Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

COVID: Ponad 200 przywódców wzywa G7 do pomocy w zaszczepieniu najbiedniejszych na świecie | G7

Ponad 100 byłych premierów, prezydentów i ministrów spraw zagranicznych jest wśród 230 wybitnych osobistości wzywających do silnych przywódców G7 Kraje muszą zapłacić dwie trzecie z 66 miliardów dolarów (46,6 miliardów funtów) potrzebnych do zaszczepienia krajów o niskich dochodach przeciwko Covid.

Wiadomość, którą gazeta Guardian zobaczyła przed szczytem G7, który będzie gospodarzem ست Boris Johnson Ostrzega w Kornwalii, że przywódcy Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii i Kanady muszą uczynić rok 2021 „punktem zwrotnym w globalnej współpracy”. Mniej niż 2% ludzi w Afryce Subsaharyjskiej zostało zaszczepionych przeciwko Covidowi, podczas gdy Wielka Brytania zaszczepiła 70% populacji przynajmniej jedną dawką.

Dzwoni, gdy Johnson konfrontuje się z A powstanie przeciw władzy Od kilkudziesięciu jego zastępców z powodu cięć w budżecie pomocy zagranicznej, które dotknęły biedne kraje i Projekty badawcze dotyczące wirusa koronowego.

Johnson powiedział w niedzielę, że poprosi swoich odpowiedników na szczycie G7, aby „sprostali największemu wyzwaniu ery powojennej” poprzez „zaszczepienie świata do końca przyszłego roku”, ale nie omawiał kwestii finansowania ani podziału dawki.

Wśród sygnatariuszy listu o szczepieniach Gordon Brown i Tony Blair, gdzie dwóch byłych premierów odłożyło na bok dawne różnice, aby połączyć wysiłki w celu wywarcia nacisku na G7. Brown powiedział, że oferta będzie kosztować 30 pensów za osobę tygodniowo w Wielkiej Brytanii za „najlepszą polisę ubezpieczeniową na świecie”.

Znani sygnatariusze listu to były sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon, była prezydent Irlandii Mary Robinson, Tawisach Bertie Ahern i 15 byłych przywódców afrykańskich, w tym prezydenci Nigerii Olusegun Obasanjo, John Mahama z Ghany, F.W.

Inni sygnatariusze to była brytyjska minister ds. rozwoju zagranicznego Linda Chalker, założyciel Virgin Sir Richard Branson, prezes Wellcome Trust, Sir Jeremy Farrar, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii Bengt Holmstrom oraz ekonomista Lord O’Neill.

READ  Kryzys imigracyjny – Najnowsze: imigranci pozywają DeSantis za „oszukańczy” plan, ponieważ nowy samolot ma lecieć do Delaware

Twierdzą, że inwestycja jest przystępna cenowo i niezbędna do powstrzymania rozprzestrzeniania się nowych wariantów koronawirusa, które mogą osłabić istniejące szczepionki. Rok 2020 przyniósł porażkę globalnej współpracy, ale 2021 może otworzyć nową erę. Nikt nigdzie nie jest bezpieczny przed Covid-19, dopóki wszyscy nie będą bezpieczni wszędzie.

„Wsparcie Grupy Siedmiu i Grupy Dwudziestu w udostępnianiu szczepionek krajom o niskich i średnich dochodach nie jest aktem dobroczynności, ale leży w strategicznym interesie każdego kraju, jak opisuje Międzynarodowy Fundusz Walutowy [International Monetary Fund] To „najlepsza inwestycja publiczna w historii”.

Sygnatariusze listu twierdzą, że głosowanie sugeruje publiczne poparcie dla nich. Badanie zlecone przez Save the Children wykazało, że 79% ludzi w Wielkiej Brytanii, którzy podzielają ten pogląd, uważa, że ​​G7 powinna zapłacić, aby świat był bezpieczny. W pięciu krajach – USA, Francji, Niemczech, Kanadzie i Wielkiej Brytanii – z wyjątkiem „nie wiem”, ponad 70% uważa, że ​​ich kraj powinien zapłacić swoją część.

Ludzie w różnym wieku, z różnych krajów i z różnych środowisk są zgodni co do potrzeby równego dostępu do szczepionek, powiedziała Kirsty McNeill, dyrektor wykonawczy Save the Children, członek koalicji 75 organizacji reprezentujących 12 milionów ludzi o nazwie Crack. kryzysy. Chcą globalnych działań w sprawie Covid i zmian klimatycznych oraz wsparcia dla społeczności, które walczą.

Chcą, aby G7 ponownie uczyniło świat bezpiecznym. Powiedziała, że ​​ich fani nie zaakceptują niczego innego niż poważny iw pełni finansowany plan przełamania globalnego kryzysu Covid.

Szacuje się, że na globalne działania w zakresie szczepionek potrzebne jest 66 miliardów dolarów w ciągu dwóch lat. Poprzedni przywódcy twierdzą, że G7 powinna pokryć dwie trzecie kosztów, w zależności od wielkości ich gospodarek.

„Naciskanie G-7 to nie dobroczynność, to samoobrona, która ma na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się chorób oraz transformacji i nawrotów zagrażających nam wszystkim” – powiedział Brown. „To kosztuje zaledwie 30 pensów na osobę tygodniowo w Wielkiej Brytanii, co jest niewielką ceną za najlepszą polisę ubezpieczeniową na świecie. Oszczędności na szczepieniach mają osiągnąć około 9 bilionów dolarów do 2025 roku.”

READ  Powodzie w Kerali: co najmniej 22 zginęło w powodziach i osunięciach ziemi w południowych Indiach | wiadomości ze świata

Pierwszym krokiem, jak mówią, jest zobowiązanie się krajów G7 do 67% funduszy potrzebnych na program ONZ dotyczący szczepionek, testów i terapii, który nazywa się Dostęp do akceleratora zestawu narzędzi Covid-19 (ACT-A). Brown powiedział, że przydział SDR-ów o łącznej wartości 650 miliardów dolarów przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy dla krajów o niskich dochodach może umożliwić im opłacenie ich udziału.

„Przyglądałem się temu pytaniu, w jaki sposób płacimy za całą tę formułę podziału obciążeń. Ludzie powiedzą, że nie mamy wystarczająco dużo pieniędzy” – powiedział The Guardian. Każdy kraj ma otrzymać tę dotację, te pieniądze z MFW. Niedługo otrzymają 21 miliardów dolarów z Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Umożliwi im to spłatę tego i spłatę swojej części wszystkiego innego”.

List mówi, że G7 musi być liderem w zakresie podziału dawek, dobrowolnych umów licencyjnych i tymczasowych wyłączeń patentowych, aby umożliwić rozpoczęcie produkcji szczepionek na każdym kontynencie. Będzie to wymagało od firm farmaceutycznych dzielenia się wiedzą technologiczną i umiejętnościami w zakresie wytwarzania szczepionek oraz formuły.

„Globalne dostosowanie polityki gospodarczej ma kluczowe znaczenie. Mieliśmy szczęście, w ciągu ostatniego roku, w początkowej fazie ożywienia koronawirusa, a większość krajów prowadzi podobną politykę, co skutkuje akceptowalnym poziomem dostosowania polityki. To, czego potrzebujemy teraz, w tym W następnej fazie jest to uzgodniony globalny plan wzrostu ze skoordynowanymi interwencjami monetarnymi i fiskalnymi, aby zapobiec niezrównoważonemu i niezrównoważonemu ożywieniu – oraz zapewnić bardziej inkluzywną, sprawiedliwą i bardziej ekologiczną przyszłość”.