Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

COVID-19: Premier mówi, że decyzja z 21 czerwca zależy od skuteczności wprowadzenia szczepionek – liczba codziennych przypadków w Wielkiej Brytanii jest najwyższa od miesięcy | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Premier mówi, że skuteczność wprowadzenia szczepionek zadecyduje, czy zniesienie blokady 21 czerwca może nastąpić – przy czym Wielka Brytania zgłasza największą liczbę codziennych przypadków COVID w ciągu czterech miesięcy.

W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano kolejne 7540 infekcji koronawirusem – najwięcej od 26 lutego.

„Każdy może bardzo wyraźnie zobaczyć… że liczba przypadków wzrasta, aw niektórych miejscach wzrasta liczba hospitalizacji” – powiedział Boris Johnson.

Odnosząc się do tak zwanego „Dnia Wolności” 21 czerwca, powiedział, że rząd musi ocenić, w jakim stopniu szczepionka „zapewnia wystarczającą ochronę ludności, abyśmy mogli przejść do następnego etapu”.

„Właśnie na to przyjrzymy się i są argumenty, które są przedstawiane w taki czy inny sposób, ale będziemy opierać się na danych i przyjrzymy się temu i pokażemy to w poniedziałek”.

Bieżące aktualizacje COVID z Wielkiej Brytanii i całego świata

Sześć kolejnych zgonów związanych z COVID odnotowano również w codziennych danych rządowych.

Liczby te można porównać do 6048 infekcji i 13 zgonów ogłoszonych wczoraj oraz 4330 infekcji i 12 zgonów tym razem w zeszłym tygodniu.

Tymczasem dane rządowe wykazały również, że kolejne 136 802 osoby otrzymały pierwszą dawkę szczepionki we wtorek, a 313,482 osoby otrzymały drugą dawkę.

Osoby zaszczepione mają obecnie 28 540 844, a 40 710 319 miało przynajmniej jeden zastrzyk.

NHS powiedział, że we wtorek zarezerwowano ponad milion miejsc na szczepionki – Rekord – po 25 roku życia kwalifikuje się do szczepienia.

Około 8 na 10 osób w Wielkiej Brytanii przyjeżdża teraz Uważa się, że zawiera przeciwciała przeciwko wirusowi Corona – Albo z powodu infekcji wirusem, albo szczepienia, według Urzędu Statystyk Narodowych.

Liczba osób przebywających w szpitalu z koronawirusem wzrosła o prawie 10% w ciągu ostatniego tygodnia, przy czym najbardziej zakaźny jest wariant delta, czyli Indianin.

READ  Trump publikuje wideo, życząc Ashley Babbitt wszystkiego najlepszego, jednocześnie mówiąc swojej matce Pelosi, aby „umrzeć” na wiecu

31 maja ich liczba wynosiła 921, ale wzrosła do 1024 przypadków 7 czerwca – ostatniego dnia, w którym dostępne są numery.

Około 154 osób przechodzi wentylację mechaniczną wspomagającą oddychanie.

Jednak liczba przebywających w szpitalu jest znacznie niższa niż podczas szczytu drugiej fali w połowie stycznia, kiedy osiągnęła ponad 39 000.

obrazek:
Mobilne centrum szczepień przed ratuszem w Bolton

W tym samym czasie średnia dzienna liczba przypadków również osiągnęła najwyższy poziom około 60 000.

Korelacja między rosnącymi przypadkami, hospitalizacjami i zgonami będzie kluczową kwestią dla ministrów decydujących o tym, czy nadal znosić większość pozostałych ograniczeń 21 czerwca.

Z większą liczbą regionów Podejmij większe działania, aby określić stany zmiennych delta, wybitny naukowiec ostrzegł przed ryzykiem „wielkiej trzeciej fali” w Wielkiej Brytanii.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Burnham: Manchester potrzebuje nagłego wzrostu

Profesor Neil Ferguson, którego modelowanie było kluczem do pierwszego zamknięcia, powiedział, że jego ocena opierała się na nowych danych przekazanych rządowi.

Ale powiedział też, że oznacza to, że trzecia fala może nie być tak dotkliwa jak poprzedni zimowy rajd.

Przemawiając w środę, powiedział: „Zasadniczo (model) mówi, że istnieje ryzyko dużej trzeciej fali, (ale) nie możemy kategorycznie podchodzić do jej wielkości – może to być znacznie mniej niż druga fala lub może mieć ten sam rozmiar.

„Zależy to przede wszystkim od tego, jak skuteczne są szczepionki w ochronie ludzi przed hospitalizacją i śmiercią przed (indyjskim) wariantem delta, a także kilkoma innymi niewiadomymi”.

Dane zostały opracowane przez SPI-M – podzbiór rządowego organu doradczego SAGE.