Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Colian UK ma stać się głównym graczem w kategorii brytyjskich wyrobów czekoladowych

Polska grupa spożywcza Colian, właściciel brytyjskich luksusowych marek czekolady Lily O’Brien i Elizabeth Shaw, ogłosiła, że ​​przygotowuje się do podwojenia swojego biznesu w Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych pięciu lat do ponad 50 milionów funtów (70,8 miliona dolarów).

Łącząc sprzedaż i dystrybucję portfolio wysokiej jakości marek słodyczy, w połączeniu ze zwiększonymi inwestycjami w markę, dostępem do światowej klasy zakładów produkcyjnych i możliwościami Colian w zakresie rozwoju produktów, Colian UK ma szansę stać się głównym graczem w kategorii słodyczy w Wielkiej Brytanii .

Andrew Marjoram, nowy dyrektor generalny firmy, powiedział:Z radością ogłaszamy uruchomienie Colian UK. Od czasu przejęcia przez Colian Elizabeth Shaw i Lily O’Brien w latach 2016-2018, obie marki odnotowały silny wzrost i teraz nadszedł czas, aby ściśle zjednoczyć ten utalentowany zespół, aby napędzać wzrost w całej grupie.

Gdy rozpoczynamy podróż do świata post-Covid, pojawiają się wyraźne możliwości zwiększenia sprzedaży. Rodziny, przyjaciele i bliscy będą mogli wreszcie się zjednoczyć, a podarowanie słodyczy odgrywa ważną rolę w tym, aby te chwile były tak wyjątkowe. Dzięki 170-letniemu doświadczeniu, Lily O’Brien i Elizabeth Shaw są idealnie przygotowane do wykorzystania tych trendów. Wykorzystując najwyższej klasy zasoby Colian, przyspieszymy nasz rozwój i ugruntujemy pozycję naszych marek na rynku brytyjskim”.

Ogłoszenie pojawia się, gdy całkowita kategoria czekolady inkrustowanej na rynku spożywczym jest szacowana na 445 milionów funtów. Collian szacuje całkowity rynek luksusowych kolców na 269 milionów funtów, co daje ogólny wzrost kategorii o 9,7%.