Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Covid News: Indie osiągają kamień milowy z 200 000 przypadków zarejestrowanych w ciągu ostatnich 24 godzin | Świat | Aktualności

Po raz pierwszy liczba spraw przekroczyła 200 000 w okresie 24 godzin, co stanowi kamień milowy. Według danych Ministerstwa Zdrowia w czwartek odnotowano łącznie 1038 zgonów.

Dane pokazały, że całkowita śmiertelność w Indiach wynosi obecnie 173 132.

Całkowita liczba przypadków w kraju przekroczyła 14 milionów, co jest drugą największą liczbą po Stanach Zjednoczonych, gdzie odnotowano około 31,4 miliona.

Przypadki wirusa w Indiach zaczęły gwałtownie rosnąć na początku ubiegłego miesiąca.

Zarejestrowano około 12 000 przypadków. Naród liczy ponad 1,3 miliarda ludzi.

Kraj osiągnął dwie ponure fazy w ciągu 10 dni, przekraczając 100 000 przypadków po raz pierwszy 4 kwietnia, a teraz 200 000 przypadków zaledwie tydzień później.

Ostatnia fala nie wykazywała oznak osłabienia i zaczęła zalewać szpitale i krematoria.

Niedobory szczepionek odegrały rolę w ostatnim rozwoju sytuacji, ponieważ wiele części kraju wprowadziło ograniczenia podobne do blokad, próbując przerwać łańcuch przenoszenia.

Według raportu Ministerstwa Zdrowia tego kraju ponad 100 milionów ludzi otrzymało pierwszą dawkę szczepionki.

Czytaj więcej: Loty: Indie są obecnie jednym z wielu krajów, które zakazują lotów do Wielkiej Brytanii

Maharasztra, najbogatszy stan kraju i uznawany za epicentrum drugiej fali narodowej, ma zostać całkowicie zablokowany do końca kwietnia, aby pomóc powstrzymać rozprzestrzenianie się.

Obecnie wielu ludzi w tym kraju obchodzi tygodniowe święto Kumbh Mela, które prowadzi setki tysięcy pobożnych Hindusów do gromadzenia się i kąpieli w Gangesie.

Według świadków z agencji Reuters, niewiele było dowodów na dystans społeczny lub noszenie masek.

READ  Izrael twierdzi, że Huti zajęli statek na Morzu Czerwonym, a wśród jego właścicieli i załogi nie ma żadnych Izraelczyków