Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cross Cutri Bagas – Al-Rajhi prowadzi wejście Baga Portalegre i chce objąć prowadzenie w Pucharze Świata

Cross Cutri Bagas – Al-Rajhi prowadzi wejście Baga Portalegre i chce objąć prowadzenie w Pucharze Świata

Cross Cutri Bagas – Al-Rajhi prowadzi wejście Baga Portalegre i chce objąć prowadzenie w Pucharze Świata

2022 Baja Portalegre – Zapowiedź wydarzenia

Saudyjski kierowca Yazid Al-Rajhi i niemiecki kierowca Dirk von Zitzewitz prowadzą w ten weekend 65 samochodów w Baja Portalegre 500, szóstej rundzie Pucharu Świata FIFA dla Cross Country Bagas.

Miroslav Zabeltal i świeżo poślubiony mąż Al Rajhi trzymali rękę między zawodami FIA, biorąc udział w otwierających dwie rundy Saudi Desert Championship. Ale lider serii FIA Baja, Zapletal, jest zaskakująco nieobecny na portugalskiej liście startowej.

To otwiera drzwi Al Rajhi do potencjalnego wyprzedzenia rywala w wyścigu o tytuł. Kierowca Toyoty Hilux zajął pierwsze i drugie miejsce we Włoszech i Hiszpanii, a w Jordanii zajmuje 11. miejsce, a obecnie traci cztery punkty do weterana Czecha.

Ponieważ trzy rundy tej serii są nadal prezentowane w Portugalii, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, wielu kierowców nadal będzie czekało na wyzwanie związane z prestiżowymi nagrodami.

Kees Koolen zakończył już swój inauguracyjny tytuł T5 FIA World Rally-Raid Championship (W2RC), a dodanie trzeciego miejsca w Pucharze Świata FIA dla Cross-County Baja lub tytułu FIA Bajas T4 byłoby znaczącym osiągnięciem dla Holendra . Jest również trzeci w klasyfikacji generalnej, dwa punkty za swoim kolegą z South Racing Can Am Fernando Alvarezem i siedem punktów za Kuwejtem Meshari Al Dhafiri w trzecim Can Am.

Al-Rajhi zmierzy się z zawodami T1 w Portalegre quadem MINI John Cooper Works Rally w rękach lokalnego kierowcy Alejandro Martinsa, czterokrotnego zwycięzcy zawodów Ricardo Purima i mistrza FIFA World Cup™ Cross Country Bajas 2022 Joao Ferreiry i Buccaneers. Luisa Santosa.

Joao Ferreira (PRT) / David Monteiro (PRT), PRF, Mini John Cooper Works Rally, podczas wprowadzenia do W2RC Rally Andalucia 2022, Hiszpania (fot. Julien Delfosse/DPPI)

W Mini All4 Racing jeździ Hiszpan Luis Recuenco, a cztery Toyoty Hilux, prowadzone przez Polaka Thomasa Baronowskiego i portugalskie trio Thiago Reyes, Joao Ramos i weteran Miguel Barbosa.

READ  Harmonogram zajęć sportowych dla Gimnazjum III, tablica wyników na 4 listopada

Holender Michel Kremer wybrał model Century Racing CR6 Buggy, a Czech Petr Hozák w Mini Paceman. Portugalczyk Lorenzo Rosa ma również nadzieję, że położy więcej kilometrów na rozwój najnowszej specyfikacji T1 + Toyota Hilux Overdrive Racing, którą przedstawił z pilotem Joaquimem Diasem.

Tymczasem zespół South Racing Can-Am Racing Overdrive Racing prowadzi z 55 punktami w mistrzostwach producentów. Team Nakusi Racing zajmuje trzecie miejsce.

Alvarez zmierza do środkowej Portugalii, 33 punkty przewagi nad swoim kolegą z South Racing Dania Akilem w klasyfikacji FIA T3. Obaj kierowcy Can-Am zdobyli do tej pory punkty we wszystkich pięciu rundach serii, a najwięcej punktów w Polsce zdobył Hiszpan. Pau Navarro z Team FN Speed ​​zajmuje trzecie miejsce.

Fernando Alfari Castellano (Hiszpania) / Xavier Pansieri (Francja), South Racing Can Am, Can Am Maverick, podczas W

Dziewiętnaście drużyn weszło do klasy FIA T3 w Portugalii, m.in. zeszłoroczny mistrz T4 World Cup Alexandre Rey i trio zespołu PRK Sport Rally Ricardo Ramillo, Felipe Nascimento i Felipe Carvalho, którzy chcą walczyć o zaszczyty.

Al Dhafiri osiągnął maksimum punktów T4 w Jordan Baja i zajął drugie, trzecie i czwarte miejsce w kolejnych czterech rundach. Do Portugalii dotarł z 21 punktami przed kolegą z Brazylii, Cristiano de Sousa Batista. Colin jest trzeci, pięć punktów więcej.

W dywizji FIA T4 zarejestrowanych zostało jedenastu kierowców, wśród nich Hiszpanie Eduard Pons i Miguel Angel Valero, Polak Tomas Białkowski i Litwin Egdios Wałęsa.

Tymczasem zespół South Racing Can-Am ma 105 punktów przewagi nad Sports Racing Technologies (SRT) w walce producentów FIA T4.

Baja Portalegre była pierwszą tego typu imprezą, która odbyła się w Portugalii w 1987 roku i została z tej okazji nazwana Rali Maratona de Portalegre Finicisa. Baja jest nadal pierwszym miastem Europy Zachodniej.

Ulewny deszcz zepsuł wyścig w 2021 r. podczas imprezy, w której Polak Krzysztof Holofczyk (2010, 2013 i 2021) wygrał swoje trzecie zwycięstwo. Purim wygrał zawody cztery razy z rzędu (2014-2017), ale jego rodak Felipe Campos jest rekordzistą z pięcioma zwycięstwami w latach 1996-2011.

READ  Motocyklowe Grand Prix Polski 2023: Freddie Lindgren triumfuje w Warszawie, Bartosz Zmarzlick utrzymuje prowadzenie

Emocje rozpoczną się od 3,5 kilometrowego etapu kwalifikacyjnego w Kutadas w piątek (28 października). To określi kolejność jazdy na wybranym odcinku 73,50 km po południu.

Zawody na czas odbędą się w sobotę (29 października) z dwoma przejazdami przez etap, który wymaga 200 kilometrów po wąskich wiejskich portugalskich szlakach, gdzie ekstremalne warunki pogodowe mogą całkowicie zmienić przebieg zawodów.

36 Baja Portalegre 500 – Czołowe stanowiska:
201. Yazid Al-Rajhi (SAU) / Dirk von Zitzewitz (DEU), Toyota Hilux Overdrive
202- Luis Ricoenko (Hiszpania) / Sergio Benado (Hiszpania), Mini All 4 Racing.
203- Alejandro Martins (PRT) / Jose Marquez (PRT), Rajd Mini John Cooper Works.
204. Petr Hozák (CZE) / René Kilian (CZE), Mini Paceman
205. Tomasz Baranowski (Polska) / Maciej Marton (Polska) Toyota Hilux
206- Joao Ferreira (PRT) / David Montero (PRT), Rajd Mini John Cooper Works.
207. Thiago Reis (PRT) / Walter Cardusa (PRT) Toyota Hilux
208. Joao Ramos (PRT) / Philip Palmero (PRT) Toyota Hilux
209- Michelle Kramer (Liga Krajowa) / Tim Coronel (Liga Krajowa), Century Racing CR6
210. Miguel Barbosa (PRT) / Hugo Magalhães (PRT), Toyota Hilux Overdrive

kalendarz wydarzeń

Czwartek 27 października

Odbiór administracyjny, okolice: 07.30-16.00
Sprawdź egzamin, w pobliżu: 09.00-17.00
Uroczysty start, Portalegre: 21.00

piątek 28 października

Etap kwalifikacyjny SSS1 (3,50 km): 10,30 godz.
SS2 (70,00 km): 15,00 godzin

Sobota 29 października

SS3 200,00 km: godzina 07.50
SS4 200,00 km: 13.30 godz.
Konferencja prasowa po wydarzeniu, Nearbor: 18.00 godz.