Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Covid Live: Polscy doradcy zrezygnowali z obawy, że rząd nie pójdzie za nauką – tak jak to zrobił | wiadomości ze świata

Zaniepokojony, ale nie poddający się, prezydent Joe Biden z niepokojem popycha ludzi do wykonania szczepień przeciwko Covid-19 po tym, jak Sąd Najwyższy wstrzymał ogólny plan administracji dotyczący szczepień lub testów dla dużych pracodawców.

W czasach, gdy szpitale są przepełnione, a rekordowa liczba osób jest zarażona wariantem omikronu, administracja ma nadzieję, że państwa i firmy będą wymagały własnych wymagań dotyczących szczepień lub testów. A jeśli „trybuna prezydencka” jest nadal ważna dla perswazji, Biden zamierza z niej skorzystać.

Podczas gdy niektórzy w środowisku biznesowym z zadowoleniem przyjęli porażkę mandatu, Biden upierał się, że wysiłki administracji nie poszły na marne. Powiedział, że czwartkowe orzeczenie Sądu Najwyższego „nie przeszkadza mi w używaniu mojego głosu jako prezydenta, aby wezwać pracodawców do właściwego postępowania w celu ochrony zdrowia i gospodarki Amerykanów”.

Konserwatywna większość w sądzie uchyliła wymóg Administracji Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, zgodnie z którym pracodawcy zatrudniający 100 lub więcej pracowników wymagają, aby ich pracownicy byli zaszczepieni przeciwko koronawirusowi lub cotygodniowo badani. Pozostawił jednak wymóg szczepień dla pracowników służby zdrowia.

READ  Sajid Javid mówi, że wariant Omicron Covid rozprzestrzenia się teraz poprzez „przenoszenie przez społeczność” w Anglii