Economy

Cotygodniowe trawienie białka: ASF na Dominikanie, spadek eksportu amerykańskiej wołowiny, obawy USMCA مخاوف

Aktualności

Cotygodniowe trawienie białka: ASF na Dominikanie, spadek eksportu amerykańskiej wołowiny, obawy USMCA مخاوف

30 lipca 2021

Komentarz Jima Wyckoffa - TheCropSiteS

Analityk rynku Jim Wyckoff podzielił się informacjami na temat rynku białek z całego świata, w tym najnowszym raportem USDA na temat rynku mlecznego.

USDA potwierdza ASF na Dominikanie

Amerykański Departament Rolnictwa potwierdził afrykański pomór świń (ASF) w próbkach świń w Republice Dominikany w ramach programu wspólnego nadzoru, ogłosił w środę Departament Rolnictwa USA. Według Służby Inspekcji Zdrowia Zwierząt i Roślin (APHIS), wieprzowina i produkty ze trzody chlewnej zostały już objęte zakazem wwozu do Stanów Zjednoczonych z powodu ograniczeń związanych z tradycyjnym pomorem świń, a Departament Celny i Ochrony Granic Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego „intensyfikuje inspekcje lotów z Dominikany w celu zapewnienia, że ​​​​nie przywiezienie Pasażerów zabronionych produktów” do USA APHIS powiedział również, że CBP zapewni również „zapewnienie, że śmieci z takich samolotów są odpowiednio usuwane, aby zapobiec przenoszeniu ASF”. USDA poinformowało, że zapewniło większe wsparcie dla testów i skonsultuje się z państwem w sprawie wszelkich dodatkowych kroków w celu „wspierania środków reagowania i łagodzenia”. Amerykański Departament Rolnictwa zaoferował podobną pomoc Haiti, które graniczy z Dominikaną.

Chiny nadal stabilizują ceny świń pig

Rząd Chin powiedział w środę, że przyspieszy awaryjne dostosowania rezerw wieprzowiny i podejmie kroki w celu ustabilizowania cen wieprzowiny, zgodnie z doniesieniami mediów państwowych cytowanymi przez Reuters. Wzrost sprzedaży ciężkich świń późną zimą i wiosną spowodował spadek cen chińskich świń, budząc obawy o marże producentów i ich zdolność do kontynuowania działalności. Kraj wciąż pracuje nad odbudową stada świń po ASF i opanowaniem wirusa. Niedawne powodzie w kluczowych obszarach produkcyjnych wzbudziły obawy dotyczące zdolności producentów do kontynuowania działalności oraz rozprzestrzeniania się chorób.

Canada Dairy, Meksyk Kwestie biotechnologiczne Kluczowe obawy po pierwszym roku USMCA

Nieodpowiednie wdrożenie w Kanadzie w celu uzyskania dostępu do nowych rynków dla amerykańskich produktów mlecznych, spowolnienie Meksyku w zakresie zatwierdzania biotechnologii rolniczych oraz brak kandydata na głównego negocjatora rolnego to niektóre z głównych problemów związanych z rolnictwem, które pojawiły się podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Finansów Senatu (lipiec 27) ) z okazji pierwszej rocznicy podpisania umowy między Stanami Zjednoczonymi, Meksykiem i Kanadą (USMCA).

Przedstawiciele amerykańskiej branży mleczarskiej i biotechnologicznej powiedzieli, że potrzebne są bardziej rygorystyczne środki, aby upewnić się, że Kanada i Meksyk dotrzymają swoich zobowiązań wynikających z umowy. Świadkowie z grup środowiskowych i pracowniczych oraz prawodawcy podkreślili również potrzebę stosowania prawa w takich obszarach, jak uzgodnione meksykańskie reformy rynku pracy oraz postanowienia umowy dotyczące ochrony środowiska.

Dostęp do rynków mleczarskich w Kanadzie i eksport. Rzekome obchodzenie przez Kanadę nowych zobowiązań dotyczących dostępu do rynku mleczarskiego w ramach USMCA poprzez wdrożenie kontyngentów taryfowych na mleko (kontyngenty taryfowe) zaniepokoiło prawodawców. Zapytany przez senatora Mike’a Crabow (R-Idaho) o szczegóły sprawy, Alan Hotema, przewodniczący Northwest Dairy Association i Darigold, powiedział, że przyznanie przez Kanadę większości kontyngentów taryfowych za pośrednictwem przetwórców mleka niweczy zdolności eksporterów produktów mlecznych w Stanach Zjednoczonych zwiększyć eksport. Wartość produktów na rynek kanadyjski. Administracja Bidena prowadzi skargę w ramach mechanizmów rozstrzygania sporów w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Kanadzie oraz finalizuje działanie wskazane przez administrację Trumpa. Oprócz kontyngentów taryfowych na produkty mleczne, Hotema powiedział, że chciałby, aby przedstawiciel handlowy USA (USTR) przetwarzał kanadyjski eksport izolatów białka mleka i odtłuszczonego mleka w proszku. „Istnieją ograniczenia i produkują produkty, które mają ominąć tę umowę”, wyjaśnił, wyjaśniając, że problem negatywnie wpływa na eksport USA na inne rynki.

READ  Globalna szansa na lakier do paznokci o wartości 17,1 miliarda USD do 2026 r.

„Wygląda na to, że Meksyk nie będzie współpracował z nami w dobrej wierze, aby rozwiązać problem” – powiedział senator Chuck Grassley (R-Iowa) w odniesieniu do aprobat biotechnologicznych i „niedawnego dekretu o wycofaniu genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy”. Zapytał, jakie kroki egzekucyjne należy podjąć, co skłoniło McMurraya Heatha do odpowiedzi: „Naprawdę uważamy, że nadszedł czas, aby Biuro Przedstawiciela Handlowego Stanów Zjednoczonych zaczęło podejmować działania egzekucyjne poprzez wyznaczenie negocjatora rolnego”, komentarz wskazujący, że Administracja Bidena nie dostarczyła jeszcze znaczących negocjatorów handlowych w USTR.

USDA: eksport wieprzowiny z USA pozostaje silny

Amerykański Departament Rolnictwa poinformował w czwartek rano, że sprzedaż netto wieprzowiny w USA wynosząca 38 500 ton metrycznych w 2021 r. wzrosła o 57 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem i 43 procent w stosunku do średniej z poprzednich czterech tygodni. Wzrosty dotyczyły głównie Meksyku (25100 ton metrycznych, w tym spadek o 800 ton metrycznych), Chile (3300 ton metrycznych, w tym spadek o 100 ton metrycznych) i Japonii (3200 ton metrycznych, w tym spadek o 200 ton metrycznych) , Honduras (2300 ton metrycznych) i Kolumbia (2000 ton metrycznych). MT, w tym spadek o 100 ton metrycznych). Całkowita sprzedaż netto w 2022 roku z 400 ton metrycznych dotyczyła Chile. Wywóz 29 900 ton metrycznych spadł o 3 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem, ale wzrósł o 1 procent w porównaniu z poprzednią średnią 4-tygodniową. Miejsca docelowe były głównie do Meksyku (12300 ton metrycznych), Chin (5700 ton metrycznych), Japonii (4000 ton metrycznych), Korei Południowej (2100 ton metrycznych) i Kanady (1700 ton metrycznych).

Wołowina z USA: sprzedaż netto w wysokości 22 500 ton metrycznych ogłoszona na 2021 r. spadła o 11 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem, ale wzrosła o 28 procent w porównaniu z poprzednią średnią 4-tygodniową. Wzrosty dotyczyły głównie Korei Południowej (8200 ton metrycznych, w tym spadek o 500 ton metrycznych), Japonii (6100 ton metrycznych, w tym spadek o 600 ton metrycznych) i Chin (4500 ton metrycznych, w tym spadek o 100 ton metrycznych). ton) i eksport 19.100 ton metrycznych spadł o 11% w porównaniu z poprzednim tygodniem, ale wzrósł o 4% od średniej z poprzednich czterech tygodni. Kierunki były głównie do Korei Południowej (5100 ton metrycznych), Japonii (4400 ton metrycznych), Chin (3100 ton metrycznych), Tajwanu (1700 ton metrycznych) i Meksyku (1500 ton metrycznych).

Sekretarz Departamentu Rolnictwa USA spodziewa się ograniczenia inflacji cen żywności

Sekretarz USDA Tom Vilsack przewidział, że czerwcowy skok cen żywności w USA ulegnie szybkiemu spowolnieniu pomimo rosnących obaw o ryzyko inflacyjne w gospodarce. „W sklepie spożywczym są pewne eklektyczne artykuły, które przez jakiś czas mogą wzrosnąć” – powiedział Vilsack w zeszły piątek w wywiadzie z Davidem Westinem w Bloomberg TV. „Uważamy, że to zniknie, gdy zaczniemy się ożywiać, ponieważ zaczniemy mieć lepszą równowagę między podażą a popytem”.

READ  Minister mówi, że Polska chce zwiększyć inwestycje w ramach Nowego Programu Gospodarczego

Ceny żywności w USA wzrosły w czerwcu o 0,8% w porównaniu z majem, dwukrotnie szybciej niż w poprzednich dwóch miesiącach. Ceny mięsa i drobiu wzrosły w zeszłym miesiącu o 2,5%, według Indeksu Cen Konsumpcyjnych Departamentu Pracy USA. Jednak koszty żywności wzrosły tylko o 2,4% w porównaniu z poprzednim rokiem, podczas gdy ogólna inflacja w tym okresie wyniosła 5,4%.

Vilsack powiedział również, że USDA wkrótce ogłosi proponowane regulacje mające na celu zapewnienie większej ochrony producentom zwierząt gospodarskich w ich kontaktach z wysoce znormalizowanym przemysłem pakowania mięsa. Dekret wykonawczy prezydenta Joe Bidena w sprawie konkurencji nakazał USDA rozważenie zaostrzenia przepisów. „Myślę, że w najbliższym czasie zobaczymy znaczące działania w tym zakresie” – powiedział Vilsack Bloomberg Television.

Najnowszy raport USDA dotyczący rynku mleczarskiego

Mleko w płynie: amerykańska produkcja mleka nieznacznie spada w całych Stanach Zjednoczonych. Podaż mleka zaczęła się dalej zmniejszać, zgodnie z pilnymi potrzebami dotyczącymi końcowego wykorzystania i pojemności magazynowej. Sprzedaż klasy 1 jest mieszana. Rozkazy mobilizacyjne na południowym wschodzie i południowo-środkowej części miasta zaczęły rosnąć. Klasy K-12 mają rozpocząć się ponownie pod koniec lipca w niektórych lokalizacjach, a dla tego segmentu rynku rozpoczęło się uzupełnianie rurociągów. Istnieją doniesienia, że ​​ceny spot są w tym tygodniu na Środkowym Zachodzie o 5 do 3 USD poniżej przedziału poziomu 3. Zniżki są nadal powszechne, ale w ostatnich tygodniach prawie 6 USD poniżej cen klasowych zniknęło. Skondensowane rynki odtłuszczone są nieco słabe w regionach Stanów Zjednoczonych. Niektórzy producenci są ciężcy ze skondensowanymi objętościami skimmera. Rynki klejnotów są mieszane. Ogólnie rzecz biorąc, wielu uczestników rynku zauważa, że ​​krem ​​pozostaje dostępny w połowie sezonu letniego. Wielokrotność kremu dla wszystkich klas: 1,23 – 1,37 na Wschodzie, 1,22 – 1,36 na Środkowym Zachodzie, 1,15 – 1,28 na Zachodzie.

Produkty suche: Ceny nisko/średnio suchego mleka (NDM) są nierówne w tym tygodniu. Zamówienia zakupu zwalniają. Tony rynku NDM w niskich/średnich temperaturach są nieco niestabilne. Ceny wysokotemperaturowego NDM systematycznie spadają. Rynki wysokotemperaturowego NDM są stabilne. Ceny mleka w proszku są nieco niższe. Wymagania uczestników rynku są dość stałe na rynku krajowym i międzynarodowym. Zawężony został przedział cenowy dla pełnego mleka. Rynki mleka pełnego są stabilne. Ceny mieszanej suchej serwatki. Mieszane rynki serwatki suchej. Niektórzy kupujący/handlowcy nie kupują obecnie dodatkowych ładunków spotowych. Ton rynku osłabł. Koncentrat białka serwatkowego 34% ceny w większości bez zmian. Uczestnicy rynku zauważają, że zapotrzebowanie na obciążenia spełniające określone wymagania użytkownika końcowego jest nieco większe. Cena laktozy jest stała i rośnie. Działalność na rynku spot jest nieco spokojna. Cena zarówno kazeiny kwasowej, jak i kazeiny podpuszczkowej nie uległa zmianie. Zainteresowanie klientów zaczęło wzrastać.

Wiadomości z międzynarodowego rynku mleczarskiego: Europa Zachodnia Przegląd: Na rynkach mleczarskich panuje spokój, jak na większości kontynentu w okresie wakacji letnich. O tej porze roku często zdarza się, że wolumeny transakcji sprzedaży są niższe, a popyt detaliczny niższy. Podczas gdy popyt na usługi mleczarskiej żywności wzrósł dzięki ponownemu otwarciu restauracji, wzrost przypadków COVID w niektórych lokalizacjach zaszczepił na rynku długotrwałe poczucie niepewności. Kupujący niechętnie trzymają więcej zapasów produktów mlecznych z obawy przed kolejnymi przestojami lub słabymi możliwościami eksportowymi.

READ  Presja konsulatu palestyńskiego i spory w sprawie Iranu zbliżają się do spotkania Bennett-Biden

Przegląd Europy Wschodniej: Wraz ze wzrostem ilości mleka wykorzystywanego do produkcji sera, Białoruś i Polska zwiększają swoje zdolności eksportowe produktów mleczarskich. Eksport serów i masła z Białorusi trafia do wielu krajów Europy Wschodniej, zwłaszcza do Rosji, natomiast duże ilości polskiego sera trafiają do innych krajów UE. Polska i Białoruś zwiększyły dostawy proszku serwatkowego do Chin.

OMÓWIENIE OCEANIA: AUSTRALIA: Po zaledwie kilku tygodniach nowego australijskiego sezonu mlecznego, trudno jest przewidzieć, co wydarzy się w tym roku. Jednak przedstawiciele branży oczekują, że krajowy popyt na produkty mleczne ustabilizuje się, a stosunkowo korzystne globalne fundamenty w pierwszej połowie roku będą dobrym początkiem sezonu mlecznego. Jeśli popyt na usługi żywieniowe może powrócić do poziomu sprzed pandemii, lokalna sprzedaż może pomóc w dalszym wspieraniu cen rynkowych. W ostatnich tygodniach niektóre spółdzielnie mleczarskie i przetwórcy podnieśli ceny ofert dla rolników, aby zapewnić, że podaż mleka będzie wystarczająca do zaspokojenia potrzeb przetwórstwa.

Raport Retail National (DMN): Całkowita liczba reklam konwencjonalnych produktów mlecznych spadła o 10 procent, podczas gdy liczba reklam produktów ekologicznych wzrosła o 8 procent w porównaniu z 28. tygodniem. Zarówno reklamy masła konwencjonalnego, jak i ekologicznego wzrosły o ponad 300 procent. Średnia ważona w skali kraju reklamowana cena za 1 funt masła konwencjonalnego wynosi 2,58 USD, czyli o 89 centów mniej niż w zeszłym tygodniu. Średnia ważona w reklamach krajowych cena jednofuntowego masła organicznego wynosi 5,20 USD, czyli o 21 centów więcej niż w zeszłym tygodniu.

Biuro informacyjne TheCattleSite

Ważna uwaga: nie jestem brokerem kontraktów terminowych i nie prowadzę żadnych kont handlowych poza moim kontem osobistym. Moim celem jest pokazanie Ci potencjalnych możliwości handlowych. Jednak to do Ciebie należy: (i) podjęcie decyzji, kiedy i czy chcesz założyć dowolnego tradera oraz (ii) podjęcie decyzji o wielkości wszelkich transakcji, które możesz rozpocząć. Wszelkie omawiane przeze mnie umowy mają charakter hipotetyczny.

Oto, co CFTC powiedziało o handlu kontraktami terminowymi (z czym zgadzam się w 100%): 1. Handel kontraktami terminowymi na towary i opcjami nie jest dla każdego. Jest to niestabilny, złożony i ryzykowny biznes. Zanim zainwestujesz jakiekolwiek pieniądze w kontrakty futures lub opcje, powinieneś wziąć pod uwagę swoje doświadczenie finansowe, cele i zasoby finansowe oraz wiedzieć, ile możesz stracić poza początkową wypłatą brokera. Musisz rozumieć kontrakty futures na towary i opcje oraz swoje obowiązki związane z zawieraniem tych kontraktów. Powinieneś zrozumieć swoje narażenie na ryzyko i inne aspekty handlu, dokładnie przeglądając dokumenty ujawniające ryzyko, które ma ci przekazać twój broker.

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment