Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Colliers Stena Building Management

Colliers Stena Building Management

Colliers otrzymał zlecenie na zarządzanie dwoma polskimi biurowcami należącymi do Steny Fastigheter – Faza I Centrum Południe we Wrocławiu oraz Faza III High5ive w Krakowie.

Pierwsza faza Centrum Południe składa się z pięciu budynków biurowych wraz ze sklepami handlowo-usługowymi i składa się z dwóch połączonych ze sobą budynków biurowych o łącznej powierzchni 28 000 mkw. Kompleks, certyfikowany LEED 'Platinum’, Well Core & Shell oraz certyfikowany Well Health-Safety Rating, znajduje się przy ul. Powstańców Śląskich 15–17 na Krzykach. Do najemców należą Coventry University, Amrest, Cinder, CH Robinson, Code Synergy, Timokom, Nixontes, Boehringer Ingelheim, Building Services, Education i Anegis.

Trzecia i ostatnia faza pięciobudynkowego kompleksu biurowego High5ive zapewnia ponad 11 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Znajduje się w Mudżahedinach. Baoia 17, obok głównego dworca kolejowego i centrum handlowego Galeria Krakoska. Cały budynek został wynajęty takim najemcom jak Qualtrics, Spyrosoft oraz elastyczny operator powierzchni Business Link. High5ive III, który wszedł do użytku w marcu 2022 roku, został nagrodzony LEED „Platinum” podczas składania wniosków o certyfikat WEell Core & Shell oraz obiekt bez barier.

Jest nam niezmiernie miło wzbogacić nasze regionalne portfolio o prestiżowe i proekologiczne projekty takie jak Centrum Południe I i High5ive III. We Wrocławiu zarządzamy już łącznie siedmioma nieruchomościami o łącznej powierzchni około 195 000 mkw., natomiast w Krakowie zarządzamy sześcioma nieruchomościami o łącznej powierzchni 110 000 mkw.
Agnieszka Krzekotowska, Senior Partner i Dyrektor Departamentu Zarządzania Nieruchomościami w Colliers w Polsce

Na początku tego roku ogłoszono, że obie nieruchomości zostały sprzedane przez dewelopera, firmę Skanska, firmie Stena Fastigheter za 128 mln euro.

READ  Polska zachęca firmy do szukania nowych sposobów współpracy z Tajwanem | Wiadomości z Tajwanu