Tech

Covid-19: Dr Jenny Harris niepokoi się o złagodzenie blokady 21 czerwca, gdy indyjska alternatywa podwaja się | UK News

Starszy naukowiec rządowy powiedział, że następny krok w ponownym otwarciu kraju jest „w toku”, ponieważ koronawirus zidentyfikowany po raz pierwszy w Indiach nadal się rozprzestrzenia.

zeszły tydzień , Liczba osób zakażonych szczepem B.1.617.2 podwoiła się Od 3535 do 6959.

I mówi obok siebie Matt Hancock na konferencji prasowej Downing Street W czwartek dyrektor naczelna brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia, dr Jenny Harris, wydawała się być ostrożna, jeśli chodzi o rozwodnienie Korona wirus Ograniczenia w przyszłym miesiącu.

obrazek:
Cztery etapy zniesienia blokady w Anglii

Na pytanie, czy zgadza się z oceną profesora Neila Fergusona, uczonego z Imperial College – że kolejny etap Mapy Drogowej „czeka” – dr Harrys odpowiedział twierdząco.

„Jeśli chodzi o mapę drogową, całkowicie zgadzam się z profesorem Neilem Fergusonem. Mapa drogowa obejmuje cztery zasady, które dotyczą przypadków, hospitalizacji, skuteczności programu szczepień, a następnie nowych zmiennych.

„Tak więc pod wieloma względami patrzymy na pierwszą i ostatnią część”.

Dr Harrys Opis najnowszych danych – w tym podwojenie formuły indyjskiej – budzi niepokój.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwy dostęp do odtwarzacza wideo

Co mówią nam dane dotyczące COVID-19?

Chociaż władze „spodziewały się wzrostu w niektórych przypadkach wraz z początkiem stopniowego mieszania się społeczeństwa”, dodały, że proaktywne testy mogą również przyczynić się do niedawnego wzrostu liczby przypadków.

– Więc myślę, że to naprawdę się wydarzy w tej chwili – powiedział dr Harry.

„Jeśli zauważymy wzrost liczby przypadków, nie jesteśmy jeszcze pewni, czy jest to wzrost liczby zmiennych przypadków, czy też rzeczywiście jest to wzrost, ponieważ aktywnie – i słusznie – wykryliśmy, że rzucamy wyzwanie tym łańcuchom transportowym. “

Podczas konferencji prasowej dr Harrys wyjaśnił, jak osiągnęła liczba przypadków Koronawirus choroba To był niewielki wzrost w maju – chociaż nie było hospitalizacji.

READ  Oferty na słuchawki Prime Day osiągnęły szczyt, gdy Sony WF-1000XM3 spadło na najniższy poziom wszechczasów

Powiedziała, że ​​to przyszło Szczepienia są „usuwane na siłę”.

Dr Jenny Harris przemawiała na konferencji prasowej Downing Street
obrazek:
Dr Jenny Harris przemawiała na konferencji prasowej Downing Street

Korespondent polityczny Sky News, Joe Pike, powiedział, że obawy „będą źródłem niepokoju dla osób pracujących w dziedzinie sztuki, sportu i hotelarstwa przed 21 czerwca”.

Po ogłoszeniu wyjścia z blokady premier Boris Johnson Powiedział, że będzie śledził „dane, a nie daty”..

Po konferencji prasowej Danny Altman, profesor immunologii w Imperial College, wezwał do zachowania ostrożności podczas rozmowy z Sky News.

Zapytany o podwojenie wersji hindi, profesor Altman powiedział: „Nie jestem strasznie zaskoczony – myślę, że wszyscy to widzieliśmy. Szczerze mówiąc, to niepokojące, prawda? wracając do rodzaju liczb. Które ostatnio widzieliśmy około miesiąc temu w odniesieniu do nowych przypadków. Myślę więc, że jest to kłopotliwe ”.

Zapytany, czy powinni kontynuować wznowienie, które odbędzie się 21 czerwca, profesor powiedział: „Mam nadzieję, że zostanie to poddane starannemu myśleniu i modelowaniu matematycznemu. W moim guście w tej chwili wydaje się to być nieco wątpliwe.

„Jesteśmy naprawdę zrównoważeni na krawędzi noża, ale z pewnością ze wszystkiego, co wszyscy widzieliśmy w ciągu ostatnich 13 lub 14 miesięcy, zdajemy sobie sprawę, jak okrutny i bezlitosny jest ten wirus.

Zasubskrybuj podcast All Out Politics pod adresem Apple PodcastI Podcast GoogleI SpotifyI Głośnik

I nie możesz z nią żartować półśrodkami.

„A jeśli, na przykład, wydaje się, że masz nową zmienną w swoim kraju, która się rozprzestrzenia i rozprzestrzenia, prawdopodobnie tak jest i możesz chcieć wziąć to pod uwagę”.

About the author

Ward Parkinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment