Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cotygodniowe podsumowanie fuzji i przejęć energii odnawialnej (8-12 listopada)

12 listopada (Teraz Renewables) – Renewables omówiło teraz historie fuzji i przejęć wokół Plug Power, Engy, Credit Agricole, RWE i innych w ciągu ostatniego tygodnia. Oto pełna lista:

Petrobras zakończył wyjście z 25 megawatów małych elektrowni w Brazylii

Brazylijski państwowy Petroleo Brasileiro SA (BVMF: PETR4) lub Petrobras poinformował, że sfinalizował sprzedaż swoich udziałów w dwóch małych elektrowniach wodnych (HPP) o łącznej mocy 25,4 megawatów.

Czytaj więcej

Endesa kupuje 419 MW dojrzałych projektów fotowoltaicznych w Hiszpanii

Hiszpańska firma użyteczności publicznej Endesa SA (BME: ELE) ogłosiła, że ​​nabyła 419 megawatów domowych projektów fotowoltaicznych od Fotowatio Renewable Venture (FRV), dewelopera energii odnawialnej i część Abdul Latif Jameel Energy.

Czytaj więcej

Briggs przejmuje brytyjską firmę kontrolującą turbiny wiatrowe ARB Wind

Brytyjska firma Briggs Marine Group ogłosiła, że ​​nabyła większościowy udział w szkockich usługach inspekcji, testowania i certyfikacji turbin wiatrowych na lądzie firmy ARB Wind Ltd, nie wskazując wielkości udziałów.

Czytaj więcej

– CPV kupuje 460 MW amerykańskich projektów fotowoltaicznych od Belltown Power

Firma Competitive Power Ventures (CPV) zakończyła przejęcie 460 MW projektów fotowoltaicznych będących w fazie rozwoju od Belltown Power USA Development LLC.

Czytaj więcej

– Alternus kończy wersję kranową w celu zakupu 15 MW energii słonecznej w Polsce, we Włoszech

Alternus Energy Group Plc (OSE:ALT) z siedzibą w Irlandii (OSE:ALT) wyemitowała obligację na zakup 15 megawatów farm fotowoltaicznych w Polsce i we Włoszech oraz dokapitalizowanie istniejącego włoskiego parku.

Czytaj więcej

FirstElement z Kalifornii ma kosztować 105 mln USD na rozwój sieci tankowania H2

FirstElement Fuel Inc (FEF), kalifornijska firma budująca sieć tankowania wodoru, zakończyła rundę finansowania serii D, pozyskując 105 milionów dolarów na rozszerzenie planów ekspansji w swoim rodzinnym stanie.

Czytaj więcej

MPC Energy kupuje elektrownię słoneczną o mocy 15,8 MW w Meksyku

MPC Energy Solutions NV (OSE: MPCES) ogłosiło, że zaistniało na meksykańskim rynku energii odnawialnej poprzez przejęcie Los Santos Solar I (LSSI), 15,8 MW fotowoltaicznej (PV) elektrowni słonecznej (PV) w północnym stanie. Chihuahua.

READ  Europa wzmaga czujność „zielonego prania”, proponując nową dyrektywę – Osborne Clarke

Czytaj więcej

Greenbacker kupuje 11,3 MW portfela fotowoltaicznego w Minnesocie

Firma Greenbacker Renewable Energy Company LLC nabyła czteromiejscowy projekt energii słonecznej o mocy 11,3 megawatów (DC) w amerykańskim stanie Minnesota, podała firma.

Czytaj więcej

– Polenergia kupuje polską firmę zajmującą się instalacją fotowoltaiczną Edison Energia

Polenergia SA (GPW:PEP) podpisała umowę przedwstępną dotyczącą przejęcia polskiego dewelopera systemów fotowoltaicznych, firmy Edison Energia, w celu wzmocnienia swojej obecności w coraz bardziej zdecentralizowanym sektorze energetycznym kraju.

Czytaj więcej

US Homeland Security Corporation ADT przejmuje Rooftop Solar Contractor Sunpro Solar

Amerykańska firma zajmująca się ochroną domu ADT (NYSE: ADT) poinformowała, że ​​zgodziła się na przejęcie firmy Sunpro Solar, wykonawcy instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków mieszkalnych, w ramach transakcji o wartości około 825 mln USD.

Czytaj więcej

Podłącz zasilanie, aby kupić Frames Group za 115 milionów dolarów

Plug Power Inc (NASDAQ:PLUG), amerykański dostawca gotowych rozwiązań wodorowych, zgodził się kupić holenderską grupę w celu rozszerzenia dostaw elektrolizera i zwiększenia swojej obecności w Europie.

Czytaj więcej

Vision Hydrogen przejmuje pełną kontrolę nad szwajcarskim VoltH2

Firma Vision Hydrogen Corporation (OTCQB:VIHD) poinformowała, że ​​nabyła pozostałe 84,1%, których jeszcze nie posiadała od VoltH2 Holdings AG, szwajcarskiego dewelopera instalacji i infrastruktury do produkcji ekologicznego wodoru.

Czytaj więcej

Matrix Renewables przejmuje włoski portfel energii słonecznej 91 MW od Solaer

Platforma Matrix Renewables z siedzibą w Madrycie, ustanowiona przez zarządzającego aktywami TPG, zgodziła się nabyć początkowy portfel energii słonecznej o mocy 91 MW we Włoszech od hiszpańskiego dewelopera Solaer zajmującego się fotowoltaiką.

Czytaj więcej

Genesis, FRV utworzy spółkę joint venture, aby wyprodukować 500 MW świeżej energii słonecznej w Nowej Zelandii

Australijska jednostka Fotowatio Renewable Ventures (FRV) w Nowej Zelandii będzie współpracować z nowozelandzką Genesis Energy Ltd (NZE: GNE), aby zbudować w Nowej Zelandii parki słoneczne o mocy do 500 megawatów.

Czytaj więcej

– GreenYellow przejmuje większość w brazylijskim portfelu fotowoltaicznym DG o mocy 4,4 MW

Francuska firma zajmująca się energią odnawialną GreenYellow niedawno sfinalizowała przejęcie 90% udziałów w portfelu rozproszonej energii słonecznej (DG) o mocy 4,4 MW od FazSol Energias Renovaveis.

READ  Geolodzy odkrywają „skarbnicę” śladów dinozaurów w Polsce

Czytaj więcej

BayWa kończy i sprzedaje farmę fotowoltaiczną o mocy 1 MW w Korei Południowej

Niemiecki deweloper energii odnawialnej BayWa re AG zakończył budowę i przekształcił ją w 1-megawatową farmę słoneczną w Korei Południowej, pierwszą w kraju, podała firma.

Czytaj więcej

– Portland Trust finalizuje sprzedaż projektu farmy fotowoltaicznej w Rumunii firmie Econergy, Nofar Energy

Czeski deweloper Portland Trust sfinalizował sprzedaż projektu farmy fotowoltaicznej, który jest rozwijany w Rumunii, dostawcom energii odnawialnej Econergy i Nuvar Energy, poinformował doradca ds. transakcji Pelephilip.

Czytaj więcej

Firma Nostromo zajmująca się magazynowaniem energii chłodniczej pozyskuje dwóch nowych inwestorów na amerykańskim rynku push

Nostromo Energy Ltd (TLV: NOST) otrzymał dodatkową wspólną inwestycję w wysokości 15,5 miliona dolarów, która zostanie wykorzystana w celu rozszerzenia swojej obecności na rynku amerykańskim.

Czytaj więcej

Engy i Credit Agricole dochodzą do porozumienia z hiszpańską firmą Eolia Renovables

Francuskie przedsiębiorstwo użyteczności publicznej Engie (EPA: ENGI) i pożyczkodawca Credit Agricole (EPA: ACA) zgodzili się kupić 97,33% hiszpańskiej spółki Eolia Renovables, aby kontrolować 899 megawatów działających farm słonecznych i lądowych oraz 1,2 gigawatów projektów.

Czytaj więcej

Blue Elephant Network inwestuje 50 milionów euro w więcej farm słonecznych i wiatrowych

Niemiecki operator farm fotowoltaicznych i wiatrowych Blue Elephant Energy AG ogłosił nowe partnerstwo inwestycyjne z lokalnymi grupami ubezpieczeniowymi Barmenia i uniVersa i powiedział, że pieniądze mogą przyczynić się do zakupu kolejnych elektrowni energii odnawialnej w przygotowaniu.

Czytaj więcej

Sonnedix sprzedaje 73 MW aktywa fotowoltaiczne w Portoryko

Niezależny producent energii słonecznej Sonnedix Power Holdings Ltd (IPP) przeniesie wszystkie swoje działania związane z energią słoneczną w Portoryko, w tym 73,2 megawatów mocy zainstalowanej, amerykańskiej firmie private equity ArcLight Capital Partners LLC.

Czytaj więcej

Polska grupa R.Power rozwija sprzedaż hurtową z umową Menlo Electric

Nabyta grupa R.

Czytaj więcej

– Inwestor mówi, że węgiel brunatny ukrywa wyniki podstawowej działalności RWE

Enkraft Capital GmbH, znaczący inwestor mniejszościowy w RWE AG (ETR: RWE), nadal nalega, aby niemiecki koncern energetyczny porzucił swoją lekką działalność i skupił się wyłącznie na swojej podstawowej działalności, która obejmuje odnawialne źródła energii, dostawy i handel.

READ  Wiejskie maszyny zmieniają właścicieli, tak jak Greys odchodzą na emeryturę

Czytaj więcej

Greenbacker kupił dwa dodatkowe projekty fotowoltaiczne w Maine od ReneSola

Greenbacker Renewable Energy LLC poinformował, że nabył dwa projekty energii słonecznej o mocy 6,6 MW DC od ReneSola Power Holdings.

Czytaj więcej

Q-Cells kupuje projekt magazynowania energii o mocy 190 MW w Teksasie

Firma Q Cells USA Corp. zakończyła przejęcie niezależnego projektu magazynowania energii o mocy 190 MW/380 MW w Teksasie od lokalnej jednostki firmy Belltown zajmującej się rozwojem energii słonecznej i magazynowania.

Czytaj więcej

– Repsol przyciąga inwestycję Pontegadii w hiszpańską farmę wiatrową o mocy 335 MW

Hiszpańska firma energetyczna Repsol SA (BME: REP) ogłosiła, że ​​zawarła umowę sprzedaży 49% udziałów Delta, krajowego lądowego parku wiatrowego o mocy 335 megawatów, grupie Pontegadea, wehikułowi inwestycyjnemu hiszpańskiego miliardera Amancio Ortegi.

Czytaj więcej

– Sembcorp kupuje 658 megawatów energii wiatrowej i słonecznej w Chinach

Grupa użyteczności publicznej Sembcorp Industries Ltd (SGX: U96) z siedzibą w Singapurze zakupi 658-megawatowy portfel elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych (PV) w Chinach od CGN Capital Partners Infrastructure Fund III i jego spółek zależnych.

Czytaj więcej

Array, aby kupić innego producenta urządzeń do śledzenia energii słonecznej STI Norland za 570 milionów euro

Array Technologies Inc (NASDAQ: ARRY) zgodził się na przejęcie hiszpańskiego rywala Soluciones Tecnicas Integrales Norland SL, znanego również jako STI Norland, w ramach umowy, która według nabywcy stworzy największą na świecie firmę zajmującą się śledzeniem energii słonecznej.

Czytaj więcej

Commerz Real wchodzi na rynek francuski z zakupem farmy wiatrowej o mocy 18 MW

Niemiecki dyrektor inwestycyjny Commerz Real AG ogłosił swoją pierwszą inwestycję we Francji, polegającą na zakupie farmy wiatrowej o mocy 18 MW w tym kraju od dewelopera energii odnawialnej BayWa re AG.

Czytaj więcej