Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cotygodniowe zestawienie fuzji i przejęć energii odnawialnej (2–6 sierpnia)

6 sierpnia (Teraz Renewables) — w ciągu ostatniego tygodnia Renewables omówiły historie dotyczące fuzji i przejęć dotyczących Azure Power, Naturgy i nie tylko. Oto pełna lista:

Petrobras kończy 25 megawatów małych elektrowni w Brazylii

Brazylijska państwowa firma naftowo-gazowa Petroleo Brasileiro SA (BVMF: PETR4) lub Petrobras poinformowała, że ​​podpisała umowę sprzedaży swoich udziałów w dwóch małych elektrowniach wodnych (HPP) o łącznej mocy 25,4 megawatów.

Czytaj więcej

Subsea 7 przejmuje lwią część Nautilusa dla Floating Wind Corporation

Wykonawca morski Subsea 7 SA OSL: SUBC twierdzi, że zgodził się kupić 59,12% udziałów w Nautilus Floating Solutions SL, hiszpańskim deweloperze pływających fundamentów wiatrowych.

Czytaj więcej

Szwedzka firma Hexicon kupuje obiekt z certyfikatem Celtic Sea na pływający pokaz wiatru

Szwedzka pływająca firma wiatrowa Hexicon sfinalizowała zakup ośrodka testowego energii odnawialnej Wave Hub w Kornwalii w południowo-zachodniej Anglii, który planuje przekształcić w pływającą morską farmę wiatrową o mocy 30 MW i mocy 40 MW przy użyciu fundamentu bliźniaczej turbiny.

Czytaj więcej

Galp kupuje 223 MW projektów fotowoltaicznych w Hiszpanii

Portugalska grupa energetyczna Galp Energia SGPS SA ELI:GALP poinformowała, że ​​zgodziła się na zakup portfela fotowoltaicznego o mocy 223 MW w Hiszpanii od hiszpańskiej firmy produkującej energię słoneczną Enerland.

Czytaj więcej

Konsorcjum Inks podpisuje umowę dotyczącą zakupu aktywów transferowych przybrzeżnych farm wiatrowych Beatrice

Brytyjska spółka zależna SSE Renewables SSE plc (LON: SSE) ogłosiła porozumienie w sprawie sprzedaży aktywów transportu morskiego (OFTO) dla swojej farmy wiatrowej Beatrice o mocy 588 MW na wodach szkockich zgodnie z brytyjskim regulatorem energetycznym Ofgem.

Czytaj więcej

– AES Indiana kupi projekt magazynowania energii słonecznej o mocy 250 MW

AES Indiana, jednostka AES Corporation (NYSE: AES), zamierza nabyć projekt Petersburg Solar Project w hrabstwie Pike, który obejmuje 250 megawatów mocy wytwarzania energii słonecznej i 180 megawatów magazynowania energii.

Czytaj więcej

Torrent Power kupuje park fotowoltaiczny o mocy 50 MW w Indiach

Indyjska firma Torrent Power Ltd podpisała umowę zakupu pojazdu specjalnego przeznaczenia (SPV), który jest właścicielem elektrowni słonecznej o mocy 50 MW w Maharashtra.

Czytaj więcej

– Mercury, PowAR przejmują pełną kontrolę nad Tilt Renewables

Powering Australian Renewables (PowAR) i Mercury NZ Ltd zakończyły przejęcie australijskiego producenta energii odnawialnej Tilt Renewables Ltd (ASX:TLT).

READ  Hiszpania rozpoczyna projekt importu ukraińskiego zboża koleją - gospodarka - wojna na Ukrainie

Czytaj więcej

Inwestor infrastrukturalny Omers kupuje 19,4% indyjskiego Azure Power

Kanadyjski inwestor i zarządzający aktywami Omers Infrastructure zgodził się nabyć 19,4% udziałów w indyjskim producencie energii odnawialnej Azure Power Global Ltd (NYSE: AZRE) za 219 mln USD.

Czytaj więcej

Enlight finalizuje przejęcie Clenera i zgadza się na zakup 490MW hiszpańskiego rurociągu

Izraelski deweloper energii odnawialnej Enlight Renewable Energy Ltd (TLV: ENLT) ogłosił zakończenie przejęcia firmy Clenera LLC i podpisanie umowy na zakup hiszpańskiego portfela projektów fotowoltaicznych o mocy 490 megawatów prądu stałego (DC).

Czytaj więcej

Brytyjskie GSEO wydaje 50 milionów funtów na rozproszone systemy solarne i magazynowe w Australii

VH Global Sustainable Energy Opportunities plc (LON: GSEO) planuje zainwestować 50 milionów funtów w zakup i dodanie magazynów energii do rozproszonych aktywów energii słonecznej w Australii.

Czytaj więcej

Gresham House kupuje projekt fotowoltaiczny o mocy 50 MW od Anesco

Gresham House New Energy nabył projekt fotowoltaiczny o mocy 50 MW w Lincolnshire od partnera zajmującego się rozwojem odnawialnych źródeł energii, firmy Anesco.

Czytaj więcej

– Empresas Gasco w Chile sprzedaje 50% pojazdu projektu Atacama PV.

Chilijska firma gazowa Empresas Gasco poinformowała, że ​​podpisała umowę sprzedaży 50% udziałów w spółce Special Purpose Vehicle (SPV) w celu opracowania 150-megawatowego projektu fotowoltaicznego w regionie Atacama.

Czytaj więcej

– Greenbacker inwestuje w Virginia Solar, dewelopera pamięci masowych

Amerykańska firma inwestycyjna Greenbacker Capital Management wspiera szereg projektów dotyczących energii słonecznej i magazynowania energii opracowywanych przez Commonwealth Energy Partners (CEP) w Richmond w stanie Wirginia.

Czytaj więcej

Wydatki na odnawialne źródła energii w pierwszym półroczu osiągnęły nowy poziom 174 mld USD – BNEF

Według nowego raportu BloombergNEF (BNEF) świat wydał rekordowe 174 miliardy dolarów na projekty i firmy związane z energią odnawialną w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 roku.

Czytaj więcej

Edison nabywa 40 MW energii wiatrowej we Włoszech

Włoska firma energetyczna Edison (BIT: EDNR) nabyła aktywa wiatrowe o mocy 40 megawatów zlokalizowane na Sycylii i Apulii, zwiększając swoją obecność w swoim kraju.

Czytaj więcej

Masdar i Thaleri otrzymały zgodę UE na wspólny grecki projekt fotowoltaiczny

READ  Bułgaria prosi Polskę o naprawę silników MiG-29 - Sofia Globe

Fińska Taaleri Energia Ltd i Abu Dhabi Future Energy Company PJSC, lepiej znana jako Masdar, otrzymały zgodę Komisji Europejskiej (KE) na utworzenie spółki joint venture (JV) dla projektu energii słonecznej o mocy 65 MW w Grecji.

Czytaj więcej

– Oferta IFM dotycząca 22,7% udziałów w Naturgy została przyjęta na warunkach

Hiszpański rząd warunkowo zaakceptował ofertę australijskiego funduszu IFM Global Infrastructure Fund (IFM GIF) dotyczącą nabycia do 22,689% udziałów w hiszpańskich przedsiębiorstwach energetycznych i gazowych Naturgy Energy Group SA (BME: NTGY), określając transakcję jako znak zaufanie inwestorów międzynarodowych do hiszpańskiej gospodarki.

Czytaj więcej

– Enel przejmuje biznes hydroelektryczny ERG we Włoszech

Enel SpA (BIT: ENEL) zgodził się na przejęcie pełnego kapitału ERG Hydro Srl wraz z portfelem elektrowni wodnych o mocy 527 MW od włoskiej grupy energetycznej ERG SpA (BIT: ERG).

Czytaj więcej

– Innergex kupuje właściciela 18MW elektrowni wodnej w Chile

Kanadyjski producent energii odnawialnej Innergex Renewable Energy Inc (TSE: INE) kupił firmę, która jest właścicielem i operatorem 18-megawatowej elektrowni wodnej w Chile.

Czytaj więcej

– Swire Energy Services kupuje duńskiego dostawcę usług wiatrowych ALL NRG

Kupujący ogłosił, że Swire Energy Services (SES) dokonał drugiego zakupu skoncentrowanego na energii wiatrowej w 2021 r., przejmując duńskiego dostawcę usług wiatrowych ALL NRG.

Czytaj więcej

– EDPR sprzedaje 149 MW portfel energetyki wiatrowej w Polsce firmie Mirova

EDP ​​​​Renovaveis SA (ELI: EDPR) ogłosiło, że zgodziło się na sprzedaż 100% udziałów w polskim portfelu wiatrowym o mocy 149 MW firmie Mirova, zrównoważonej jednostce inwestycyjnej francuskiego Natixis Asset Management.

Czytaj więcej

– IFM GIF akceptuje warunki rządu hiszpańskiego dotyczące nabycia udziałów w Naturgy

Australijski fundusz IFM Global Infrastructure Fund (IFM GIF) ogłosił, że akceptuje warunki nałożone przez rząd Hiszpanii na jego ofertę nabycia do 22,689% udziałów w hiszpańskich obiektach energetycznych i gazowych Naturgy Energy Group SA (BME: NTGY).

Czytaj więcej

– Eneti kupuje właściciela statków do instalacji turbin wiatrowych Seajacks

Morska firma zajmująca się energią odnawialną Eneti Inc (NYSE:NETI) poinformowała, że ​​zgodziła się na przejęcie spółki-matki brytyjskiej firmy Seajacks International Ltd, największego na świecie właściciela specjalnie zbudowanych, samobieżnych statków do instalacji turbin wiatrowych (WTIV).

READ  Ryanair rozszerza swoją obecność w Łodzi

Czytaj więcej

Mubadala zostaje zwycięzcą przejęcia małej firmy hydraulicznej w Brazylii

Brazylijska firma zajmująca się energią odnawialną Renova Energia SA (BVMF: RNEW11) potwierdziła, że ​​wybrała państwową spółkę Mubadala Holding Company z ZEA jako zwycięzcę konkurencyjnego zakupu swojej małej elektrowni wodnej (HPP).

Czytaj więcej

– BlueWave i Ciel & Terre zbudowali pływający projekt energii słonecznej w Massachusetts

BlueWave Solar, bostoński deweloper zajmujący się energią słoneczną i magazynowaniem energii, oraz francuski oddział Ciel & Terre założyły spółkę joint venture (JV) w celu rozwijania pływających projektów słonecznych w Massachusetts.

Czytaj więcej

– TotalEnergies może kupić 1,2-GW Dogger Bank C – Raport

Francuska firma TotalEnergies SE (EPA:TTE) rozważa zakup około 20% udziałów w 1,2 GW Dogger Bank C, trzeciej fazie morskiego kompleksu wiatrowego Dogger Bank na wodach Wielkiej Brytanii, donosi Bloomberg.

Czytaj więcej

– Mitsui inwestuje w India Biomass Supply Chain Manager, Punjab Renewable Energy

Japoński przedsiębiorca Mitsui & Co Ltd (TYO:8031) poinformował, że zainwestował 300 milionów INR w indyjską firmę zarządzającą łańcuchem dostaw biomasy Punjab Renewable Energy Systems Pvt Ltd (PRESPL).

Czytaj więcej

– Inwestor mniejszościowy Covanta niezadowolony z oferty EQT, głosuje przeciw

Mniejszościowy udziałowiec Covanta Holding Corp. (NYSE:CVA) powiedział amerykańskiej firmie zajmującej się przetwarzaniem odpadów w energię (WtE), że zagłosuje przeciwko proponowanemu przejęciu przez EQT Infrastructure o wartości 5,3 miliarda dolarów.

Czytaj więcej

AC Energy Philippines tworzy spółkę joint venture na dachach słonecznych, osiąga 5% wzrost zysku w pierwszym półroczu

Filipińska firma energetyczna AC Energy Corp. PSE: ACEN zapowiedział, że utworzy spółkę joint venture (JV) z NEFIN Holding Ltd, aby rozwijać, budować i obsługiwać projekty fotowoltaiczne na dachach w całej Azji.

Czytaj więcej

– Innova sprzedaje swój dachowy pakiet solarny w Wielkiej Brytanii firmie Octopus Renewables

Innova Energy, część brytyjskiej firmy Innova Group zajmującej się energią odnawialną i prywatnym kapitałem, poinformowała, że ​​sprzedała swój portfel komercyjnych paneli słonecznych na dachy.

Czytaj więcej