Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Covid: Indie ustanawiają światowy rekord zgonów po przejrzeniu danych krajowych | Indie

Indie ustanowiły światowy rekord z ponad 6000 zgonami z powodu wirusa Corona w ciągu 24 godzin po tym, jak kraj dramatycznie zrewidował swoje dane w górę, budząc podejrzenia, że ​​straty w kraju są znacznie wyższe niż zgłoszono.

Według danych Ministerstwa Zdrowia w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 6148 osób, co daje łączną liczbę zgonów prawie 360 ​​tys., trzecią najwyższą na świecie.

Poprzedni światowy rekord według liczby AFP wynosił 5527 w Stanach Zjednoczonych 12 lutego, chociaż było to również spowodowane korektą w górę poprzednich zgonów.

We wschodnim stanie Bihar w środę po przejrzeniu rejestrów zgonów liczba zgonów wzrosła o prawie 4000 do około 9500.

Sąd Najwyższy Bihar w Patnie wezwał do rewizji danych po zarzutach, że władze lokalne ukrywają skalę infekcji i zgonów.

Podobne oskarżenia skierowano pod adresem innych rządów stanowych po niedawnej eskalacji wirusa Corona, która doprowadziła do zalania krematoriów w wielu miejscach i zrzucenia setek ciał w rzekach lub pochówku w płytkich grobach.

Wielu ekspertów uważa, że ​​liczba zgonów w Indiach jest kilkakrotnie wyższa od oficjalnej liczby, co oznacza, że ​​liczba zgonów w Indiach jest kiepsko prowadzona nawet w normalnych czasach, co oznacza, że ​​może przekroczyć milion, co czyni ją najwyższą na świecie.

Wątpliwości wzmogły się ze względu na fakt, że śmiertelność w wielu krajach, na przykład w Brazylii i Stanach Zjednoczonych, jest kilkakrotnie wyższa niż w Indiach.

READ  Pierwsze na świecie roczne naruszenie limitu głównego ocieplenia wynoszącego 1,5°C