korzystna dla naszych obecnych i przyszłych partnerów. Jest to strategiczne posunięcie dla firmy Cummins na całym świecie , znacznie poszerzając zakres usług w regionie, jednocześnie zwiększając pojemność magazynowo-dystrybucyjną, sześć w powierzchni magazynowej. W tym mnożenie. Lokalizacja pierwszego centrum naszej firmy w Europie również nie jest przypadkowa. Znajduje się w pobliżu międzynarodowego lotniska w Krakowie i wzdłuż głównej autostrady łączącej miasto z innymi miejscami w Europie, dzięki czemu ma doskonałe połączenia drogowe, kolejowe i lotnicze dla nas i naszych klientów z innymi głównymi krajami. Ponadto, dzięki najlepszym uczelniom technicznym w mieście, do naszego zespołu mogą dołączyć światowej klasy fachowcy.

READ  Rodzina ukraińskiego weterynarza wojennego wyjechała do Polski i wróciła do walki z Rosją

Zaawansowana technologicznie myjnia mikrobiologiczna, która ponownie wykorzystuje 100% wody, instalacja paneli słonecznych pozwoli firmie Cummins na korzystanie z własnej zielonej energii i będzie zawierała szereg zrównoważonych rozwiązań, w tym punkty ładowania pojazdów elektrycznych. Dodatkowo zostanie wyposażona w innowacyjne systemy, takie jak dwie suwnice 15t, żurawie, stanowisko testowe z hamownią silnikową, kabinę lakierniczą i worek oraz oczyszczarkę strumieniowo-ścierną. Oprócz tego nowy zakład będzie miał dwie zatoki ekstrakcyjne, cztery zatoki o dużej mocy i trzy zatoki montażowe o średnim/wysokim obciążeniu oraz stanowisko testowe Millipore. Tak wyspecjalizowane możliwości centrum w naturalny sposób stworzą dodatkowe zainteresowanie Polską wśród firm spoza kraju.

Działając w Polsce od prawie 30 lat, Cummins posiada obecnie cztery lokalizacje w Krakowie, Gdańsku, Lubinie i Łomiankach, wszystkie strategicznie zlokalizowane, tak aby były łatwo dostępne dla klientów z całego kraju. Nowo wybudowany zakład zastąpi istniejący zakład firmy w Krakowie i rozszerzy istniejące możliwości operacyjne i regeneracyjne. Dzięki temu do istniejącego zespołu jeszcze w tym roku dołączą eksperci z zakresu zarządzania i finansów, inżynierowie.