Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

COVID-19 zacieśnia porządek polskich masek w krosna falowe – Xinhua

Zamaskowana kobieta trzyma kota przez Wisłę 25 lutego 2021 roku w Warszawie. Polski rząd ogłosił niedawno nowe ograniczenia w celu powstrzymania wzrostu liczby nowych infekcji Govt-19. Fala. „W tym miesiącu dzienna stopa infekcji stale rosła przez pewien czas, w środę potwierdzono łącznie 12 146 nowych przypadków, w porównaniu z 1 661 190 od wybuchu epidemii. Do chwili obecnej 42 808 Polaków zmarło z powodu wirusa koronowego (Photo Job Arians / Xinhua).

Warszawa, luty. 24 (Xinhua) – W środę polski rząd ogłosił nowe ograniczenia w celu powstrzymania niedawnego wzrostu liczby nowych zakażeń COVID-19, oficjalnie nazywanych „trzecią falą”.

W tym miesiącu dzienna stopa infekcji stale rosła w miarę upływu czasu. W środę potwierdzono łącznie 12146 nowych przypadków, co daje łącznie 1661,190 od początku epidemii. Do tej pory 42 808 biegunów zmarło z powodu wirusa koronowego.

Ponad 2,8 miliona Polaków otrzymało już co najmniej jedną dawkę szczepionki, którą obecnie podaje się pracownikom służby zdrowia i osobom powyżej 65. roku życia.

Na początku miesiąca dzienne dane są stabilne i wynoszą od 2500 do 5000 pozytywnych testów.

„Dzisiejsze wyniki pokazują, że trzecia fala przyspiesza” – powiedział minister zdrowia Adam Nidzeilsky na konferencji prasowej, która zaczyna budzić niepokój, a liczba ta rośnie.

Nietzsche powiedział, że przepisy dotyczące masek na twarz zostaną zaostrzone, co sprawi, że używanie masek w miejscach publicznych od soboty będzie obowiązkowe zamiast wcześniej dozwolonych alternatywnych środków, takich jak chusty i widzowie.

Od soboty podróżni z południowych sąsiadów Słowacji i Czech będą musieli być izolowani przez dziesięć dni po przyjeździe do Polski.

Warmińsko-Mazurskie, jedno z 16 województw Polski, w północno-wschodniej części kraju, wprowadzi dodatkowe środki blokujące ze względu na szczególnie gwałtowny wzrost liczby przypadków, w tym zamykanie centrów handlowych i kin oraz powrót nauczania na odległość do starszych uczniowie. Sześć do ośmiu.

READ  Kryty tor klasy B: chłopcy z St. Dom's zdobywają pierwszy tytuł stanowy; Rekordzistą jest Polak Nolan Carey

Absolwenci z województwa i innych części kraju uczęszczają na zajęcia z domu od 26 października 2020 roku.

Wcześniejsze plany ponownego otwarcia szkół dla tych grup w marcu są obecnie wstrzymane. Najnowsze prognozy utrzymują tę datę blisko kwietnia.

„Zdecydowaliśmy, że licealiści będą mogli wrócić do szkoły na początku marca” – powiedział Nietzsche w poniedziałkowym wywiadzie dla TVP. „Ale sytuacja pogorszyła się w ciągu ostatnich dwóch tygodni”.

„Nadal nie wykluczam powrotu do szkoły w marcu lub kwietniu, ponieważ naszym zdaniem szczyt tej fali będzie nieco niższy niż w listopadzie”.

W miarę jak świat zmaga się z opanowaniem epidemii, niektóre kraje są szczepione zatwierdzonymi już szczepionkami przeciw koronawirusowi.

Tymczasem na całym świecie opracowywanych jest 255 kandydatów na szczepionki – 73 z nich w badaniach klinicznych – w takich krajach, jak Niemcy, Chiny, Rosja, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone, według danych opublikowanych we wtorek przez Światową Organizację Zdrowia. Endem