science

COP26 – Uruchomienie SpACE – Pojawia się nowe centrum publiczne dla środowiska zbudowanego

W ramach przygotowań do COP26 w Edynburgu uruchomiono SpACE.

SpACE to skrót od Space for Architecture + Carbon + Environment, a jego otwarcie zbiegnie się z konferencją ONZ w sprawie zmian klimatu (COP26) w Glasgow, która odbędzie się 31 października 2021 r.

Witryna jest interesująca w dawnej remizie strażackiej na Lauriston Place, obecnie części Edinburgh College of Art. Zostało to wybrane, ponieważ jest to bardzo publicznie dostępny i widoczny budynek oraz doskonały przykład tego, jak stary budynek można zmienić. Latem remiza służy jako biblioteka na Międzynarodowy Festiwal Książki w Edynburgu.

Jest to nowa publiczna platforma dla architektury, węgla i środowiska zbudowanego, której przewodniczy wybitny architekt Rab Bennetts, OBE, która będzie badać sytuację kryzysową klimatyczną w akcji. Chociaż jest to wyskakujące okienko eksperymentalne, program ma pokazać, że może to stać się stałym elementem w mieście. Bennetts często opowiadał nam o swoim pragnieniu założenia centrum architektonicznego w Edynburgu jako miejsca dyskusji na temat środowiska zbudowanego. Inne miasta, takie jak Amserdam, Bolonia, Hamburg i Londyn, utworzyły centra architektoniczne, a teraz SpACE w Edynburgu pozwoli na udział publiczny dzięki doskonałości projektowej i postawie przygotowanej do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla do 2030 r.

Wyobraź sobie nowe centrum
Architekci Bennetts Associates. Na zdjęciu Rab Bennetts. Fotografia: Agencja Fotograficzna MAVERICK

Bennetts jest dyrektorem założycielem firmy architektonicznej Bennetts Associates, stojącej za wysoko cenionym nowym budynkiem w Bayes Centre, a także Edinburgh Futures Institute, który ponownie wykorzysta Royal Infriamry Edinburgh z innowacyjnymi przestrzeniami poniżej na spotkania i wykłady.

Odbędą się prelekcje, warsztaty i prezentacje, aby edukować i poznawać zmiany, które zostaną wprowadzone w następnej dekadzie. Zaangażowane są wszystkie dyscypliny związane z branżą budowlaną, w tym architekci, inżynierowie, instytucje zajmujące się dziedzictwem, deweloperzy, specjaliści ochrony środowiska, uniwersytety, planiści i badacze. Interdyscyplinarne podejście zachęci do współpracy, która, miejmy nadzieję, ukształtuje publiczną debatę i zrozumienie.

Sekretarz ds. Kultury MSP Jenny Gilroth powiedziała: “Konieczne jest, aby nasze środowisko zbudowane odegrało swoją rolę w rozwiązywaniu problemów związanych ze zmianami klimatu. Szkocki rząd z przyjemnością wspiera wyskakującą wystawę SpACE w Edynburgu, która zbiega się w czasie z COP26. jest ważne, aby zaangażować opinię publiczną poprzez pokazanie, w jaki sposób architektura i design mogą się dostosować i zapewnić ścieżkę realizacji naszych ambicji zerowych netto do 2045 r.”

READ  Naukowcy twierdzą, że małe dinozaury żyjące na pustyni miały „niezwykłe” widzenie w nocy i słuch przypominający sowy

Rab Bennetts, architekt, założyciel Bennetts Associates i prezes SpACE, powiedział: „Nie może być bardziej odpowiedniego momentu, aby porozmawiać z opinią publiczną na temat wpływu naszych budynków i miejsc na zmiany klimatu. COP26 w Glasgow, nasza równoległa impreza w Edynburgu może pokazać, że niezbędne zmiany w naszych domach, miejscach pracy i budynkach użyteczności publicznej są nie tylko możliwe, ale mogą również prowadzić do czystszego, zdrowszego i przyjemniejszego środowiska budowlanego.

„Royal Incorporation of Architects Scotland z przyjemnością i dumą wspiera SpACE jako bardzo potrzebne forum publicznego zrozumienia środowiska zbudowanego i jego wpływu na nasz klimat” – powiedział Tamsey Thompson, dyrektor generalny Royal Incorporation of Architects w Szkocji. przygotowuje się do organizacji COP26, architekci i ich koledzy muszą być Środowisko zbudowane jest częścią odpowiedzi na kryzys klimatyczny i bardzo ważne jest, aby zwiększyć zrozumienie opinii publicznej na temat różnicy, jaką mogą wnieść dzięki bardziej odpowiedzialnemu podejściu do projektowania i budowy.

Helena Ward, dyrektor Creative Industries w Creative Scotland, powiedziała: „Istnieje żywotna potrzeba, aby ludzie byli świadomi i rozumieli, w jaki sposób kryzys klimatyczny wpłynie na to, jak żyjemy, pracujemy, uczymy się i bawimy w naszych budynkach i przestrzeniach. zmienić postawy i zachowania, aby zmniejszyć nasz wpływ na środowisko Program wystaw i wydarzeń ma na celu spACE ma na celu zaangażowanie odbiorców w znaczący, odpowiedni i praktyczny sposób na temat tego, co można osiągnąć jako jednostki i w społecznościach, a także w polityce i sektorze poziom.”

  • Wystawa obejmie inspirujące studia przypadków w zakresie projektowania i budowy, aby zilustrować drogę do zerowej emisji dwutlenku węgla netto istniejących budynków, nowych budynków i dzielnic. Poparte danymi dotyczącymi emisji dwutlenku węgla, te studia przypadków pokażą, gdzie jest branża i jak daleko musi się posunąć.
  • Codzienny program wydarzeń będzie obejmował warsztaty prowadzone przez Historic Environment Scotland (HES) i Edinburgh World Heritage Trust (EWHT) po prezentacje nowych technologii w nieruchomościach komercyjnych, dyskusje na temat modernizacji istniejących budynków, eksplorację cyfrowych map miast i brytyjskie zielone działanie. Building Council, filmy dla grup społecznych i konsultacje na temat polityki Rady Miasta Edynburga.
  • Witryna SpACE wzbogaci wystawę i wydarzenia o linki do szerszych źródeł informacji i pomocy technicznej.

SpACE jest zarejestrowaną szkocką organizacją charytatywną, a jej komitet sterujący odzwierciedla jej przekrojowe ambicje, w skład którego wchodzą architekci, inżynierowie, geodeci i organizacje, w tym RIAS, Edinburgh World Heritage Trust, Edinburgh City Council, Architecture and Design w Szkocji oraz Uniwersytet w Edynburgu.

Wystawa była możliwa dzięki dofinansowaniu z Creative Scotland’s Open Lottery Fund, rządu szkockiego, Historic Environment of Scotland, Edinburgh City Council oraz przy wsparciu Royal Incorporation of Architects in Scotland, Edinburgh World Heritage Trust, Architecture and Design Scotland oraz University z Edynburga.

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment