Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cotygodniowe trawienie białka: ASF na Dominikanie, spadek eksportu amerykańskiej wołowiny, obawy USMCA مخاوف

Aktualności

Cotygodniowe trawienie białka: ASF na Dominikanie, spadek eksportu amerykańskiej wołowiny, obawy USMCA مخاوف

30 lipca 2021

Komentarz Jima Wyckoffa - TheCropSiteS

Analityk rynku Jim Wyckoff podzielił się informacjami na temat rynku białek z całego świata, w tym najnowszym raportem USDA na temat rynku mlecznego.

USDA potwierdza ASF na Dominikanie

Amerykański Departament Rolnictwa potwierdził afrykański pomór świń (ASF) w próbkach świń w Republice Dominikany w ramach programu wspólnego nadzoru, ogłosił w środę Departament Rolnictwa USA. Według Służby Inspekcji Zdrowia Zwierząt i Roślin (APHIS), wieprzowina i produkty ze trzody chlewnej zostały już objęte zakazem wwozu do Stanów Zjednoczonych z powodu ograniczeń związanych z tradycyjnym pomorem świń, a Departament Celny i Ochrony Granic Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego „intensyfikuje inspekcje lotów z Dominikany w celu zapewnienia, że ​​​​nie przywiezienie Pasażerów zabronionych produktów” do USA APHIS powiedział również, że CBP zapewni również „zapewnienie, że śmieci z takich samolotów są odpowiednio usuwane, aby zapobiec przenoszeniu ASF”. USDA poinformowało, że zapewniło większe wsparcie dla testów i skonsultuje się z państwem w sprawie wszelkich dodatkowych kroków w celu „wspierania środków reagowania i łagodzenia”. Amerykański Departament Rolnictwa zaoferował podobną pomoc Haiti, które graniczy z Dominikaną.

Chiny nadal stabilizują ceny świń pig

Rząd Chin powiedział w środę, że przyspieszy awaryjne dostosowania rezerw wieprzowiny i podejmie kroki w celu ustabilizowania cen wieprzowiny, zgodnie z doniesieniami mediów państwowych cytowanymi przez Reuters. Wzrost sprzedaży ciężkich świń późną zimą i wiosną spowodował spadek cen chińskich świń, budząc obawy o marże producentów i ich zdolność do kontynuowania działalności. Kraj wciąż pracuje nad odbudową stada świń po ASF i opanowaniem wirusa. Niedawne powodzie w kluczowych obszarach produkcyjnych wzbudziły obawy dotyczące zdolności producentów do kontynuowania działalności oraz rozprzestrzeniania się chorób.

Canada Dairy, Meksyk Kwestie biotechnologiczne Kluczowe obawy po pierwszym roku USMCA

Nieodpowiednie wdrożenie w Kanadzie w celu uzyskania dostępu do nowych rynków dla amerykańskich produktów mlecznych, spowolnienie Meksyku w zakresie zatwierdzania biotechnologii rolniczych oraz brak kandydata na głównego negocjatora rolnego to niektóre z głównych problemów związanych z rolnictwem, które pojawiły się podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Finansów Senatu (lipiec 27) ) z okazji pierwszej rocznicy podpisania umowy między Stanami Zjednoczonymi, Meksykiem i Kanadą (USMCA).

Przedstawiciele amerykańskiej branży mleczarskiej i biotechnologicznej powiedzieli, że potrzebne są bardziej rygorystyczne środki, aby upewnić się, że Kanada i Meksyk dotrzymają swoich zobowiązań wynikających z umowy. Świadkowie z grup środowiskowych i pracowniczych oraz prawodawcy podkreślili również potrzebę stosowania prawa w takich obszarach, jak uzgodnione meksykańskie reformy rynku pracy oraz postanowienia umowy dotyczące ochrony środowiska.

Dostęp do rynków mleczarskich w Kanadzie i eksport. Rzekome obchodzenie przez Kanadę nowych zobowiązań dotyczących dostępu do rynku mleczarskiego w ramach USMCA poprzez wdrożenie kontyngentów taryfowych na mleko (kontyngenty taryfowe) zaniepokoiło prawodawców. Zapytany przez senatora Mike’a Crabow (R-Idaho) o szczegóły sprawy, Alan Hotema, przewodniczący Northwest Dairy Association i Darigold, powiedział, że przyznanie przez Kanadę większości kontyngentów taryfowych za pośrednictwem przetwórców mleka niweczy zdolności eksporterów produktów mlecznych w Stanach Zjednoczonych zwiększyć eksport. Wartość produktów na rynek kanadyjski. Administracja Bidena prowadzi skargę w ramach mechanizmów rozstrzygania sporów w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Kanadzie oraz finalizuje działanie wskazane przez administrację Trumpa. Oprócz kontyngentów taryfowych na produkty mleczne, Hotema powiedział, że chciałby, aby przedstawiciel handlowy USA (USTR) przetwarzał kanadyjski eksport izolatów białka mleka i odtłuszczonego mleka w proszku. „Istnieją ograniczenia i produkują produkty, które mają ominąć tę umowę”, wyjaśnił, wyjaśniając, że problem negatywnie wpływa na eksport USA na inne rynki.

READ  Zełenski prosi Bidena o zwiększenie presji gospodarczej na Moskwę i rozszerzenie sankcji

„Wygląda na to, że Meksyk nie będzie współpracował z nami w dobrej wierze, aby rozwiązać problem” – powiedział senator Chuck Grassley (R-Iowa) w odniesieniu do aprobat biotechnologicznych i „niedawnego dekretu o wycofaniu genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy”. Zapytał, jakie kroki egzekucyjne należy podjąć, co skłoniło McMurraya Heatha do odpowiedzi: „Naprawdę uważamy, że nadszedł czas, aby Biuro Przedstawiciela Handlowego Stanów Zjednoczonych zaczęło podejmować działania egzekucyjne poprzez wyznaczenie negocjatora rolnego”, komentarz wskazujący, że Administracja Bidena nie dostarczyła jeszcze znaczących negocjatorów handlowych w USTR.

USDA: eksport wieprzowiny z USA pozostaje silny

Amerykański Departament Rolnictwa poinformował w czwartek rano, że sprzedaż netto wieprzowiny w USA wynosząca 38 500 ton metrycznych w 2021 r. wzrosła o 57 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem i 43 procent w stosunku do średniej z poprzednich czterech tygodni. Wzrosty dotyczyły głównie Meksyku (25100 ton metrycznych, w tym spadek o 800 ton metrycznych), Chile (3300 ton metrycznych, w tym spadek o 100 ton metrycznych) i Japonii (3200 ton metrycznych, w tym spadek o 200 ton metrycznych) , Honduras (2300 ton metrycznych) i Kolumbia (2000 ton metrycznych). MT, w tym spadek o 100 ton metrycznych). Całkowita sprzedaż netto w 2022 roku z 400 ton metrycznych dotyczyła Chile. Wywóz 29 900 ton metrycznych spadł o 3 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem, ale wzrósł o 1 procent w porównaniu z poprzednią średnią 4-tygodniową. Miejsca docelowe były głównie do Meksyku (12300 ton metrycznych), Chin (5700 ton metrycznych), Japonii (4000 ton metrycznych), Korei Południowej (2100 ton metrycznych) i Kanady (1700 ton metrycznych).

Wołowina z USA: sprzedaż netto w wysokości 22 500 ton metrycznych ogłoszona na 2021 r. spadła o 11 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem, ale wzrosła o 28 procent w porównaniu z poprzednią średnią 4-tygodniową. Wzrosty dotyczyły głównie Korei Południowej (8200 ton metrycznych, w tym spadek o 500 ton metrycznych), Japonii (6100 ton metrycznych, w tym spadek o 600 ton metrycznych) i Chin (4500 ton metrycznych, w tym spadek o 100 ton metrycznych). ton) i eksport 19.100 ton metrycznych spadł o 11% w porównaniu z poprzednim tygodniem, ale wzrósł o 4% od średniej z poprzednich czterech tygodni. Kierunki były głównie do Korei Południowej (5100 ton metrycznych), Japonii (4400 ton metrycznych), Chin (3100 ton metrycznych), Tajwanu (1700 ton metrycznych) i Meksyku (1500 ton metrycznych).

Sekretarz Departamentu Rolnictwa USA spodziewa się ograniczenia inflacji cen żywności

Sekretarz USDA Tom Vilsack przewidział, że czerwcowy skok cen żywności w USA ulegnie szybkiemu spowolnieniu pomimo rosnących obaw o ryzyko inflacyjne w gospodarce. „W sklepie spożywczym są pewne eklektyczne artykuły, które przez jakiś czas mogą wzrosnąć” – powiedział Vilsack w zeszły piątek w wywiadzie z Davidem Westinem w Bloomberg TV. „Uważamy, że to zniknie, gdy zaczniemy się ożywiać, ponieważ zaczniemy mieć lepszą równowagę między podażą a popytem”.

READ  Wędrująca Gęś zbiera fundusze na wsparcie Ukrainy

Ceny żywności w USA wzrosły w czerwcu o 0,8% w porównaniu z majem, dwukrotnie szybciej niż w poprzednich dwóch miesiącach. Ceny mięsa i drobiu wzrosły w zeszłym miesiącu o 2,5%, według Indeksu Cen Konsumpcyjnych Departamentu Pracy USA. Jednak koszty żywności wzrosły tylko o 2,4% w porównaniu z poprzednim rokiem, podczas gdy ogólna inflacja w tym okresie wyniosła 5,4%.

Vilsack powiedział również, że USDA wkrótce ogłosi proponowane regulacje mające na celu zapewnienie większej ochrony producentom zwierząt gospodarskich w ich kontaktach z wysoce znormalizowanym przemysłem pakowania mięsa. Dekret wykonawczy prezydenta Joe Bidena w sprawie konkurencji nakazał USDA rozważenie zaostrzenia przepisów. „Myślę, że w najbliższym czasie zobaczymy znaczące działania w tym zakresie” – powiedział Vilsack Bloomberg Television.

Najnowszy raport USDA dotyczący rynku mleczarskiego

Mleko w płynie: amerykańska produkcja mleka nieznacznie spada w całych Stanach Zjednoczonych. Podaż mleka zaczęła się dalej zmniejszać, zgodnie z pilnymi potrzebami dotyczącymi końcowego wykorzystania i pojemności magazynowej. Sprzedaż klasy 1 jest mieszana. Rozkazy mobilizacyjne na południowym wschodzie i południowo-środkowej części miasta zaczęły rosnąć. Klasy K-12 mają rozpocząć się ponownie pod koniec lipca w niektórych lokalizacjach, a dla tego segmentu rynku rozpoczęło się uzupełnianie rurociągów. Istnieją doniesienia, że ​​ceny spot są w tym tygodniu na Środkowym Zachodzie o 5 do 3 USD poniżej przedziału poziomu 3. Zniżki są nadal powszechne, ale w ostatnich tygodniach prawie 6 USD poniżej cen klasowych zniknęło. Skondensowane rynki odtłuszczone są nieco słabe w regionach Stanów Zjednoczonych. Niektórzy producenci są ciężcy ze skondensowanymi objętościami skimmera. Rynki klejnotów są mieszane. Ogólnie rzecz biorąc, wielu uczestników rynku zauważa, że ​​krem ​​pozostaje dostępny w połowie sezonu letniego. Wielokrotność kremu dla wszystkich klas: 1,23 – 1,37 na Wschodzie, 1,22 – 1,36 na Środkowym Zachodzie, 1,15 – 1,28 na Zachodzie.

Produkty suche: Ceny nisko/średnio suchego mleka (NDM) są nierówne w tym tygodniu. Zamówienia zakupu zwalniają. Tony rynku NDM w niskich/średnich temperaturach są nieco niestabilne. Ceny wysokotemperaturowego NDM systematycznie spadają. Rynki wysokotemperaturowego NDM są stabilne. Ceny mleka w proszku są nieco niższe. Wymagania uczestników rynku są dość stałe na rynku krajowym i międzynarodowym. Zawężony został przedział cenowy dla pełnego mleka. Rynki mleka pełnego są stabilne. Ceny mieszanej suchej serwatki. Mieszane rynki serwatki suchej. Niektórzy kupujący/handlowcy nie kupują obecnie dodatkowych ładunków spotowych. Ton rynku osłabł. Koncentrat białka serwatkowego 34% ceny w większości bez zmian. Uczestnicy rynku zauważają, że zapotrzebowanie na obciążenia spełniające określone wymagania użytkownika końcowego jest nieco większe. Cena laktozy jest stała i rośnie. Działalność na rynku spot jest nieco spokojna. Cena zarówno kazeiny kwasowej, jak i kazeiny podpuszczkowej nie uległa zmianie. Zainteresowanie klientów zaczęło wzrastać.

Wiadomości z międzynarodowego rynku mleczarskiego: Europa Zachodnia Przegląd: Na rynkach mleczarskich panuje spokój, jak na większości kontynentu w okresie wakacji letnich. O tej porze roku często zdarza się, że wolumeny transakcji sprzedaży są niższe, a popyt detaliczny niższy. Podczas gdy popyt na usługi mleczarskiej żywności wzrósł dzięki ponownemu otwarciu restauracji, wzrost przypadków COVID w niektórych lokalizacjach zaszczepił na rynku długotrwałe poczucie niepewności. Kupujący niechętnie trzymają więcej zapasów produktów mlecznych z obawy przed kolejnymi przestojami lub słabymi możliwościami eksportowymi.

READ  Polscy politycy atakują imigrantów dla elektoratu - POLITICO

Przegląd Europy Wschodniej: Wraz ze wzrostem ilości mleka wykorzystywanego do produkcji sera, Białoruś i Polska zwiększają swoje zdolności eksportowe produktów mleczarskich. Eksport serów i masła z Białorusi trafia do wielu krajów Europy Wschodniej, zwłaszcza do Rosji, natomiast duże ilości polskiego sera trafiają do innych krajów UE. Polska i Białoruś zwiększyły dostawy proszku serwatkowego do Chin.

OMÓWIENIE OCEANIA: AUSTRALIA: Po zaledwie kilku tygodniach nowego australijskiego sezonu mlecznego, trudno jest przewidzieć, co wydarzy się w tym roku. Jednak przedstawiciele branży oczekują, że krajowy popyt na produkty mleczne ustabilizuje się, a stosunkowo korzystne globalne fundamenty w pierwszej połowie roku będą dobrym początkiem sezonu mlecznego. Jeśli popyt na usługi żywieniowe może powrócić do poziomu sprzed pandemii, lokalna sprzedaż może pomóc w dalszym wspieraniu cen rynkowych. W ostatnich tygodniach niektóre spółdzielnie mleczarskie i przetwórcy podnieśli ceny ofert dla rolników, aby zapewnić, że podaż mleka będzie wystarczająca do zaspokojenia potrzeb przetwórstwa.

Raport Retail National (DMN): Całkowita liczba reklam konwencjonalnych produktów mlecznych spadła o 10 procent, podczas gdy liczba reklam produktów ekologicznych wzrosła o 8 procent w porównaniu z 28. tygodniem. Zarówno reklamy masła konwencjonalnego, jak i ekologicznego wzrosły o ponad 300 procent. Średnia ważona w skali kraju reklamowana cena za 1 funt masła konwencjonalnego wynosi 2,58 USD, czyli o 89 centów mniej niż w zeszłym tygodniu. Średnia ważona w reklamach krajowych cena jednofuntowego masła organicznego wynosi 5,20 USD, czyli o 21 centów więcej niż w zeszłym tygodniu.

Biuro informacyjne TheCattleSite

Ważna uwaga: nie jestem brokerem kontraktów terminowych i nie prowadzę żadnych kont handlowych poza moim kontem osobistym. Moim celem jest pokazanie Ci potencjalnych możliwości handlowych. Jednak to do Ciebie należy: (i) podjęcie decyzji, kiedy i czy chcesz założyć dowolnego tradera oraz (ii) podjęcie decyzji o wielkości wszelkich transakcji, które możesz rozpocząć. Wszelkie omawiane przeze mnie umowy mają charakter hipotetyczny.

Oto, co CFTC powiedziało o handlu kontraktami terminowymi (z czym zgadzam się w 100%): 1. Handel kontraktami terminowymi na towary i opcjami nie jest dla każdego. Jest to niestabilny, złożony i ryzykowny biznes. Zanim zainwestujesz jakiekolwiek pieniądze w kontrakty futures lub opcje, powinieneś wziąć pod uwagę swoje doświadczenie finansowe, cele i zasoby finansowe oraz wiedzieć, ile możesz stracić poza początkową wypłatą brokera. Musisz rozumieć kontrakty futures na towary i opcje oraz swoje obowiązki związane z zawieraniem tych kontraktów. Powinieneś zrozumieć swoje narażenie na ryzyko i inne aspekty handlu, dokładnie przeglądając dokumenty ujawniające ryzyko, które ma ci przekazać twój broker.