Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Crysis Remastered został zaktualizowany do Xbox Series X / S i PlayStation 5 • Eurogamer.net

Aktualizacja 21.04.11, 15:00: Spędziliśmy kilka ostatnich dni na testowaniu aktualizacji Crysis Remastered dla PlayStation 5 i możemy to potwierdzić, ogólnie rzecz biorąc, patrzymy na takie same wyniki dla Sony, jak dla Xbox Series X, z pewnymi zmianami spowodowanymi przez fakt że PS5 zachowuje ustawienia rozdzielczości dla każdego trybu nienaruszone. Znalezione na PlayStation 4 Pro – częsta sytuacja w tak zwanych tytułach z „dodatkową tapetą”.

Możemy potwierdzić, że cele w zakresie rozdzielczości i wydajności wymienione w naszym oryginalnym artykule są poprawne: tryby wydajności i śledzenia promieni są nakierowane na 60 klatek na sekundę przy 1080p, podczas gdy tryb jakości zakłada maksymalne 1800p zamiast 60 klatek na sekundę. Jednak dynamiczna skala rozdzielczości ma pełny wpływ na ten tytuł, a wyniki w rzeczywistej rozgrywce są dość zmienne. Jak widać na poniższym filmie, może to utrudnić sprawdzenie różnic między różnymi trybami. Wreszcie, dla tych, którzy są zainteresowani porównaniami serii X, PlayStation 5 generalnie zapewnia płynniejsze wykończenie niż seria X, prawdopodobnie dzięki celom w niższej rozdzielczości. Jest to szczególnie widoczne w trybie śledzenia promieni. Tymczasem seria X ma przewagę w postaci precyzji.

Jednak dostarczanie naprawdę zablokowanych 60 klatek na sekundę wydaje się przekraczać obie wersje, a przyczyny tego są niejasne. W poniższej sekcji przedstawiamy kilka teorii na ten temat – polecam je sprawdzić.

Crysis Remastered: Alex Battaglia i John Linneman spotykają się, aby omówić aktualizacje PlayStation 5.

Oryginalna historia: Crysis Remastered jest debugowany ze wsparciem dla nowej fali kontrolerów i dostępem przez Digital Foundry Xbox Xbox X. Seria S tworzy aktualizację przed uruchomieniem. Ze względu na sposób dystrybucji tytułów „back-Compatible plus” nie możemy sprawdzić wersji na PlayStation 5, dopóki nie zostanie uruchomiona, ale na szczęście nie powinno to być długie: poinformowano nas dzisiaj, że łatka już się skończyła – i zaktualizujemy ten artykuł o PS5 Wrażenia tak szybko, jak to możliwe.

READ  Epicka wersja usługi online, serwery dla niektórych starych gier

Podobny do Niedawno wydana aktualizacja 2.1 dla wersji PCOprócz obsługi nowych konsol istnieje wiele dodatków, modyfikacji i ulepszeń w grze. Wysoko na liście promocji znajduje się włączenie poziomu wniebowstąpienia, które jest tak uciążliwe, że wcześniej zostało całkowicie usunięte ze wszystkich konsolowych wersji gry. Z zadowoleniem przyjmujemy również włączenie trybu nanokombinezonu, który bardziej współpracuje z oryginalnym PC (mógł pojawić się w poprzedniej aktualizacji, ale na pewno nie było go w momencie premiery – niezależnie od tego, jest to świetna funkcja i działa dobrze).

Wydaje się jednak, że wciąż brakuje nam niektórych funkcji gry z 2007 roku, które zostały usunięte w wydaniach Xbox 360 i PlayStation 3 i które nie zostały jeszcze przywrócone w Crysis Remastered. Wielkość zniszczenia znaleziona w oryginale nie została poprawiona, pomiary wolumetryczne nadal nie są równoważne z oryginalną wersją na PC, a efekt ten jest całkowicie nieobecny w ożywionym etapie Ascension, nawet obecnym w wersji Crysis Remastered na PC. Inne funkcje OG Crysis są również zmniejszane lub tracone: animacja botaniczna nadal działa z mniejszą prędkością odświeżania niż reszta gry, podczas gdy eksplozje nadal nie mają wpływu na liście.

Crysis Remastered otrzyma konsole Xbox Series w pełnej wersji DF, dzięki uprzejmości Johna Linnemana i Alexa Battaglii.

Główną cechą aktualizacji jest jednak obsługa nowej generacji sprzętu konsolowego, przy czym każdy z kontrolerów serii korzysta z kilku potencjalnych fajnych ulepszeń. Tryb wydajności obsługuje 1080p przy 60 klatkach na sekundę na dwóch Xboxach, podczas gdy tryb jakości zakłada 2160p przy 60 klatkach na sekundę na serii X i maksymalnie 30 klatek na sekundę na serii S. 1080p30 jest ograniczone na mikrokonsoli. Pytanie naprawdę brzmi, w jakim stopniu te cele wydajności są osiągane podczas rozgrywki, nawet przy uwzględnieniu dynamicznej skali rozdzielczości, aby wygładzić trudną do odtworzenia zawartość.

READ  Oryginalna gra Forza była wczoraj krótko dostępna w sprzedaży online

Zastanówmy się nad stawianiem jakości na pierwszym miejscu. Kiedy po raz pierwszy grałem w to na serii X, moja wizualizacja była bardzo płynna, ponieważ grałem na ekranie LG CX OLED z włączoną obsługą VRR. Moim zdaniem zapewnia to najlepsze wrażenia z gry Crysis Remastered na konsolach Xbox – jest niesamowite! Wydaje się jednak, że VRR robi tutaj sporo ciężkiego podnoszenia: bez aktywnej funkcji patrzymy na coś bardziej pasującego do doświadczenia 50-60 fps. Moją najlepszą wizją jest szerokie okno DRS przy 60 fps zamknięte. Xbox S? Wydaje mi się, że 2160p to bardzo wysoki cel, nawet przy maks. 30 klatkach na sekundę – poniżej jest dużo spadków, a przy tak niskiej liczbie klatek VRR nie może Ci pomóc w doświadczeniu.

Alex ponownie odwiedza Crysis Remastered na PC z aktualizacją 2.1, która wprowadziła DLSS i wiele innych wspaniałych funkcji.

Tryb wydajności jest płynniejszy w serii X, jest bliżej 60 fps, jak można sobie wyobrazić przy znacznie niższej rozdzielczości docelowej. Jednak w ruchliwych obszarach nadal występują pewne spadki wydajności – co jest zaskakujące, biorąc pod uwagę sam poziom mocy procesora i karty graficznej wrzuconej do gry. Seria S? To rozczarowanie, ponieważ działa między 40-50 fps. Jest to ogólnie lepsze niż Xbox One X działający w tym samym trybie, ale zawsze było wrażenie, że jesteśmy tam ograniczeni przez procesor i jest to wąskie gardło, które nie powinno dotyczyć Serii S. Jest to trochę zagmatwane, szczerze mówiąc. . Tryb śledzenia promieni nie do końca trafił w cel dla właścicieli serii X: jest to słabo działający tryb w grupie, z najcięższymi kroplami celu przy 60 fps, do punktu, w którym ekran VRR nie może być szczęśliwszy. Co ciekawe, w przypadku serii S z docelową rozdzielczością 1080p30 działa to dość dobrze – jest to zdecydowanie najbardziej spójne doświadczenie Crysis na niższej konsoli Xbox.

READ  Zmiana marki na PlayStation Home to marzenie fanów

Ostatecznie nie możemy spełnić marzenia o konsoli 60 FPS na konsolach Xbox Series dzięki tej nowej łatce – a biorąc pod uwagę poziomy wydajności osiągane na Xbox One X, jest to trochę rozczarowujące. Jednak doświadczenie jest nadal imponujące: jakość stawia serię X w połączeniu z ekranem obsługującym VRR, który zdecydowanie dostarcza towary. W przypadku PlayStation 5 – przyglądamy się temu, gdy gra zostanie zaktualizowana, ale przed premierą, Crytek powiedział nam, że mamy oczekiwać 1080p60 w trybach Performance i RT oraz 1800p60 w trybie Quality – wszystko to oczywiście z dynamicznym skalowaniem rozdzielczości. Te limity rozdzielczości są związane z równoważnym wyjściem PS4 Pro, jeśli zastanawiasz się, dlaczego jest gorszy od serii X. Wydaje się, że jest to ograniczenie funkcji „Plus Compatibility” PS5 – ale sprawdzimy to ponownie i zdamy raport ogólna wydajność tak szybko, jak to możliwe.