Cristiano Ronaldo zdobywa hat-tricka w zwycięstwie Portugalii nad Luksemburgiem – runda eliminacji do Mistrzostw Świata | wiadomości piłkarskie

Cristiano Ronaldo strzelił hat-tricka w wygranym 5:0 meczu Portugalii z Luksemburgiem w grupie A eliminacji do Mistrzostw Świata.

Ronaldo wykorzystał dwa rzuty karne w pierwszych 13 minutach, zanim ukończył swój 58. hat-trick w karierze z późnym strzałem głową.

Bruno Fernandes i Balenha również zdobyli gola, ponieważ Portugalia awansowała o jeden punkt do Serbii, lidera grupy, którą prowadzą w ostatniej rundzie meczów.

Zwycięstwo Portugalii to bezpośredni rzut karny z Serbia Na pierwszym miejscu po zwycięstwie Azerbejdżan 3-1 w Belgradzie.

Grupa A: Problem kibiców w Albanii, Wembley

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata pomiędzy Albanią i Polską zostały zawieszone po tym, jak kibice rzucili rakiety na boisko, gdy polscy piłkarze świętowali swoją bramkę.

AlbaniaKwalifikacje do Mistrzostw Świata vs Polska Został zawieszony po tym, jak kibice lokalnej drużyny rzucali przedmiotami w przeciwników podczas świętowania bramki otwarcia w Tiranie.

Karol Soederski dał Polakom prowadzenie 1:0 w 13. minucie grupy, z którą się zmierzyli, zanim on i jego koledzy zostali obrzuceni z trybun plastikowymi butelkami po napojach. Zawodnicy opuścili boisko na ponad 20 minut po wypadku na stadionie Air Albania.

Polska utrzymała smukłą przewagę, gdy wznowiono grę, by o trzy punkty ograć gospodarzy i liderów grup trailowych Anglię w wyścigu o przyszłoroczne mistrzostwo w Katarze.

Przed incydentem, który doprowadził do dużego opóźnienia, polski pomocnik Piotr Zieliński został namierzony z obiektu z tłumu.

Albania, chcąc po raz pierwszy dostać się do finału Pucharu Świata, udaje się na Wembley, aby w przyszłym miesiącu zmierzyć się z Trzema Lwami Garetha Southgate, przed zakończeniem kampanii u siebie w Andorze.

Zapomniana noc na boisku i poza nim pozostawia gospodarzy pięć punktów za Anglią i dwa punkty za Polską, a play-offy wydają się być ich jedyną realną nadzieją na kwalifikacje.

Substandardowe Anglia To był remis 1-1 Węgry Wśród zamieszania kibiców na Wembley we wtorek, co oznacza, że ​​przedostatni mecz z reprezentacją Albanii będzie czekał w listopadzie, jeśli chcą zapewnić sobie automatyczny transfer na Mistrzostwa Świata w Katarze 2022.

Węgry przegrały 4:0 z Anglią w zeszłym miesiącu, ale objęły prowadzenie, gdy wysokie buty Luke’a Shawa pozwoliły Rolandowi Sly’owi strzelić gola z rzutu karnego (24) i musiał wykończyć w tylnym słupku Johna Stonesa (37), aby przyciągnąć gospodarzy z dala. poziom.

Raheem Sterling skierował się w stronę słupka po uderzeniu w przerwie, gdy Anglia zaczęła wykonywać swój ruch, ale pomimo dominacji drugiej połowy i widząc duże szanse Sterlinga i Harry’ego Kane’a – który został zaskakująco zmieniony po 15 minutach gry – nie było ucieczki przez By Gareth Southgate.

Gareth Southgate przyznaje, że był zaskoczony, widząc, że Anglia spadła poniżej swoich zwykłych poziomów we wtorkowym remisie 1:1 z Węgrami na Wembley.

Wcześniej węgierscy kibice – którzy zostali ukarani za rasistowskie znęcanie się nad Anglikami, gdy obie drużyny spotkały się we wrześniu – wygwizdali gospodarzy na kolana, wymachiwali transparentem przeciwko gestowi równości, walczyli z policją na trybunach i zwolnili ucieczkę, gdy zdobył. Jeden z oskarżonych został aresztowany za poważne przestępstwo na tle rasowym w zakresie porządku publicznego po komentarzach skierowanych przeciwko gospodarzowi.

Węgry zauważyły, że szanse na awans do Kataru zmalały od czasu przegranej z Anglią, a Albania wygrała u siebie i na wyjeździe, ale ich remis na Wembley oznacza, że ​​liderzy grupy A Anglia mają realistyczną potrzebę pokonania Albanii na Wembley 12 listopada przed ich finałem gra grupowa przeciwko małej drużynie. San Marino.

Andora Wygrał walkę o drugie miejsce w pierwszej grupie, wygrywając w niej 3:0 San Marino Ich pierwsze zwycięstwo na wyjeździe w 16 próbach i największe w historii zwycięstwo międzynarodowe.

READ  Notatnik softballowy: Atak prowadzi Polskę na doskonały start

Grupa F: Szkocja przygotowuje się do walki z Mołdawią

Najważniejsze wydarzenia meczu grupy F w europejskich eliminacjach do Mistrzostw Świata pomiędzy Wyspami Owczymi a Szkocją.

Lyndon Dykes uratowany! Szkocja Z dramatycznym późnym zwycięzcą przeciwko Wyspy Owcze Umieścić zespół Steve’a Clarka w ciągu 90 minut od zakwalifikowania się do Mistrzostw Świata.

Szkoci przyjechali do Torshavn w sile po wspaniałym wygranym 3:2 meczu z Izraelem na Hampden Park w sobotę, ale odwiedzający mieli z tym trudności.

Jednak po dośrodkowaniu rezerwowego Nathana Pattersona na cztery minuty przed końcem, piłka spadła z Dykes i trafiła do siatki. decydujący 1. 0 wygranej.

Eliminacje do Mistrzostw Świata: Grupa F

Szkocja potrzebuje trzech punktów z ostatnich dwóch meczów grupy F w przyszłym miesiącu, z których pierwszy to wyjazd do dywizji, która sprawia, że ​​Mołdawia przed finałem u siebie zwycięzców grupy. Dania, który zajął pierwsze miejsce, aby stać się trzecią drużyną, która dotarła do Kataru 2022 ze zwycięstwem 1:0 Austria, przypieczętowane uderzeniem Joachima Mahle w drugiej połowie.

w innym miejscu, Izrael Odzyskał siły po ostatniej sobotniej porażce ze Szkocją, gdy Iran Zahavi i Manas Dabour zdobyli zwycięstwo 2:1 nad 10 graczami. Moldova.

Grupa C: Skończyły się nadzieje Irlandii Północnej na Bułgarię

Najważniejsze wydarzenia z eliminacji do Mistrzostw Świata pomiędzy Bułgarią a Irlandią Północną.

zły tydzień dla Irlandia Północna Sprawy pogorszyły się we wtorek wieczorem, gdy dwa trafienia Todora Nedeleva dostrzegły słabość Bułgaria Zajrzyj od tyłu, aby wygrać 2-1 w Sofii.

Szósty gol Conora Washingtona w reprezentacji dał podopiecznym Iana Baraklougha prowadzenie w pierwszej połowie, ponieważ wyglądało na to, że dobrze zareagował na kontrowersyjną porażkę 2:0 w Szwajcarii, która skutecznie zakończyła nadzieje na awans do Mistrzostw Świata, ale po przerwie wszystko poszło nie tak.

READ  Aaron Brown biegnie sprintem po pierwsze zwycięstwo na 200 m w tym sezonie, pokonując Kenijczyka Kerry'ego Kinga

Bułgarski trener Yasin Pietrow zmienił swój set w przerwie i odebrał nagrody, chociaż Nedelev zdobył uznanie, gdy pokonał Billy’ego Peacocka Farrella w znakomity sposób dwa razy w ciągu 11 minut, aby zmienić sytuację już po godzinie.

To jeszcze bardziej sfrustrowało Barakłowa, który w końcu nabrał pozytywnego rozpędu w zeszłym miesiącu, ale w zeszłym tygodniu szybko się rozwiał, a katarski sen jest teraz raz na zawsze martwy.

Trener Irlandii Północnej Ian Baraklough przyznał, że jego drużyna nie wykorzystała swoich szans, ponieważ ich nadzieje na awans do Mistrzostw Świata zakończyły się porażką 2:1 z Bułgarią.

w innym miejscu, Szwajcaria Nadzieje Bułgarii na zakwalifikowanie się zakończyły się wygraną 4:0 w Litwa.

Dublet Brilla Empolo i ataki Renato Stephena i Mario Gavranovica zapewniły wielkie zwycięstwo, które podniosło poziom Szwajcarii z 14 punktami z Włochami, liderami grupy C i poza zasięgiem Bułgarii, która jest na trzecim miejscu z ośmioma punktami.

Oznacza to, że mistrzowie Europy Włochy zagrają w przyszłym miesiącu ze Szwajcarią w Rzymie tylko różnicą bramek, ponieważ obie drużyny walczą o pierwsze miejsce.

Grupa druga: Bitwa szwedzko-hiszpańska szaleje

Szwecja Wspiął się nad Hiszpanią i zajął pierwsze miejsce w grupie B, wygrywając 2:0 GrecjaDzięki trafieniom w drugiej połowie Emila Forsberga i Alexandra Isaacsa.

Zwycięstwo Szwecji oznacza ekscytujący koniec grupy, ponieważ Szwedzi prowadzą Hiszpanię dwoma punktami na dwa pozostałe mecze, z których jednym jest spotkanie dwóch krajów w Hiszpanii w dziesiątej rundzie.

Grupa D: Pukki ustanawia rekord świata w Finlandii

Zostań Teemu Pukki FinlandiaNajlepsi strzelcy strzelili obie bramki w wygranym 2:0 meczu w Kazachstan.

Ofensywny duet Norwich poprowadził go do zdobycia 33 bramek w reprezentacji, więcej niż fiński legendarny Jari Litmanen.

Zwycięstwo pozostawia Finlandię trzecią w grupie D, z jednym punktem straty Ukrainakto zremisował 1-1 z Bośnia i Hercegowina, cztery za liderem Francji.