Economy

Cotygodniowe zestawienie fuzji i przejęć energii odnawialnej (2–6 sierpnia)

6 sierpnia (Teraz Renewables) — w ciągu ostatniego tygodnia Renewables omówiły historie dotyczące fuzji i przejęć dotyczących Azure Power, Naturgy i nie tylko. Oto pełna lista:

Petrobras kończy 25 megawatów małych elektrowni w Brazylii

Brazylijska państwowa firma naftowo-gazowa Petroleo Brasileiro SA (BVMF: PETR4) lub Petrobras poinformowała, że ​​podpisała umowę sprzedaży swoich udziałów w dwóch małych elektrowniach wodnych (HPP) o łącznej mocy 25,4 megawatów.

Czytaj więcej

Subsea 7 przejmuje lwią część Nautilusa dla Floating Wind Corporation

Wykonawca morski Subsea 7 SA OSL: SUBC twierdzi, że zgodził się kupić 59,12% udziałów w Nautilus Floating Solutions SL, hiszpańskim deweloperze pływających fundamentów wiatrowych.

Czytaj więcej

Szwedzka firma Hexicon kupuje obiekt z certyfikatem Celtic Sea na pływający pokaz wiatru

Szwedzka pływająca firma wiatrowa Hexicon sfinalizowała zakup ośrodka testowego energii odnawialnej Wave Hub w Kornwalii w południowo-zachodniej Anglii, który planuje przekształcić w pływającą morską farmę wiatrową o mocy 30 MW i mocy 40 MW przy użyciu fundamentu bliźniaczej turbiny.

Czytaj więcej

Galp kupuje 223 MW projektów fotowoltaicznych w Hiszpanii

Portugalska grupa energetyczna Galp Energia SGPS SA ELI:GALP poinformowała, że ​​zgodziła się na zakup portfela fotowoltaicznego o mocy 223 MW w Hiszpanii od hiszpańskiej firmy produkującej energię słoneczną Enerland.

Czytaj więcej

Konsorcjum Inks podpisuje umowę dotyczącą zakupu aktywów transferowych przybrzeżnych farm wiatrowych Beatrice

Brytyjska spółka zależna SSE Renewables SSE plc (LON: SSE) ogłosiła porozumienie w sprawie sprzedaży aktywów transportu morskiego (OFTO) dla swojej farmy wiatrowej Beatrice o mocy 588 MW na wodach szkockich zgodnie z brytyjskim regulatorem energetycznym Ofgem.

Czytaj więcej

– AES Indiana kupi projekt magazynowania energii słonecznej o mocy 250 MW

AES Indiana, jednostka AES Corporation (NYSE: AES), zamierza nabyć projekt Petersburg Solar Project w hrabstwie Pike, który obejmuje 250 megawatów mocy wytwarzania energii słonecznej i 180 megawatów magazynowania energii.

Czytaj więcej

Torrent Power kupuje park fotowoltaiczny o mocy 50 MW w Indiach

Indyjska firma Torrent Power Ltd podpisała umowę zakupu pojazdu specjalnego przeznaczenia (SPV), który jest właścicielem elektrowni słonecznej o mocy 50 MW w Maharashtra.

Czytaj więcej

– Mercury, PowAR przejmują pełną kontrolę nad Tilt Renewables

Powering Australian Renewables (PowAR) i Mercury NZ Ltd zakończyły przejęcie australijskiego producenta energii odnawialnej Tilt Renewables Ltd (ASX:TLT).

READ  Dostawy rosyjskiego gazu przez gazociąg Jamał-Europa spadły o ponad połowę

Czytaj więcej

Inwestor infrastrukturalny Omers kupuje 19,4% indyjskiego Azure Power

Kanadyjski inwestor i zarządzający aktywami Omers Infrastructure zgodził się nabyć 19,4% udziałów w indyjskim producencie energii odnawialnej Azure Power Global Ltd (NYSE: AZRE) za 219 mln USD.

Czytaj więcej

Enlight finalizuje przejęcie Clenera i zgadza się na zakup 490MW hiszpańskiego rurociągu

Izraelski deweloper energii odnawialnej Enlight Renewable Energy Ltd (TLV: ENLT) ogłosił zakończenie przejęcia firmy Clenera LLC i podpisanie umowy na zakup hiszpańskiego portfela projektów fotowoltaicznych o mocy 490 megawatów prądu stałego (DC).

Czytaj więcej

Brytyjskie GSEO wydaje 50 milionów funtów na rozproszone systemy solarne i magazynowe w Australii

VH Global Sustainable Energy Opportunities plc (LON: GSEO) planuje zainwestować 50 milionów funtów w zakup i dodanie magazynów energii do rozproszonych aktywów energii słonecznej w Australii.

Czytaj więcej

Gresham House kupuje projekt fotowoltaiczny o mocy 50 MW od Anesco

Gresham House New Energy nabył projekt fotowoltaiczny o mocy 50 MW w Lincolnshire od partnera zajmującego się rozwojem odnawialnych źródeł energii, firmy Anesco.

Czytaj więcej

– Empresas Gasco w Chile sprzedaje 50% pojazdu projektu Atacama PV.

Chilijska firma gazowa Empresas Gasco poinformowała, że ​​podpisała umowę sprzedaży 50% udziałów w spółce Special Purpose Vehicle (SPV) w celu opracowania 150-megawatowego projektu fotowoltaicznego w regionie Atacama.

Czytaj więcej

– Greenbacker inwestuje w Virginia Solar, dewelopera pamięci masowych

Amerykańska firma inwestycyjna Greenbacker Capital Management wspiera szereg projektów dotyczących energii słonecznej i magazynowania energii opracowywanych przez Commonwealth Energy Partners (CEP) w Richmond w stanie Wirginia.

Czytaj więcej

Wydatki na odnawialne źródła energii w pierwszym półroczu osiągnęły nowy poziom 174 mld USD – BNEF

Według nowego raportu BloombergNEF (BNEF) świat wydał rekordowe 174 miliardy dolarów na projekty i firmy związane z energią odnawialną w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 roku.

Czytaj więcej

Edison nabywa 40 MW energii wiatrowej we Włoszech

Włoska firma energetyczna Edison (BIT: EDNR) nabyła aktywa wiatrowe o mocy 40 megawatów zlokalizowane na Sycylii i Apulii, zwiększając swoją obecność w swoim kraju.

Czytaj więcej

Masdar i Thaleri otrzymały zgodę UE na wspólny grecki projekt fotowoltaiczny

READ  Polski prezydent opowiada się za reformami mediów „na zasadach rynkowych”

Fińska Taaleri Energia Ltd i Abu Dhabi Future Energy Company PJSC, lepiej znana jako Masdar, otrzymały zgodę Komisji Europejskiej (KE) na utworzenie spółki joint venture (JV) dla projektu energii słonecznej o mocy 65 MW w Grecji.

Czytaj więcej

– Oferta IFM dotycząca 22,7% udziałów w Naturgy została przyjęta na warunkach

Hiszpański rząd warunkowo zaakceptował ofertę australijskiego funduszu IFM Global Infrastructure Fund (IFM GIF) dotyczącą nabycia do 22,689% udziałów w hiszpańskich przedsiębiorstwach energetycznych i gazowych Naturgy Energy Group SA (BME: NTGY), określając transakcję jako znak zaufanie inwestorów międzynarodowych do hiszpańskiej gospodarki.

Czytaj więcej

– Enel przejmuje biznes hydroelektryczny ERG we Włoszech

Enel SpA (BIT: ENEL) zgodził się na przejęcie pełnego kapitału ERG Hydro Srl wraz z portfelem elektrowni wodnych o mocy 527 MW od włoskiej grupy energetycznej ERG SpA (BIT: ERG).

Czytaj więcej

– Innergex kupuje właściciela 18MW elektrowni wodnej w Chile

Kanadyjski producent energii odnawialnej Innergex Renewable Energy Inc (TSE: INE) kupił firmę, która jest właścicielem i operatorem 18-megawatowej elektrowni wodnej w Chile.

Czytaj więcej

– Swire Energy Services kupuje duńskiego dostawcę usług wiatrowych ALL NRG

Kupujący ogłosił, że Swire Energy Services (SES) dokonał drugiego zakupu skoncentrowanego na energii wiatrowej w 2021 r., przejmując duńskiego dostawcę usług wiatrowych ALL NRG.

Czytaj więcej

– EDPR sprzedaje 149 MW portfel energetyki wiatrowej w Polsce firmie Mirova

EDP ​​​​Renovaveis SA (ELI: EDPR) ogłosiło, że zgodziło się na sprzedaż 100% udziałów w polskim portfelu wiatrowym o mocy 149 MW firmie Mirova, zrównoważonej jednostce inwestycyjnej francuskiego Natixis Asset Management.

Czytaj więcej

– IFM GIF akceptuje warunki rządu hiszpańskiego dotyczące nabycia udziałów w Naturgy

Australijski fundusz IFM Global Infrastructure Fund (IFM GIF) ogłosił, że akceptuje warunki nałożone przez rząd Hiszpanii na jego ofertę nabycia do 22,689% udziałów w hiszpańskich obiektach energetycznych i gazowych Naturgy Energy Group SA (BME: NTGY).

Czytaj więcej

– Eneti kupuje właściciela statków do instalacji turbin wiatrowych Seajacks

Morska firma zajmująca się energią odnawialną Eneti Inc (NYSE:NETI) poinformowała, że ​​zgodziła się na przejęcie spółki-matki brytyjskiej firmy Seajacks International Ltd, największego na świecie właściciela specjalnie zbudowanych, samobieżnych statków do instalacji turbin wiatrowych (WTIV).

READ  Wygląda na to, że Harry Styles przygotowuje się do wprowadzenia linii perfum i kosmetyków

Czytaj więcej

Mubadala zostaje zwycięzcą przejęcia małej firmy hydraulicznej w Brazylii

Brazylijska firma zajmująca się energią odnawialną Renova Energia SA (BVMF: RNEW11) potwierdziła, że ​​wybrała państwową spółkę Mubadala Holding Company z ZEA jako zwycięzcę konkurencyjnego zakupu swojej małej elektrowni wodnej (HPP).

Czytaj więcej

– BlueWave i Ciel & Terre zbudowali pływający projekt energii słonecznej w Massachusetts

BlueWave Solar, bostoński deweloper zajmujący się energią słoneczną i magazynowaniem energii, oraz francuski oddział Ciel & Terre założyły spółkę joint venture (JV) w celu rozwijania pływających projektów słonecznych w Massachusetts.

Czytaj więcej

– TotalEnergies może kupić 1,2-GW Dogger Bank C – Raport

Francuska firma TotalEnergies SE (EPA:TTE) rozważa zakup około 20% udziałów w 1,2 GW Dogger Bank C, trzeciej fazie morskiego kompleksu wiatrowego Dogger Bank na wodach Wielkiej Brytanii, donosi Bloomberg.

Czytaj więcej

– Mitsui inwestuje w India Biomass Supply Chain Manager, Punjab Renewable Energy

Japoński przedsiębiorca Mitsui & Co Ltd (TYO:8031) poinformował, że zainwestował 300 milionów INR w indyjską firmę zarządzającą łańcuchem dostaw biomasy Punjab Renewable Energy Systems Pvt Ltd (PRESPL).

Czytaj więcej

– Inwestor mniejszościowy Covanta niezadowolony z oferty EQT, głosuje przeciw

Mniejszościowy udziałowiec Covanta Holding Corp. (NYSE:CVA) powiedział amerykańskiej firmie zajmującej się przetwarzaniem odpadów w energię (WtE), że zagłosuje przeciwko proponowanemu przejęciu przez EQT Infrastructure o wartości 5,3 miliarda dolarów.

Czytaj więcej

AC Energy Philippines tworzy spółkę joint venture na dachach słonecznych, osiąga 5% wzrost zysku w pierwszym półroczu

Filipińska firma energetyczna AC Energy Corp. PSE: ACEN zapowiedział, że utworzy spółkę joint venture (JV) z NEFIN Holding Ltd, aby rozwijać, budować i obsługiwać projekty fotowoltaiczne na dachach w całej Azji.

Czytaj więcej

– Innova sprzedaje swój dachowy pakiet solarny w Wielkiej Brytanii firmie Octopus Renewables

Innova Energy, część brytyjskiej firmy Innova Group zajmującej się energią odnawialną i prywatnym kapitałem, poinformowała, że ​​sprzedała swój portfel komercyjnych paneli słonecznych na dachy.

Czytaj więcej

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment