Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

COVID-19: podejrzenie przeniesienia zakażenia przez społeczność jako przypadki Omicron wykryte w Wielkiej Brytanii bez historii podróży |  Wiadomości z Wielkiej Brytanii

COVID-19: podejrzenie przeniesienia zakażenia przez społeczność jako przypadki Omicron wykryte w Wielkiej Brytanii bez historii podróży | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Władze potwierdziły, że w Szkocji wykryto sześć przypadków wariantu koronawirusa Omicron.

Są dodatkiem do Trzy zostały już wykryte w Anglii.

Cztery przypadki wystąpiły w rejonie Lanarkshire, a dwa w rejonie Glasgow i Greater Clyde.

Śledź na żywo aktualizacje COVID

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Omicron: Co wiemy do tej pory?

Uważa się, że niektóre przypadki nie mają znanej historii podróży, co sugeruje możliwość przenoszenia w obrębie kraju.

Szkocki wicepremier John Swinney powiedział BBC: „Oczywiście w niektórych przypadkach mamy pewną historię podróży, w tym momencie nie mam dostępnych wszystkich tych szczegółów, ale w niektórych przypadkach jesteśmy świadomi, że nie obejmuje ona żadnych podróży historia.”

Dodał: „To nam mówi, że w niektórych przypadkach w regionie Republiki Południowej Afryki musi istnieć pewien stopień transmisji tego konkretnego szczepu wirusa przez społeczność przy braku bezpośredniego kontaktu z podróżą.

„To oczywiście otwiera przed nami więcej wyzwań, jeśli chodzi o powstrzymanie rozprzestrzeniania się tego konkretnego szczepu wirusa, który będzie przedmiotem trwającego już procesu śledzenia kontaktów”.

Tymczasem sprawa w Brentwood w Essex została powiązana ze szkołą podstawową Larchwood.

Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły otrzymują specjalistyczne testy. Jedne zajęcia odbędą się zdalnie.

„Doceniamy, że jest to niepokojący czas dla rodziców, uczniów i społeczności szkolnej, ale poświęcamy czas, aby przypomnieć wszystkim, że jest to środek ostrożności” – powiedziała szkoła we wspólnym oświadczeniu z Radą Hrabstwa Essex.

Po powrocie do Szkocji minister zdrowia Hamza Yusuf powiedział: „Będzie to niepokojący czas dla sześciu osób, które są teraz zidentyfikowane jako mające nowy surogat.

„Wszyscy otrzymają fachową pomoc i wsparcie, a Public Health Scotland we wszystkich przypadkach podejmie się ulepszonego śledzenia kontaktów.

Pomoże to ustalić pochodzenie wirusa i wszelkie inne osoby, z którymi miały kontakt w ostatnich tygodniach. „

Powiedział, że „jest jeszcze wiele do nauczenia się” na temat wariantu Omicron, pozostając pytania dotyczące jego ciężkości, przenoszenia i odpowiedzi na leczenie lub szczepionki.

Youssef powiedział, że naukowcy pracują „w wielkim tempie”, aby dostarczyć dodatkowe informacje.

„Dopóki nie będzie wiadomo więcej, musimy zachować czujność i zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się infekcji” – powiedziała.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Prezydent RPA mówi, że firma Omicron jest obecnie odpowiedzialna za większość przypadków w najludniejszym regionie kraju

Powiedział, że szkocki rząd podjął już kroki w celu rozwiązania problemu wariantu Omicron, przyjmując nowe ograniczenia graniczne rządu Wielkiej Brytanii, które wymagałyby od w pełni zaszczepionych przybyszów wykonania testu PCR w ciągu dwóch dni od przybycia i samoizolowania się, aż do uzyskania negatywnego wyniku.

Powiedział, że środki te zostaną wprowadzone jak najszybciej i będą podlegać ciągłemu przeglądowi.

„Zastrzegamy sobie prawo do posunięcia się do przodu, jeśli zajdzie taka potrzeba” – dodał.

Śledź codzienny podcast na podcast jabłkowy, podcast google, spotyfikować, głośnik

Szkocja przyjmuje również rozszerzoną Czerwoną Listę krajów wskazanych przez rząd Wielkiej Brytanii, która obejmuje dziesięć krajów afrykańskich: RPA, Namibia, Lesotho, Botswana, Eswatini, Zimbabwe, Angola, Mozambik, Malawi i Zambia.

Oprócz Republiki Południowej Afryki, Omicron, znany również jako B.1.1.529, został odkryty w takich miejscach jak Holandia, Kanada, Belgia, Izrael, Hongkong, Dania i Australia.