Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cotygodniowe zestawienie fuzji i przejęć energii odnawialnej (20-24 grudnia)

24 grudnia (Teraz Renewables) — Renewables omówiło teraz historie fuzji i przejęć AES, Greencoat Capital, ThomasLloyd i innych w ciągu ostatniego tygodnia. Oto pełna lista:

Rubis przejmuje 80% francuskiego producenta fotowoltaiki Photosol

Francuska firma energetyczna Rubis SCA (EPA: RUI) zgodziła się kupić 80% udziałów w lokalnym deweloperze projektów fotowoltaicznych i producencie energii Photosol SAS w ramach transakcji o wartości 376 milionów euro.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/rubis-to-take-80-of-french-solar-developer-photosol-766260/

Grupa Elevion kupuje działalność RWE Electric w Europie i Izraelu

Elevion Group, holenderski dostawca usług energetycznych czeskiej Grupy ČEZ, poinformował, że kupuje europejski i izraelski biznes dewelopera fotowoltaicznych elektrowni słonecznych Belectric od RWE AG (ETR: RWE), potwierdzając wcześniejsze zapowiedzi niemieckiej firmy. Organizator konkursu.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/elevion-group-to-buy-rwes-belectric-business-in-europe-israel-766269/

Foton Energy sprzedaje większościowy udział w australijskim projekcie fotowoltaicznym 160 MW

Firma Photon Energy NV (WSE:PEN) z siedzibą w Amsterdamie sprzedała 65% udziałów w projekcie fotowoltaicznym o mocy 160 MW w australijskim stanie Nowa Południowa Walia globalnej grupie energii odnawialnej Wirsol.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/photon-energy-sells-majority-stake-in-160-mwp-aussie-solar-project-766376/

Sonnedix finalizuje zakup 18 megawatów projektów energii słonecznej w Chile

Niezależny producent energii słonecznej Sonnedix Power Holdings Ltd. (IPP) twierdzi, że zakończył przejęcie 18 megawatów projektów fotowoltaicznych (PV) w Chile.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/sonnedix-closes-purchase-of-18-mw-of-solar-projects-in-chile-766383/

– AES odbiera rurociąg energii słonecznej o mocy 10 GW przy zakupie Energii Społecznościowej

Amerykański producent energii elektrycznej AES Corp (NYSE: AES) przejął dewelopera energii słonecznej, a także lokalne magazyny energii na skalę użytkową, Community Energy Solar LLC, znacznie zwiększając potencjał rozwoju i wzrostu swojego projektu.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/aes-picks-up-10-gw-solar-pipeline-with-community-energy-buy-766453/

Schroders podpisuje umowę kupna 75% udziałów inwestora w energię odnawialną, Greencoat

Brytyjski gigant zarządzania aktywami Schroders Plc LON:SDR ogłosił umowę zakupu 75% udziałów w lokalnym zarządcy inwestycyjnym Greencoat Capital Holdings Ltd – właścicielu i operatorze ponad 3 gigawatów aktywów infrastruktury odnawialnej.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/schroders-clinches-deal-to-buy-75-of-renewables-investor-greencoat-766477/

Sonnedix kupuje 5,6 MW energii słonecznej w Niemczech

Sonnedix Power Holdings Ltd sfinalizował umowę kupna 5,6 megawatów w pełni działających elektrowni fotowoltaicznych (PV) w Niemczech od anonimowych duńskich inwestorów.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/sonnedix-buys-56-mw-of-solar-in-germany-766510/

– Hiszpańska firma Cobos Partners kupuje 250 megawatów domowej energii słonecznej dla trzeciego funduszu

READ  Koncentracja na węgierskim banku centralnym i czeskim PKB

Madrycki menedżer private equity Kobus Partners nabył projekty fotowoltaiczne o mocy 250 megawatów w Hiszpanii dla swojego trzeciego funduszu energii odnawialnej.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/spains-kobus-partners-buys-250-mw-of-home-solar-for-3rd-fund-766583/

Fińska firma Enersense przygotowuje się na lądowe wiatry i zielone H2.

Fiński dostawca rozwiązań energetycznych o zerowej emisji Enersense International Plc (HEL: ESENSE) zawarł umowę kupna dewelopera lądowych farm wiatrowych Megatuuli Oy za 18,5 miliona euro w magazynie, w związku z wejściem do sektora ekologicznego wodoru.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/finlands-enersense-preps-for-onshore-wind-green-h2-expansions-766638/

– Nufar przedstawia projekt baterii 700 MW za pośrednictwem brytyjskiej spółki joint venture

Izraelski deweloper energii odnawialnej Nofar Energy Ltd (TLV: NOFR) nawiązał współpracę z Interlandem, inwestorem nieruchomości i magazynów energii, aby zbudować wspólny portfel magazynów akumulatorów w Wielkiej Brytanii, zaczynając od około 700 megawatów projektu.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/nofar-unveils-700-mwh-battery-project-through-british-jv-766679/

– Doral przyciąga 150 MW park fotowoltaiczny z Avangard

Doral Renewables LLC, amerykański oddział izraelskiej firmy zajmującej się energią odnawialną Doral Group (TLV: DORL), kupił 150-megawatowy projekt fotowoltaiczny w amerykańskim stanie Georgia od Avangrid Inc (NYSE: AGR).

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/doral-snaps-up-150-mw-solar-park-from-avangrid-766685/

DroneBase kupuje specjalistę od inspekcji dronów skupionego na energii słonecznej

DroneBase z siedzibą w Kalifornii, firma zajmująca się inteligentnym obrazowaniem lotniczym, ogłosiła przejęcie indyjskiej firmy AirProbe, która zapewnia inspekcje dronów zasilanych energią słoneczną i analizy danych z inspekcji w oparciu o sztuczną inteligencję.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/dronebase-buys-solar-focused-drone-inspection-specialist-airprobe-766719/

– Litwa Ignitis przygotowuje się do nabycia polskiego projektu wiatrowego 50MW

Grupa Ignitis (VSE: IGN1L) niebawem sfinalizuje przejęcie polskiej spółki, która rozwija w kraju projekt lądowej energetyki wiatrowej o mocy 50 MW.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/lithuanias-ignitis-set-to-acquire-50-mw-polish-wind-project-766735/

Sempra sprzeda jednostkę infrastruktury o wartości 1,8 mld USD

Sempra (NYSE: SRE; BMV: SRE) powiedział, że przeniesie 10% niekontrolujących udziałów w Sempra Infrastructure Partners do Abu Dhabi Investment Authority (ADIA) za około 1,8 miliarda dolarów w gotówce.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/sempra-to-shed-usd-18bn-stake-in-infrastructure-unit-766759/

Francuska Albuma prowadzi rozmowy w sprawie zakupu drugiej tureckiej elektrowni geotermalnej

Niezależny producent energii odnawialnej z siedzibą we Francji, Albioma, poinformował, że rozpoczął negocjacje na wyłączność z firmą Turcas Petrol z siedzibą w Stambule w celu nabycia drugiej elektrowni cieplnej w Turcji, w prowincji Aydin.

READ  Polska powinna otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla za pomoc dla Ukrainy: Ambasador USA

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/frances-albioma-in-talks-to-acquire-2nd-geothermal-power-plant-in-turkey-766763/

– Encavis, Solgrid podpisuje partnerstwo w zakresie energii słonecznej w Szwecji i Norwegii

Niemiecki operator farm wiatrowych i fotowoltaicznych Encavis AG (ETR: ECV) i norweski deweloper Solgrid AS zawarli umowę inwestycyjną na portfel fotowoltaiczny o mocy ponad 100 megawatów w Szwecji i zgodzili się na partnerstwo w dodatkowym rurociągu projektów fotowoltaicznych w Skandynawii region.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/encavis-solgrid-ink-solar-partnership-in-sweden-norway-766770/

– Philippine Solar Unit poszukuje partnera do rozbudowy projektu energii słonecznej o mocy 500 MW

Solar Philippines Nueva Ecija Corporation (PSE: SPNEC) poszukuje partnera joint venture (JV), który pomoże jej rozwinąć projekt farmy słonecznej Nueva Ecija o mocy 500 MW w środkowym Luzon na Filipinach.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/solar-philippines-unit-looking-for-jv-partner-to-expand-500-mwp-solar-project-766777/

ThomasLloyd Energy kupuje mniejszość w portfelu fotowoltaicznym 80MW na Filipinach

ThomasLloyd Energy Impact Trust PLC (LON: TLEI) sfinalizował przejęcie mniejszościowego pakietu udziałów w trzech elektrowniach słonecznych na Filipinach o łącznej mocy 80 megawatów.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/thomaslloyd-energy-buys-minority-in-80-mw-philippine-solar-portfolio-766800/

Greencoat Renewables kupuje hiszpańską farmę fotowoltaiczną o mocy 50 MW od Lightsource BP

Greencoat Renewables Plc (LON: GRP) twierdzi, że wszedł na rynek hiszpański z umową na zakup 50-megawatowej farmy fotowoltaicznej Torrubia, która jest obecnie w budowie, od Lightsource BP.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/greencoat-renewables-to-buy-50-mw-spanish-solar-farm-from-lightsource-bp-766862/

– Koreański zakład cynkowy kupuje australijską firmę zajmującą się energią odnawialną Eboron

Australijska jednostka Korea Zinc (KRX: 010130) przygotowuje się do przejęcia australijskiego dewelopera energii odnawialnej Epuron Holdings Pty Ltd, co da jej dostęp do 4,2 gigawatów projektów we wczesnej fazie i dodatkowego 4,8 gigawata do realizacji.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/korea-zinc-unit-to-buy-aussie-renewables-developer-epuron-766871/

Sondex finalizuje zakup 5,5 MW energii słonecznej działającej we Włoszech

Niezależny producent energii słonecznej Sonnedix Power Holdings Ltd. (IPP) twierdzi, że sfinalizował przejęcie 5,5 MW elektrowni fotowoltaicznych (PV) we Włoszech.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/sonnedix-wraps-up-purchase-of-55-mw-of-operating-solar-in-italy-766885/

– Powertis, Aquila wspólnie opracuje 421 MW PV i 90 MW magazynów we Włoszech

Hiszpański deweloper Powertis SAU sprzedał większościowy pakiet ponad 421 MW projektów fotowoltaicznych i 90 MW projektów magazynowania energii we Włoszech niemieckiej firmie zarządzającej inwestycjami Aquila Capital, rozszerzając swoje partnerstwo w tym kraju.

READ  Wiadomości UE: Blok upada z powodu paraliżującego kryzysu migracyjnego - Zdesperowane narody przechodzą do DEFY VDL | Polityka | Aktualności

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/powertis-aquila-to-co-develop-421-mw-of-pv-90-mw-of-storage-in-italy-766917/

– Lightsource BP, Dourogas planuje 130 MW zielonego portfela H2 w Portugalii

Lightsource bp, brytyjska firma deweloperska zajmująca się energią słoneczną, częściowo należąca do BP Plc (LON: BP) i portugalskie przedsiębiorstwo gazownicze Dourogas, połączyły siły, aby zbadać rozmieszczenie 130-megawatowego zielonego elektrolizera wodoru w Portugalii.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/lightsource-bp-dourogas-plan-130-mw-green-h2-portfolio-in-portugal-766926/

CSC Parts z 50% udziałów w drugiej co do wielkości farmie wiatrowej w Australii

Commonwealth Superannuation Corporation (CSC) zgodził się sprzedać swoje faktyczne 50% udziałów w 420-megawatowej farmie wiatrowej MacArthur w Wiktorii funduszom zarządzanym przez Palisade Investment Partners i First Sentier Investors.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/csc-parts-with-50-stake-in-australias-2nd-largest-wind-farm-766976/

Portfolio Scout powiększa się wraz z zakupem projektu fotowoltaicznego o mocy 112 MW w Missouri

Scout Clean Energy, deweloper energii odnawialnej z siedzibą w Kolorado, zawarł umowę zakupu 112-megawatowego projektu energii słonecznej w Missouri od dewelopera Azimuth Renewables LLC.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/scouts-portfolio-grows-with112-mwp-solar-project-purchase-in-missouri-767004/

Zdolność wentylacyjna do przechwycenia 443 megawatów energii wiatrowej i słonecznej w Hiszpanii

Producent energii odnawialnej Ventient Energy zawarł umowę na zakup aktywów wiatrowych i słonecznych o mocy 443 megawatów w Hiszpanii, co rozszerzy jego działalność na Półwyspie Iberyjskim.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/ventient-energy-to-snap-up-443-mw-of-wind-solar-in-spain-767026/

Octopus finalizuje zakup 71,4 MW fińskich projektów energetyki wiatrowej

Octopus Renewables Infrastructure Trust Plc (LON: ORIT) poinformował, że sfinalizował zakup portfela projektów energii wiatrowej o mocy 71,4 megawatów w Finlandii w ramach umowy, która oznacza wejście na rynek północny.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/octopus-closes-buy-of-714-mw-bundle-of-finnish-wind-projects-767028/

Alternus Energy zamyka umowę kupna 12,9 MW polskiej energii słonecznej

Alternus Energy Group Plc (OSE: ALT) sfinalizował zakup 12,9 megawatów operacyjnych aktywów fotowoltaicznych (PV) w Polsce, które są częścią łącznej 24 megawatowej rurociągu uzgodnionej z lokalnym deweloperem.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/alternus-energy-closes-buy-of-129-mw-package-of-polish-solar-767052/

Hiszpańska firma Everwood Capital kupuje projekt fotowoltaiczny o mocy 66 MW we Włoszech

Hiszpański menedżer inwestycyjny Everwood Capital nabył projekt fotowoltaiczny o mocy 66 MW na Sycylii, pierwszy we Włoszech.

Czytaj więcej: https://renewablesnow.com/news/spains-everwood-capital-buys-66-mwp-solar-project-in-italy-767077/