World

COVID-19: Podróże wzrosły, a siedem kolejnych krajów dołączyło do zielonej listy od dziś – a Francja opuszcza Amber Plus | wiadomości podróżnicze

Nadzieje na letnią przerwę od dzisiaj wzmocniło znaczne rozszerzenie rządowej listy zielonych podróży oraz powrót faworytów wakacyjnych do regularnej kategorii bursztynu we Francji.

Po zaklęciu na tzw. liście „Amber Plus”, Powrót Francji do bursztynu Oznacza to, że podróżni, którzy są w pełni zaszczepieni i wracają stamtąd do Anglii, Szkocji i Irlandii Północnej, nie muszą już być poddawani kwarantannie.

Indie, Bahrajn, Katar i Zjednoczone Emiraty Arabskie zmieniają kolor z czerwonego na bursztynowy, a Niemcy, Austria, Słowacja, Słowenia, Łotwa, Rumunia i Norwegia stają się zielone.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Jak rząd podejmuje decyzje dotyczące podróży?

Osoby przybywające z krajów Zielonej Listy nie muszą być poddawane kwarantannie bez względu na stan szczepień – wydaje się jednak, że to dodatkowe kierunki z bursztynowej listy przyciągnęły najwięcej uwagi.

Przed zmianami w menu, które wejdą w życie dzisiaj o 4 rano, biura podróży poinformowały o wzroście zainteresowania lotami do Francji i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Brittany Ferris poinformowała, że ​​liczba rezerwacji między Wielką Brytanią a Francją wzrosła ponad dwukrotnie po ogłoszeniu przez rząd na początku tego tygodnia, Eurostar powiedział, że jest gotowy do zwiększenia przepustowości na trasie Londyn-Paryż, podczas gdy Skyscanner poinformował o trzykrotnym wzroście wyszukiwań Dubaju.

Ale dzisiaj oznacza to również, że kilka miejsc zostało dodanych do czerwonej listy – co oznacza, że ​​przybysze muszą spędzić 11 nocy w hotelu objętym kwarantanną.

Kraje z nowej czerwonej listy to Meksyk, Gruzja, francuskie terytoria zamorskie Reunion i Majotta.

Na razie podróżujący samotnie przebywający w hotelach poddanych kwarantannie otrzymują średnio 1750 GBP – ale w czwartek wzrośnie do 2285 GBP.

Pasażerowie wychodzą z bramki przylotów w St Pancras International po przybyciu pociągu Eurostar z Paryża
zdjęcie:
Eurostar jest jednym z biur podróży gotowych zwiększyć zainteresowanie i rezerwacje

Wczasowicze z Wielkiej Brytanii w tych nowych krajach z czerwonej listy ścigają się, aby wrócić do domu, aby uniknąć kwarantanny, a British Airways (BA) uruchamiają dodatkowe loty z Meksyku – zwłaszcza z Mexico City i Cancun.

READ  Panna młoda, która będzie załamana po tym, jak mężczyzna, którego miała poślubić, umiera w strasznym wypadku na kilka godzin przed ślubem

Lot British Airways z Cancun miał wylądować na Gatwick o godzinie 3.05 – niecałą godzinę przed terminem.

Gorączkowe plany lotów były jak do tej pory podobne do tego lata dla brytyjskich turystów, wywołując krytykę ze strony branży turystycznej i polityków w Izbie Gmin.

Sekretarz ds. transportu Grant Shapps obiecał, że ostatnie zmiany w listach podróży będą obowiązywać przez co najmniej trzy tygodnie, z wyjątkiem nieoczekiwanych wydarzeń.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Shapps: Brak zmian w podróży przez trzy tygodnie

Pomimo dodania do Zielonej Listy i ulg dla w pełni zaszczepionych Brytyjczyków, którzy mogliby udać się do krajów z bursztynowej listy, premier został ostrzeżony, że trzeba zrobić więcej, aby wakacje za granicą były opłacalne dla rodzin.

Boris Johnson został poinformowany przez liderów branży turystycznej i konserwatywnych posłów, że koszt testów jest główną przeszkodą, ponieważ wiele wakacji wymaga zorganizowania do trzech testów dla każdej osoby.

Niektóre kraje, w tym Francja, zrezygnowały z obowiązku badania przybyszów, jeśli są w pełni zaszczepieni.

Ale nadal nic nie wskazuje na to, że rząd Wielkiej Brytanii idzie w jego ślady – a przybyszom z listy bursztynowej do Hiszpanii i na jej wyspy doradza się, aby w miarę możliwości stosowali PCR jako test przed wyjazdem „jako środek ostrożności przeciwko rosnącemu rozprzestrzenianiu się wirusa i warianty w kraju”.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Niewybaczalny chaos „rządowy” w poradach dotyczących podróży

Śledź codzienny podcast na podcast jabłkowy, podcast google, spotyfikować, Głośnik

Na początku tego tygodnia przewodniczący parlamentu Tory i przewodniczący Komisji Transportu Huw Merriman napisał na Twitterze: „Pasażerowie są oszukiwani przez drogie testy PCR.

„Powiedziano nam, że jest to uzasadnione w przypadku wariantów sekwencjonowania, ale tylko 5% testów było uzasadnionych.

READ  Ponad 100 członków Ennahdy rezygnuje w czasie kryzysu politycznego w Tunezji | Tunezja Wiadomości

„Ta bariera dla przystępnych cenowo podróży musi się teraz skończyć”.

Pan Merriman wezwał do stosowania tańszych testów przepływu bocznego w podróży, a tylko osoby, które uzyskały wynik pozytywny, potrzebują testu PCR.

Rząd twierdzi, że ostrożne ponowne otwarcie branży turystycznej jest niezbędne do ochrony wprowadzenia szczepionek w Wielkiej Brytanii, gdzie zginęło już prawie 47 milionów dorosłych.

Najnowsze numery Wykazali, że wykonano kolejne 35 665 pierwszych dawek i 162 827 drugich dawek, podczas gdy zgłoszono 28 612 przypadków i 103 kolejne zgony.

Młoda kobieta otrzymuje szczepionkę w londyńskiej klinice
zdjęcie:
Program szczepień w Wielkiej Brytanii koncentruje się teraz na młodszych grupach wiekowych

Tymczasem Departament Stanu odrzucił krytykę Dominica Raaba po tym, jak w gazecie doniesiono, że uniknął zasad kwarantanny po podróży do Francji w zeszłym miesiącu.

Sunday Mirror powiedział, że minister spraw zagranicznych powinien był zostać odizolowany, ponieważ w tym czasie wszyscy przybysze z Francji musieli zostać poddani kwarantannie przez 10 dni, niezależnie od statusu szczepień.

Ale mówi się, że ministrowie są zwolnieni z zasad kwarantanny za prowadzenie niezbędnych spraw rządowych, a oświadczenie ministerstwa pana Raaba mówi: „Sekretarz stanu podróżuje w sprawach dyplomatycznych zgodnie z przepisami.

„Jego zadaniem jest realizowanie interesów Wielkiej Brytanii za granicą, w tym bezpieczeństwa, handlu i rozwoju międzynarodowego”.