Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Coco Gauff: Dyrektorka US Open Stacey Allaster twierdzi, że nastolatka ma wyjątkowy talent |  Wiadomości tenisowe

Coco Gauff: Dyrektorka US Open Stacey Allaster twierdzi, że nastolatka ma wyjątkowy talent | Wiadomości tenisowe

Mistrzyni US Open Coco Gauff to wyjątkowy talent, mówi dyrektor turnieju US Open Stacey Allaster. Przejdź na stronę internetową i aplikację Sky Sports, aby uzyskać wyniki na żywo, raporty, analizy i funkcje


21:50 czasu brytyjskiego, piątek 27 października 2023 r

Dyrektor turnieju US Open Stacey Allaster powiedziała, że ​​amerykański tenis jest w dobrych rękach dzięki Coco Gauff, ponieważ charyzmatyczna nastolatka chce zakończyć swój przełomowy rok na wysokim poziomie.

Gauff dokonała oszałamiającego powrotu, pokonując Białorusinkę Arynę Sabalenkę w finale US Open, zdobywając swój pierwszy tytuł Wielkiego Szlema i miejsce w królewskiej rodzinie amerykańskiego tenisa.

Zwycięstwo nadeszło po 16 meczach z rzędu 19-latka, które w zeszłym miesiącu zakończyły się w półfinale China Open z rąk jego dawnej rywalki Igi Świątek z Polski.

Spojrzenie wstecz na pierwsze zwycięstwo Coco Gauff w Wielkim Szlemie podczas US Open
Wiceprezydent ITF Katrina Adams omawia wpływ Althei Gibson i Arthura Ashe na świat tenisa

„Następne pokolenie przybyło i stoi na ramionach wielkich Sereny Williams i Venus Williams” – powiedział Alastair, dyrektor generalny USTA ATP.

„Wygląda na to, że istnieje od dawna. Ma tylko 19 lat – jest wyjątkowa. Jest pokorna, miła i ciężko pracuje. Jest bardzo skupiona na wygrywaniu”.

Jej zwycięstwo w Nowym Jorku było jeszcze słodsze dla Alastaira, byłej prezydent WTA, która w tym roku zdobyła nagrodę Billie Jean King Leadership Award przyznawaną przez Women’s Sports Foundation po tym, jak US Open obchodziło 50. rocznicę równych nagród pieniężnych dla płci.

To kamień milowy, który nie został jeszcze powtórzony w tenisie, ponieważ na początku tego roku WTA ogłosiła „ścieżkę do równych nagród pieniężnych” w turniejach WTA 1000 i 500, które rozpoczną się w 2027 roku.

„To zdecydowanie dowód na wartość kobiecego sportu i kobiecego tenisa, gdy kibice pojawiają się na kortach i są zachwyceni” – powiedziała.

Tim Henman analizuje dramatyczne zwycięstwo Gauffa w US Open i ocenia, jaki wpływ może ono mieć na sport
Martina Navratilova pochwaliła występy Goave na korcie i jej wpływ poza tenisem

Trzecia na świecie Gauff będzie następnie rywalizować w finałach WTA w Cancun, gdzie w niedzielę rozpoczyna się faza grupowa turnieju kończącego sezon.

READ  Wyniki toru Portage County z 20 maja 2023 r

„Nie mogę się doczekać występu Coco z większym zainteresowaniem. Jest w centrum uwagi od długiego czasu. To maraton. To nie sprint” – powiedział Alastair. „Widzieliśmy ich odporność”.

Streamuj wszystkie swoje ulubione sporty i nie tylko dzięki TERAZ