Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Codzienny w Polsce COVID – 19 przypadków zwiększyło się w ciągu ostatniego tygodnia o 70% – wiceminister

Codzienny w Polsce COVID – 19 przypadków zwiększyło się w ciągu ostatniego tygodnia o 70% – wiceminister

Szczepionka Pfizer-Bioentech Corona virus disease (COVID-19) dla ratownika medycznego 27 grudnia 2020 r. była jedną z pierwszych osób w szpitalu w Warszawie. REUTERS / Kacper Pempel

WARSZAWA, 6 października (Reuters) – Liczba przypadków Govt-19 w Polsce wzrosła w zeszłym tygodniu o prawie 70 procent, do ponad 2000, powiedział w środę urzędnik państwowy, ostrzegając kraj, że przyspiesza czwartą falę erupcji.

Wiosną polska służba zdrowia została rozszerzona do granic możliwości przez trzecią falę epidemii, która przekroczyła 35 000 dziennych przypadków, ale urzędnicy mają nadzieję, że szczepionki pomogą kontrolować liczbę infekcji tej jesieni.

„Dzisiejsze dane to bardzo jaskrawe czerwone światło”, Waltham Kraska, wiceminister zdrowia i nadawca publiczny Bolsky Radio 1, poinformował w środę o 2085 przypadkach.

„To ostatni moment, w którym musimy się zaszczepić, ponieważ czwarta fala zdecydowanie przyspiesza i na obszarach, gdzie liczba zaszczepionych jest niska”.

W ostatnich miesiącach w Polsce nastąpiło spowolnienie programu szczepień, a wiele z wiejskich regionów południowych i wschodnich zdecydowało się nie szczepić.

Croska powiedział jednak, że rząd nie planuje powrotu do zakrojonych na szeroką skalę ograniczeń życia publicznego, które miały miejsce podczas poprzednich fal epidemii.

„Nie planujemy nakładać żadnych ograniczeń na gospodarkę. Jeśli to zrobimy, będziemy je wskazywać na poziomie dzielnic i miast” – powiedział.

Raport Pavla Florkievicha, napisany przez Alana Charlischa; Montaż przez Christiana Smallingera

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.

READ  Ekolog z Bear Malls próbuje udowodnić, że jaskinia w Polsce jest pusta