Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Covid News Live: Obawy ludzi podróżujących do Anglii w sylwestra

Nowe ograniczenia Covid wchodzą w życie w Walii, Szkocji i Irlandii Północnej

Wybitny wirusolog powiedział, że „nie ma sensu”, aby kraje brytyjskie podejmowały różne środki przeciwko wirusowi Covid, rano po tym, jak Sajid Javid potwierdził, że Anglia nie nałoży surowszych ograniczeń w nowym roku.

„Jeśli ludzie nie mogą iść na przyjęcie sylwestrowe w Walii lub Szkocji, przekroczą granicę z Anglią, tak, a zatem potencjalnie wezmą wirusa i rozprzestrzenią go… a następnie wezmą go z powrotem” – dr Sarah Peet z Brighton University źle powiedział Radio LB.

Pan Javid, minister zdrowia, potwierdził w poniedziałek, że rząd dokona przeglądu obecnych środków Covid w Anglii w styczniu – po sylwestrze. Inny minister, George Eustis, powiedział dziś, że urzędnicy pilnują przyjęć do szpitala „bardzo uważnie”.

„W tej chwili nie sądzimy, aby dowody wspierały jakiekolwiek interwencje inne niż to, co zrobiliśmy” – powiedział po danych NHS pokazujących, że liczba przyjęć do szpitali gwałtownie rośnie w Londynie (wzrost o 62 procent) i w całym kraju (27 proc.).

1640690161

Największy dzienny wzrost liczby pacjentów szpitala Covid od tygodnia

Nowe dane pokazały, że urzędnicy służby zdrowia odnotowali największy dzienny wzrost liczby pacjentów z Covid-19 w szpitalach NHS przez tydzień, a liczba przyjęć w stolicy wzrosła o ponad dwie trzecie.

Liczba pacjentów w łóżkach szpitalnych w Anglii z Covid-19 wzrosła w poniedziałek o 12 procent w porównaniu do Boxing Day. Liczba pacjentów szpitali z Covid wzrosła o 35 procent między 18 a 27 grudnia w całej Anglii, a szpitale w Londynie odnotowały największy tygodniowy wzrost o 68 procent. Szpitale w północno-zachodniej i wschodniej Anglii odnotowały wzrost o 43 procent.

Nasz reporter zdrowia Rebeka Thomas Ma pełny raport:

Sam Hancock28 grudnia 2021 11:16

1640688851

ICYMI: Javid mówi, że przed sylwesterem nie będzie więcej ograniczeń Covid

Nigdy więcej ograniczeń Covid przed nowym rokiem, mówi Sajid Javid

Sam Hancock28 grudnia 2021 10:54

1640688039

Szczepionka przeciw Covid „najdroższa w historii” dla biednych krajów

Aktualizacja szczepionki przeciw Covid teraz. Analiza pokazuje, że szczepionka jest jedną z „najdroższych szczepionek w historii” dla biednych krajów, co budzi obawy, że ci, którzy jej najbardziej potrzebują, będą nadal walczyć o osiągnięcie dawek ratujących życie w 2022 roku.

Pomimo międzynarodowych obietnic udostępnienia szczepionek po najniższych cenach dla krajów o niskich dochodach (LIC), kraje te płacą znacznie więcej niż oczekiwano, pisze nasz korespondent naukowy. Samuel Lovett.

Dane WHO, przeanalizowane przez niezależnypokazuje, że rządy o niskich dochodach płacą średnią cenę 6,88 USD (5,12 GBP) za dawkę szczepionki Covid.

Sam Hancock28 grudnia 2021 10:40

1640686829

NHS jest największym wyzwaniem, z jakim boryka się niedobór personelu w porównaniu z pacjentami

Chris Hobson, dyrektor naczelny NHS Providers, mówi, że brak personelu może stanowić większe wyzwanie dla usług zdrowotnych niż pacjenci, którzy potrzebują leczenia Covid.

Odrzucił również sugestie, że personel NHS z Covid powinien w końcu móc zająć się swoim normalnym życiem (patrz post z 9.45), nazywając to „głupim” planem.

„Pożyteczne stało się to, że skróciliśmy okres samoizolacji z 10 do siedmiu, jeśli wykonałem dwa testy przepływu bocznego i dały one wynik ujemny” – powiedział BBC Breakfast.

Podczas tego samego wywiadu Hopson powiedział, że brak personelu może stanowić większe wyzwanie dla NHS niż pacjenci, którzy potrzebują leczenia Covid. Wyjaśnił: „W niektórych szpitalach musimy przenosić personel, aby wypełnić luki pozostawione w krytycznych i podstawowych usługach przez personel, który przegapił nieobecności związane z Covid”.

Główny dostawca NHS Chris Hobson

(ROCZNIE)

Sam Hancock28 grudnia 2021 10:20

1640685263

Analiza: Znaki ostrzegawcze wciąż nad Omicronem – ale jest też nadzieja

Przejdź do naszego reportera naukowego Samuel Lovett Teraz, kto ma trochę analizy sytuacji Omicron w Anglii.

Być może Boże Narodzenie już minęło, setki tysięcy cierpiących zgromadziły się w całym kraju, ale obraz wokół Omicron wciąż jest dość mieszany.

Najnowsze dane NHS pokazują, że wskaźnik siedmiodniowych hospitalizacji wzrósł w sześciu z siedmiu angielskich regionów w tygodniu poprzedzającym 24 grudnia, przy czym największy wzrost odnotował Londyn, wynoszący 62 procent. Wzrosły również wskaźniki obłożenia łóżek Covid. W całej Anglii w dniu 27 grudnia zachorowało łącznie 8474 pacjentów w szpitalu, w porównaniu do 6688 tydzień wcześniej – wzrost o 27 procent.

Jednak te wskazówki należy traktować z przymrużeniem oka. „Ludzie próbują umrzeć z powodu indyka przed przybyciem do szpitala na kilka dni przed Bożym Narodzeniem” – napisał jeden z lekarzy na Twitterze. „Nie tylko dla Covida, za wszystko”. W związku z tym oczekuje się, że przyjęcia do szpitala Covid, które mieliśmy zobaczyć w weekend iw poprzednich dniach, nastąpią raz w ciągu następnego tygodnia, zwiększając ten odsetek.

Sam Hancock28 grudnia 2021 09:54

1640684753

Obejrzyj: Nowe ograniczenia wchodzą w życie w Walii, Szkocji i Nowym Jorku

Nowe ograniczenia Covid wchodzą w życie w Walii, Szkocji i Irlandii Północnej

Sam Hancock28 grudnia 2021 09:45

1640684711

Profesor mówi: Musimy nauczyć się żyć z Covidem, jak się przeziębimy

Profesor medycyny mówi, że Covid zostanie ostatecznie uznany za przyczynę przeziębienia i nie gwarantuje, że codziennie podawane będą liczby przypadków, tak jak ma to miejsce obecnie.

Kiedy już uporaliśmy się z wariantem Omicron, Paul Hunter powiedział BBC Breakfast: „Może powinniśmy zacząć szukać redukcji”. [on restrictions]”.

Zapytany o obowiązujące obecnie środki Covid, powiedział, że osoby z Covid powinny mieć możliwość „robienia normalnego życia”, tak jak w przypadku zwykłego przeziębienia.

Zapytany konkretnie o presję wywieraną na NHS z powodu konieczności izolowania personelu, profesor Hunter powtórzył, że Covid jest chorobą, z którą ludzie muszą nauczyć się żyć.

„Ostatecznie będziemy musieli pozwolić ludziom, którzy są pozytywnie nastawieni z Covid, na normalne życie… I tak w pewnym momencie musimy się z tym zrelaksować”, powiedział, dodając: „Jeśli jest to samo- zasady izolacji, które powodują ból związany z Covid, więc musimy to zrobić raczej wcześniej niż później. Być może jeszcze tak nie było”.

Sam Hancock28 grudnia 2021 09:45

1640682248

Ministrowie kontynuują przyjmowanie do szpitali Covid „pod kontrolą”

Minister środowiska zapytał o decyzję rządu o nienakładaniu dzisiaj ograniczeń Covid na sylwestra, mówiąc, że ministrowie zamiast tego poddawali przyjęć do szpitala „bardzo uważnie”.

George Eustice przyznał, że wskaźniki zakażeń nowym wariantem Omicron rosną, ale powiedział, że istnieją dowody na to, że nie prowadzi to do takiego samego poziomu hospitalizacji jak poprzednie fale.

Powiedział BBC Radio 4: „Istnieje wczesna zachęta z tego, co wiemy w RPA, że liczba hospitalizacji jest mniejsza, a liczba dni, które spędzają w szpitalu, jeśli trafiają do szpitala, jest również niższa niż poprzednie zmienne ”. Dziś program.

„Obecnie nie wierzymy, że dowody wspierają jakiekolwiek inne interwencje poza tym, co zrobiliśmy.

„Ale oczywiście musimy bardzo uważnie to przeanalizować, ponieważ w takim przypadku zaczynamy dostrzegać znaczny wzrost liczby hospitalizacji, będziemy musieli wykonać więcej pracy”.

Sam Hancock28 grudnia 2021 09:04

1640681117

Objawy Omicron, na które należy zwrócić uwagę

Biorąc pod uwagę, że objawy związane z pierwotnym szczepem Covid i jego pierwszymi odmianami były bardzo podobne do przeziębienia, przez ostatni rok trudno było stwierdzić, czy pojawienie się bólów głowy i zapachów oznaczało, że miałeś koronawirusa, czy tylko atak klasycznej zimowej grypy.

Testy bocznego przepływu dostarczyły odpowiedzi, ale późniejsze pojawienie się nowego wariantu Omicron pod koniec listopada jeszcze bardziej skomplikowało obraz, ponieważ jego objawy są nieco inne.

Profesor Tim Spector z brytyjskiej aplikacji ZOE Covid powiedział, że teraz ważniejsze niż kiedykolwiek jest przeprowadzenie testów – nawet bezobjawowych – ponieważ staramy się kontrolować nowy wariant pod kątem rosnących wskaźników infekcji. „Możliwe, że Omicron jest bardziej podobny do łagodnych wariantów, które obserwujemy u osób zaszczepionych [but still subsequently taken ill] Z deltą bardziej niż cokolwiek innego.

Nasi reporterzy przyglądają się wszystkim objawom, których należy szukać tutaj:

Sam Hancock28 grudnia 2021 08:45

1640680142

Naukowcy ostrzegają, że w Wielkiej Brytanii obowiązują inne zasady dotyczące wirusa Covid

Dr Sarah Peet, wirusolog z University of Brighton, powiedziała, że ​​nie ma sensu, aby kraje Wielkiej Brytanii miały inne ograniczenia dla Covid.

„Jeśli ludzie nie mogą pójść na imprezę sylwestrową w Walii lub Szkocji, przekroczą granicę z Anglią, tak, a zatem potencjalnie wezmą wirusa i rozprzestrzenią go … a następnie wezmą go z powrotem” – powiedziała. Radio LBC.

„Więc sensowne jest posiadanie jednego zestawu środków w całym kraju i myślę, że sensowne jest podjęcie pewnych środków, aby spróbować powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa w tym momencie”.

Wykładowca mikrobiologii twierdził, że potrzebne są „pewne działania”, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wariantu Covid Omicron, biorąc pod uwagę fakt, że „poważnie zaraźliwy wirus” „wprowadzał niektórych ludzi do bardzo poważnej hospitalizacji, a niektórych do śmierci”.

„Właściwie musimy poważnie potraktować wirusa i nie mówię o całkowitych blokadach” – powiedział dr Pete. „Po prostu mówię o pewnych działaniach, aby spróbować powstrzymać rozprzestrzenianie się tego naprawdę przerażającego wirusa, właśnie w tej chwili”.

Podkreślając liczbę osób obecnie zarażonych Covid, dodała: „Osobiście znam więcej osób, które zachorowały na Covid w ciągu ostatniego miesiąca niż cała pandemia łącznie. Tak więc, chociaż istnieje równowaga między gospodarką a zdrowiem, nie są one wzajemnie ekskluzywne – nie jedno ani drugie”.

Sam Hancock28 grudnia 2021 08:29