Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

COVID-19: listy podróży w Wielkiej Brytanii zostaną zaktualizowane – dowiedz się, które kraje mogą zmienić kolor na czerwony | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Listy podróży w Wielkiej Brytanii mają zostać zaktualizowane w późniejszym terminie, a kraje europejskie w większości uważane są za bezpieczne przed dodaniem do czerwonej listy.

Jednak według eksperta ds. danych Tima White’a zmiany mogą być w drodze dla innych krajów.

White postrzega Maroko, St. Lucia i Jamajkę jako najbardziej prawdopodobne miejsca na wakacje, które zmienią kolor na czerwony, podczas gdy zmiany mogą również nastąpić w Chorwacji, Słowenii i Maderze.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Analiza: Jak podejmowane są decyzje dotyczące podróży do Wielkiej Brytanii

Obecnie tam 60 krajów i terytoriów znajduje się na Czerwonej Liście w Wielkiej Brytanii, a nazwy są aktualizowane mniej więcej co trzy tygodnie.

Chociaż uważa się, że większość europejskich destynacji jest bezpieczna z czerwonej listy – co oznacza 10 dni hotelowa kwarantanna Po powrocie do Wielkiej Brytanii – Mr White powiedział, że niektórzy mogą przejść od zielonego do bursztynowego.

Może to oznaczać dodatkowe kontrole i kwarantannę domową dla tych, którzy nie zostali podwójnie dźgnięci nożem.

White powiedział: „Rząd prowadził zieloną listę obserwacyjną, co, jak zakładamy, oznacza, że ​​żaden kraj nie może przejść bezpośrednio od zielonego do bursztynowego, prawda? Cóż, to się już zdarzało, więc kto wie?”

„Myślę, że byłem jedynym, który jakiś czas temu spodziewał się, że Chorwacja stanie się zielona, ​​a teraz wielu pisze, że prawdopodobnie wrócą do bursztynu.Zgadzam się z tym.

„Ale ponownie porównajmy z Niemcami, które są na twardym gruncie. Chorwacja przeprowadza o 75% więcej testów niż Niemcy, ale ma wyższy wskaźnik infekcji wynoszący ponad 20%.

„Niemcy radziły sobie znacznie lepiej pod względem podawania szczepionek, a to wchodzi w grę i może wyjaśniać, dlaczego pozostają zielone, podczas gdy Chorwacja może wejść na bursztynową listę”.

READ  „No Echo”: ciche przyjęcie z okazji platynowego jubileuszu królowej na Jamajce | Platynowy Jubileusz Królowej

White powiedział, że Bułgaria ma „w pełni zielone światła drogowe”, ale ma o 70% wyższe wskaźniki COVID niż Chorwacja i ma niższe liczby szczepionek i testów.

„Więc byłoby szaleństwem, gdyby Chorwacja uzyskała niższą ocenę niż Bułgaria” – powiedział.

„Możliwe, że obie strony powinny zmienić kolor z zielonego na bursztynowy, ale czy Sekretarz Transportu zmieni naród z zielonego na bursztynowy bez listy obserwacyjnej, a jeśli to zrobi, jaki jest sens jakiejkolwiek listy obserwacyjnej?

„Słowenii również niedawno dano zielone światło, ale stopy procentowe na Bałkanach idą w górę i są o około 50% wyższe niż w Chorwacji, więc istnieje realne ryzyko obniżenia ratingu, ale może tylko do listy obserwacyjnej”.

Według pana White’a inne kraje również stoją w obliczu tego wpływu.

„Madeira może również stanąć w obliczu reklasyfikacji, aby dopasować ją do statusu bursztynu w kontynentalnej Portugalii” – dodał.

„Wiele miejsc na Karaibach również obawia się zmian w nadchodzącym przeglądzie.

„Antigua, Barbuda i Dominika prawdopodobnie utraci swój zielony status, podczas gdy Izrael wydaje się prawie pewny, że powróci do bursztynu”.