Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Covid-19: Wielka Brytania stoi w obliczu „trudnych czasów”, kiedy ludzie wybierają się na wakacje do Europy z powodu niskiego tętna, ostrzegają eksperci | Wiadomości polityczne

Ekspert powiedział Sky News, że Wielka Brytania „przechodzi przez trudny okres”, kiedy ludzie wybierają się na wakacje do Europy, gdzie poziom szczepień nie jest tak wysoki, jak w domu.

Gabriel Scully, członek The Independent Sag, grupy naukowców udzielających alternatywnych porad rządowej grupie naukowej, powiedział, że jest naprawdę zaniepokojony zagrożeniami ze strony Indii. Korona wirus Alternatywa w Europie.

Śledź aktualizacje na żywo dotyczące koronawirusa z Wielkiej Brytanii i całego świata

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwy dostęp do odtwarzacza wideo

Udogodnienia 21 czerwca: Nie możemy wykluczyć opóźnień

Jego komentarze pojawiają się, gdy członkowie rządu, w tym premier, powtarzają swój pogląd, że ludzie nie powinni wyjeżdżać na wakacje do krajów z żółtej listy.

Scully powiedział Sky News: „Istnieją poważne obawy dotyczące tego konkretnego wariantu ze względu na jego bardziej przenośną charakterystykę i tak naprawdę nie odniósł on jeszcze sukcesu w Europie”.

„Jeśli pojawi się w Europie, myślę, że będziemy mieli bardzo trudne chwile, ponieważ oczywiście poziomy szczepień nie są na tak wysokim poziomie, jak w Wielkiej Brytanii, w wielu krajach Europy.

„Jednocześnie zmniejszamy ograniczenia w podróżowaniu i coraz więcej osób znika w dni wolne i wracają, niekoniecznie przechodząc przez jakąkolwiek już przeprowadzoną kwarantannę. Wiemy, że samoizolacja nie działa.

„Naprawdę martwię się wielką falą w Europie, jeśli ta przenośna alternatywa może wystartować lub towarzyszyć jej. Dlatego dobry system kwarantanny na naszych granicach jest absolutnie niezbędny”.

Sir Jeremy Farrar, dyrektor organizacji charytatywnej Wellcome Trust, również ostrzegł, że istnieje „ryzyko”, że wariant indyjski może być przenoszony przez osoby podróżujące poza Wielką Brytanię.

„Myślę, że podróżowanie powinno być niezwykle ostrożne i tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne” – powiedział w programie Today w BBC Radio 4.

Jak dotąd jedynymi europejskimi destynacjami dostępnymi dla brytyjskich turystów poza Gibraltarem są Portugalia i Islandia.

Ale rząd twierdzi, że kontroluje inne miejsca docelowe, a sekretarz ds. Transportu Grant Shaps powiedział, że oczekuje, że zielona lista krajów o najniższym ryzyku „będzie rosła w miarę upływu czasu wraz z poprawą sytuacji na świecie, co oznacza większe możliwości podróżowania za granicę. „

READ  Hongkong: Wielka Brytania i USA krytykują erozję praw i wolności 25 lat po przekazaniu | Hongkong

Daily Telegraph poinformował, że ambasadorowie Unii Europejskiej podpiszą w środę plan, który pozwoli brytyjskim wczasowiczom podróżować do Europy bez konieczności Koronawirus choroba Test lub kwarantanna.

Tysiące ludzi wyjechało na międzynarodowe loty po zniesieniu zakazu zagranicznych wakacji dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, co przyniosło firmom turystycznym dużą ulgę.

Przewodnicząca Komisji Specjalnej, Yvette Cooper, powiedziała, że ​​obawia się, że listy oczekujących i opóźnienia na lotniskach mogą doprowadzić do „znacznego rozrzutu”, jeśli nie zostaną podjęte dodatkowe środki bezpieczeństwa.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwy dostęp do odtwarzacza wideo

Indyjska alternatywa „podkreśla znaczenie” szczepienia

Pojawiają się doniesienia o długich kolejkach na lotniskach i mieszaniu się pasażerów z krajów Czerwonej i Zielonej Listy.

Przemawiając do World At One w BBC Radio 4, poseł Partii Pracy powiedział: „Szczerze mówiąc, nierozwiązanie tego problemu jest nieodpowiedzialne, ponieważ jeśli masz ludzi czekających przez długi czas w słabo wentylowanej hali przylotów, często stoją blisko siebie”. , cóż, jest to bardzo powszechne ryzyko, jeśli nadal będziesz to robić i nie będziesz mieć odpowiednich przepisów, zwłaszcza jeśli masz ludzi przybywających z krajów Czerwonej Listy, a także osób przybywających z krajów Zielonej Listy ”.

Rzecznik rządu odpowiedział, mówiąc: „ Ochrona zdrowia publicznego jest naszym priorytetem, a ponieważ bezpiecznie otwieramy międzynarodowe podróże, przeprowadzimy 100% kontrole zdrowotne na granicy, aby chronić społeczeństwo i rozprowadzać szczepionkę.

„Gdy to zrobimy, czas oczekiwania prawdopodobnie wydłuży się i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby ułatwić ten proces, w tym uruchomienie programu aktualizacji portalu latem i rozmieszczenie dodatkowych funkcjonariuszy Straży Granicznej.

„Za ustalenia dotyczące oczekiwania i zarządzania powracającymi pasażerami odpowiada dane lotnisko i oczekujemy, że zostanie to zrobione w bezpieczny sposób ze strony koronawirusa”.

Około 20 samolotów przyleciało na lotnisko w Faro w poniedziałek, przewożąc setki ludzi, powiedziała Michelle Clifford Skye w Vilamoura, w portugalskim Algarve. Wielu z nich widziano podnoszących kciuki, machających i mówiących: „Wspaniale jest wrócić”.

„Ludzie są niesamowicie podekscytowani ponownym wyjazdem na wakacje. Wielu z nich spodziewało się opóźnień ze strony Wielkiej Brytanii, ponieważ musieli przedłożyć negatywne testy COVID, ale w rzeczywistości sprawy potoczyły się bardzo prosto. Tak samo było po stronie portugalskiej” – dodała.

READ  Podział oferty wydawniczej Oscara Pistoriusa w RPA

„W te święta będą pewne różnice. Istnieje pewien dystans społeczny, a turyści będą musieli nosić maski w pewnych okolicznościach, a bary i restauracje powinny być zamykane o 10.30, ale mogę powiedzieć, że w każdej restauracji, w każdym barze w w każdym hotelu na siedzeniu. „Z przodu każdej taksówki zobaczysz ludzi, którzy są bardzo szczęśliwi, widząc powrót brytyjskich turystów”.

Jednak w poniedziałek, kiedy Sky News rozmawiał z podróżnymi po wygaśnięciu rozporządzenia o „pobycie w Wielkiej Brytanii”, było jasne, że do krajów z bursztynowej listy wybierają się również ludzie, mimo ostrzeżenia rządu, aby tego nie robili.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwy dostęp do odtwarzacza wideo

Co wiemy o indyjskiej alternatywie?

Sekretarz zdrowia Matt Hancock podkreślił to, gdy powiedział w Radio Times, że miejsca docelowe na bursztynowej liście – do których należą Hiszpania, Francja, Włochy i Grecja – to „miejsca, do których nie powinno się jechać, chyba że ma się całkowicie nieodparty powód”.

Premier Boris Johnson i jego rzecznik powtórzyli też polecenia, aby jechać do krajów bursztynu tylko z podstawowych powodów, które nie obejmują wyjazdu na wakacje.

„Myślę, że bardzo ważne jest, aby ludzie zrozumieli, czym jest kraj z bursztynowej listy: nie jest to miejsce, do którego należy jechać na wakacje, pozwólcie, że wyjaśnię to jasno” – powiedział Johnson.

„ A jeśli ludzie udają się do kraju z bursztynowej listy – absolutnie powinni to zrobić z pilnych powodów rodzinnych lub biznesowych – jeśli będą musieli wyjechać do kraju z bursztynowej listy, pamiętaj, że będziesz musiał się odizolować, będziesz musiał przystąpić do testów i sporządzić formularz identyfikacyjny. Lokalizacja pasażerów i wszystko, co pozostaje, ale po powrocie należy również odizolować się przez 10 dni.

Na pytanie, dlaczego rząd obniża grzywny w wysokości 5000 funtów dla osób, które wyjeżdżają w poniedziałek na wakacje do krajów z listy bursztynowej, rzecznik premiera powiedział, że kraj przechodzi w inną fazę pandemii, w której ludzie muszą wziąć osobista odpowiedzialność za nie. Procedury.

READ  Znawcy branży ostrzegają, że ograniczenia podróży Covid będą obowiązywać co najmniej do końca stycznia

Każdy z Anglii udający się do jednego ze 169 krajów Amber jest zobowiązany do poddania się kwarantannie w domu po powrocie, wykonania serii testów COVID i wypełnienia formularza lokalizatora pasażerów.

:: Posłuchaj Sophie Ridge w niedzielę Apple PodcastI Podcast GoogleI SpotifyI Głośnik

Według danych Europejskiego Centrum Kontroli Chorób w USA (192), Singapurze (91), od 10 maja, a także w Wielkiej Brytanii i Indiach, odkryto najbardziej zakaźną wersję indyjskiego wariantu B.1.617.2. ), Australia (58), Niemcy (31), Japonia (20), Dania (18), Bahrajn (13), Belgia (12), Francja (12), Irlandia (12), Szwajcaria (10), Nowa Zelandia ( 9), Włochy (5), Polska (5), Chiny (4), Hiszpania (3), Szwecja (3), Indonezja (2), Niderlandy (2), Aruba (1), Austria (1), Kanada ( 1), Grecja (1) Hongkong (1), Luksemburg (1), Norwegia (1), Rumunia (1), Słowenia (1).

Uważa się, że w tych i innych krajach wystąpi już więcej przypadków.

Europejskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdziło, że odsetek przypadków dotyczących wariantu indyjskiego gwałtownie rośnie we Francji, Irlandii i Belgii oraz w wielu innych krajach.

W międzyczasie, według Our World In Data, wskaźniki szczepień w Europie wahają się od około 10% w Bułgarii do około 65% na Malcie, a wskaźniki szczepień w większości krajów wynoszą od 20 do 40%.

W Niemczech urzędnicy służby zdrowia nałożyli we wtorek kwarantannę na mieszkańców dwóch wieżowców w niemieckim mieście po tym, jak kilka osób uzyskało pozytywny wynik testu na wariant indyjski.

Urzędnicy powiedzieli, że „obecnie jest kilka przypadków wirusa Indian Corona” w zachodnim mieście Philbert, gdzie lokalna stacja WDR poinformowała, że ​​około 200 osób w dwóch budynkach zaraziło się wirusem.

Na 200 greckich wyspach trwa kampania mająca na celu zwiększenie liczby szczepień, aby zapewnić gotowość do przyjmowania turystów tego lata. Obecnie około jedna czwarta Greków otrzymała pierwszą dawkę.