Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Covid-19: Brytyjskie paszporty dla koronawirusa na wyjazd za granicę są „nieuchronne”, zdaniem Grecji | UK News

Grecki rząd powiedział, że paszporty Covid, które pozwalają Brytyjczykom na wyjazd za granicę tego lata, „nadchodzą”.

Wiele zagranicznych miejsc wakacyjnych będzie wymagało zaszczepienia się odwiedzających Covid-19 Lub przedstaw dowód niedawnego negatywnego wyniku testu przed wjazdem do kraju.

Paszporty koronawirusa, znane również jako świadectwa zdrowia, pozwolą urlopowiczom spełnić ten wymóg.

Aktualizacje na żywo dotyczące COVID z Wielkiej Brytanii i całego świata

The Times Harry Theoharis, grecki minister turystyki, poinformował, że jego kraj jest gotowy na przyjęcie brytyjskich turystów, którzy zostali dwukrotnie zaszczepieni, oraz odręcznie wypisaną kartę NHS – zawierającą nazwisko osoby, podanie szczepionki i daty otrzymania. Szczepienie – To będzie wystarczający dowód zapylenia.

Jednak rzecznik pana Theoharisa powiedział Sky News, że akceptowane będą tylko oficjalne dokumenty – i że rząd grecki rozumie, że brytyjskie świadectwo zdrowia będzie dostępne.

Powiedzieli: „Przyjmujemy tylko oficjalne dokumenty wydane przez właściwe władze brytyjskie, które potwierdzają szczegóły szczepień.

„Jeśli ktoś ma dokumenty, które nie zostały przez nikogo wystawione, wymagamy negatywnego testu.

„Rozumiemy, że wkrótce zostanie wydane pozwolenie zdrowotne”.

Turystyka jest głównym sektorem gospodarki greckiej, a malejące wpływy z podróży w połączeniu z wpływem lokalnych środków blokujących pomogły we wpchnięciu kraju w recesję.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwy dostęp do odtwarzacza wideo

Możemy rozważyć rezerwację wakacji

Grecja zapowiedziała, że ​​jej usługi turystyczne zostaną ponownie otwarte 15 maja, kiedy zniesiony zostanie również zakaz podróżowania między różnymi częściami kraju.

Zgodnie z planem działania rządu Zjednoczonego Królestwa mającym na celu złagodzenie ograniczeń, osoby mieszkające w Anglii mogą mieć zezwolenie na wakacje za granicą od 17 maja.

Zapisz się do codziennego podcastu pod adresem Apple PodcastI Podcast GoogleI SpotifyI Głośnik

READ  Kanadyjski parlament błędnie honoruje nazistów – a Zełenski i Trudeau oklaskują

Rzeczniczka Ministerstwa Transportu potwierdziła w zeszłym tygodniu, że ministrowie „pracują nad rozwiązaniem umożliwiającym mieszkańcom udowodnienie ich przypadku COVID-19, w tym szczepień, w innych krajach w drodze powrotnej”.

„Pracujemy nad tym jako priorytet i zamierzamy przygotować rozwiązanie tak szybko, jak to możliwe” – dodała.

Korona wirus Raporty wskazują, że paszporty będą początkowo dostępne dla osób podróżujących za granicę, a szerszy program do użytku krajowego prawdopodobnie nie będzie gotowy w przyszłym miesiącu.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwy dostęp do odtwarzacza wideo

COVID-19: Lato bez maski?

Grecja nie jest jedynym krajem podekscytowanym powitaniem urlopowiczów na swoich plażach tego lata.

Hiszpański minister turystyki Fernando Valdes powiedział Sky News w zeszłym tygodniu, że jest „gotowe” na ponowne przyjęcie turystów.

„Uważamy również, że program szczepień w Wielkiej Brytanii przebiega dobrze, więc mamy nadzieję, że tego lata zostaną wznowione wakacje” – powiedział.

Dodał, że „pomogą nam” certyfikaty, które pozwalają urlopowiczom udowodnić, że zostali niedawno zaszczepieni lub przebadani.

Valdes powiedział, że Hiszpania „mocno naciska”, aby przekonać Komisję Europejską do zawarcia porozumień o wznowieniu podróży między „stronami trzecimi, takimi jak Wielka Brytania”, a także państwami członkowskimi UE.

„Jeśli dojdziemy do tego rodzaju porozumienia od czerwca, będziemy mogli spędzić lato” – powiedział.

„Może nie tak, jak miało to miejsce w 2019 r., Ale turystyka wyraźnie zaczyna się od nowa”.