Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Corona Virus Live: Niemcy odnotowują najwyższy wskaźnik infekcji w ciągu siedmiu dni; Wielka Brytania „długa droga” zimowego zamka | wiadomości ze świata

Podróżni byli podekscytowani perspektywą zobaczenia rodziny i przyjaciół po raz pierwszy od poniedziałkowej pandemii Covid w Stanach Zjednoczonych, ponieważ ograniczenia w podróżowaniu zostały zniesione dla większości świata w ciągu dwóch lat.

Zakaz podróży, wprowadzony po raz pierwszy na początku 2020 r., dotyczy obywateli spoza USA podróżujących z 33 krajów – w tym ChinyI Indie i dużo Europa – Ma również ograniczony wjazd na ląd z Meksyk I Kanada.

Stany Zjednoczone pozostają w tyle za wieloma innymi krajami pod względem znoszenia ograniczeń, co było możliwe dzięki wprowadzeniu szczepionek pomimo rosnącej liczby infekcji w wielu krajach i ma kluczowe znaczenie dla ożywienia turystyki na całym świecie.

Miesiące stłumionego popytu spowodowały wzrost rezerwacji w poniedziałek, a podróżni musieli jedynie przedstawić oficjalny dowód szczepienia i niedawny negatywny wynik testu wirusowego.


Wykonawcy witają pasażerów na T3 na londyńskim Heathrow, gdy Stany Zjednoczone ponownie otwierają swoje granice dla gości z Wielkiej Brytanii, co stanowi istotny impuls dla sektora turystycznego. Zdjęcia: Steve Parsons/PA

Alice Kane, która leciała do Miami, aby zobaczyć swoją siostrę na londyńskim Heathrow, powiedziała Reuterowi: „To znaczy, miałam lecieć tuż przed pojawieniem się Covida i oczywiście jest to tak dawno spóźnione, więc naprawdę ekscytujące jest w końcu móc “.togo.”

Długoterminowi konkurenci Brytyjskie linie lotnicze I Dziewiczy Atlantyk Równoczesne starty odbyły się z równoległych pasów startowych Heathrow przed godziną 9 rano GMT, co miało na celu podkreślenie znaczenia rynku transatlantyckiego dla rynku lotniczego Wielkiej Brytanii.

Loty były pełne, prezes Virgin Atlantic Vice herbata Oczekiwano, że liczba pasażerów pozostanie wysoka w nadchodzących tygodniach, gdy zbliżały się Święta Dziękczynienia i Boże Narodzenie.

„To dzień wielkiego świętowania”, powiedział Weiss, dodając, że samoloty „ładnie się zapełniały”, co nazwał ważnym punktem zwrotnym dla przemysłu rzuconego na kolana przez pandemię.

Tysiące ludzi będzie mogło wreszcie połączyć się z rodziną i bliskimi po prawie dwóch latach, po zniesieniu amerykańskiego zakazu podróżowania.

Tysiące ludzi będzie mogło wreszcie połączyć się z rodziną i bliskimi po prawie dwóch latach, po zniesieniu amerykańskiego zakazu podróżowania. Zdjęcie: Henry Nichols/Reuters

Stany Zjednoczone przygotowywały się w poniedziałek na długie kolejki i opóźnienia, z Zjednoczone linie lotnicze Sama spodziewa się 50% wzrostu całkowitej liczby przylotów międzynarodowych pasażerów w porównaniu z dwoma ostatnimi, kiedy miał około 20 000 pasażerów.

linie lotnicze Delta dyrektor generalny Ed Bastian Ostrzegła, że ​​podróżni powinni być przygotowani na długi czas oczekiwania. “Na początku będzie trochę niechlujnie. Mogę zapewnić, że będą niestety smugi” – powiedział Bastian, dodając, że “rozwiążemy to”.

Perspektywa długich kolejek nie osłabiła entuzjazmu osób przygotowujących się do ponownego spotkania z bliskimi.

„Myślę, że możemy zacząć płakać”, powiedziała Bindya Patel, która była w drodze po raz pierwszy zobaczyć swojego rocznego siostrzeńca w Nowym Jorku, na lotnisku Heathrow, gdzie witali się żonglerzy ubrani w kolor amerykańskich flag. podróżni.

Pasażerowie ustawiają się w kolejce do odprawy na loty Virgin Atlantic i Delta Airlines w Terminalu 3 na lotnisku Heathrow, po zniesieniu ograniczeń dotyczących wjazdu do Stanów Zjednoczonych obywateli spoza USA.

Pasażerowie ustawiają się w kolejce do odprawy na loty Virgin Atlantic i Delta Airlines w Terminalu 3 na lotnisku Heathrow, po zniesieniu ograniczeń dotyczących wjazdu do Stanów Zjednoczonych obywateli spoza USA. Zdjęcie: Henry Nichols/Reuters

W poniedziałek granica lądowa USA również została ponownie otwarta dla podróży, które nie są niezbędne, chociaż niektórzy zaszczepieni Meksykanie nie będą mogli natychmiast wjechać do kraju, jeśli otrzymają szczepionki w Meksyku, które nie zostały wcześniej zatwierdzone. Światowa Organizacja Zdrowia, jak Chiny Cansino Rosja Sputnik.

„Nigdy bym nie przypuszczał, że ponieważ mam szczepionkę CanSino, nie będę mógł przejść” – powiedział Donato Suarez, kierowca na prywatnym uniwersytecie w Tijuanie, który miał nadzieję odwiedzić krewnych w USA, których nie widział. za prawie dwa lata. .

Setki migrantów przybyło w ostatnich dniach do meksykańskich miast granicznych, takich jak Tijuana, mając nadzieję, że reset ułatwi przekraczanie i ubieganie się o azyl w Stanach Zjednoczonych i pomimo ostrzeżeń zwolenników ponownego otwarcia dla osób z papierami.

W Kanadzie długie kolejki utworzyły się w nocy na przejściach granicznych USA, aby wcześnie przybyć podróżnych, ale oczekuje się, że podróże osłabią kanadyjskie żądania dotyczące negatywnego testu PCR dla wszystkich powracających podróżnych.

Kanada, która w sierpniu zezwoliła w pełni zaszczepionym Amerykanom na przekroczenie granicy lądowej, jest pod presją, aby znieść wymóg negatywnego testu ze strony firm i podróżnych, którzy twierdzą, że dostarczenie dowodu szczepienia powinno wystarczyć.

Na lądowych przejściach granicznych z Meksyku i Kanady US Customs and Border Protection zapyta podróżnych, czy zostali zaszczepieni i niezwłocznie zweryfikuje określone dokumenty.

Osoby poniżej 18 roku życia są zwolnione z nowych wymogów dotyczących szczepień. Do zwolnienia kwalifikują się również osoby niebędące turystami z około 50 krajów, w których ogólnokrajowy wskaźnik szczepień wynosi mniej niż 10%.

Lorena Hernandez przytula swoją córkę, Oralię Perez, po raz pierwszy od marca 2020 r. w El Paso w Teksasie, po tym, jak Stany Zjednoczone ponownie otworzyły swoją granicę lądową z Meksykiem.

Lorena Hernandez przytula swoją córkę, Oralię Perez, po raz pierwszy od marca 2020 r. w El Paso w Teksasie, po tym, jak Stany Zjednoczone ponownie otworzyły swoją granicę lądową z Meksykiem. Zdjęcie: Jose Luis Gonzalez/Reuters
READ  Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed „tsunami przypadków” zmiennych omikronów i delta