Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Colliers Stena Building Management

Colliers Stena Building Management

Colliers otrzymał zlecenie na zarządzanie dwoma polskimi biurowcami należącymi do Steny Fastigheter – Faza I Centrum Południe we Wrocławiu oraz Faza III High5ive w Krakowie.

Pierwsza faza Centrum Południe składa się z pięciu budynków biurowych wraz ze sklepami handlowo-usługowymi i składa się z dwóch połączonych ze sobą budynków biurowych o łącznej powierzchni 28 000 mkw. Kompleks, certyfikowany LEED 'Platinum’, Well Core & Shell oraz certyfikowany Well Health-Safety Rating, znajduje się przy ul. Powstańców Śląskich 15–17 na Krzykach. Do najemców należą Coventry University, Amrest, Cinder, CH Robinson, Code Synergy, Timokom, Nixontes, Boehringer Ingelheim, Building Services, Education i Anegis.

Trzecia i ostatnia faza pięciobudynkowego kompleksu biurowego High5ive zapewnia ponad 11 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Znajduje się w Mudżahedinach. Baoia 17, obok głównego dworca kolejowego i centrum handlowego Galeria Krakoska. Cały budynek został wynajęty takim najemcom jak Qualtrics, Spyrosoft oraz elastyczny operator powierzchni Business Link. High5ive III, który wszedł do użytku w marcu 2022 roku, został nagrodzony LEED „Platinum” podczas składania wniosków o certyfikat WEell Core & Shell oraz obiekt bez barier.

Jest nam niezmiernie miło wzbogacić nasze regionalne portfolio o prestiżowe i proekologiczne projekty takie jak Centrum Południe I i High5ive III. We Wrocławiu zarządzamy już łącznie siedmioma nieruchomościami o łącznej powierzchni około 195 000 mkw., natomiast w Krakowie zarządzamy sześcioma nieruchomościami o łącznej powierzchni 110 000 mkw.
Agnieszka Krzekotowska, Senior Partner i Dyrektor Departamentu Zarządzania Nieruchomościami w Colliers w Polsce

Na początku tego roku ogłoszono, że obie nieruchomości zostały sprzedane przez dewelopera, firmę Skanska, firmie Stena Fastigheter za 128 mln euro.

READ  Rynki Europy Środkowej i Wschodniej – polska złotówka spada na szczyty, ponieważ inwestorzy przewidują potencjalne ryzyko