Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Co szef Xbox, Phil Spencer, naprawdę myślał o ujawnieniu PS5

Co szef Xbox, Phil Spencer, naprawdę myślał o ujawnieniu PS5

Wyciekłe e-maile ujawniły przemyślenia szefa Xbox, Phila Spencera, na temat PlayStation 5 na początku 2020 roku.

Sony ujawniło szczegółowe informacje na temat PS5 w marcu 2020 r. podczas transmisji, w której główny inżynier systemu PS5 Mark Cerny potwierdził specyfikacje sprzętowe PS5.

W ogłoszeniu ujawniono, że PS5 będzie wyposażone w niestandardowy ośmiordzeniowy procesor AMD Zen 2 3,5 GHz i niestandardowy procesor graficzny oparty na architekturze AMD RDNA 2, który zapewniał 10,28 teraflopa i 36 jednostek obliczeniowych przy 2,23 GHz, a także 16 GB pamięci masowej. RAM GDDR6 i 16 GB RAM. Niestandardowy dysk SSD 825 GB.

Mamy lepszy produkt niż Sony, nie tylko pod względem sprzętu, ale co równie ważne, jeśli chodzi o platformę oprogramowania i usługi oprócz sprzętu.

Spencer napisała e-mail do dyrektora generalnego Microsoft Satyi Nadelli i dyrektor finansowej Amy Hood „po prawie 12 godzinach spędzonych na ich odsłonięciu, omówieniu specyfikacji i rozważeniu odpowiedzi społeczności”. Wyraźnie wydaje się podekscytowany perspektywami Microsoftu na konsole, doskonale wiedząc, czym jest seria Xbox Pochodząc z ostatniej generacji i Xbox One, który był znacznie słabszy w porównaniu do PlayStation 4, Microsoft postanowił mieć najpotężniejszą konsolę na rynku dzięki serii Xbox

„Mamy lepszy produkt niż Sony, nie tylko pod względem sprzętu, ale co równie ważne, jeśli chodzi o platformę oprogramowania i usług, a także sprzęt” – napisał Spencer. „Mamy składniki zwycięskiego planu. Poczułem, że w dyskusji na forum pojawiły się opinie, że jesteśmy bardzo pewni siebie i być może to wzmacnia to postrzeganie, więc czuję potrzebę bycia pokorną pewnością siebie, ale dzisiaj był dla nas dobry dzień.

„Niczego nie wygraliśmy. Wiem, że prowadzimy trudne dyskusje na temat cen, zysków i strat, inwestycji itp. Ten post nie ma na celu poruszania takich kwestii, te dyskusje są naprawdę ważne. Ale możemy być pewni prawdy naszego produktu tutaj i myślę, że każda rozmowa powinna zacząć w to wierzyć.To był dobry dzień dla Xbox.

READ  Oto dlaczego nie możesz znaleźć oferty na PS5 w Czarny piątek (i jak ją zdobyć)

Zrzut ekranu z IGN. OBRAZ: ŹRÓDŁO FTC V. DOKUMENTY MICROSOFT.

Oczywiście ten e-mail został wysłany trzy i pół roku temu, a od premiery obecnej generacji wiele się wydarzyło. Chociaż konsola PS5 okazała się ogromnym sukcesem sprzedażowym, sprzedaż konsol z serii Xbox ostatnio borykała się z trudnymi porównaniami rok do roku i niewielką liczbą ekskluzywnych premier.

W rzeczywistości podczas czerwcowego procesu FTC przeciwko Microsoftowi Microsoft przyznał, że Xbox oficjalnie „przegrał wojny konsolowe”.

Część dokumentu złożonego przez Microsoft opisuje wejście firmy Microsoft na branżę gier w 2001 roku, kiedy jej oryginalna konsola Xbox została sprzedana zarówno przez Sony, jak i Nintendo „ze znaczną marżą”. Od tego czasu Xbox nie przestaje „przegrywać” „wojen konsolowych”.

„Konsola Xbox niezmiennie zajmuje trzecie miejsce (z trzech) pod względem sprzedaży za PlayStation i Nintendo. W 2021 r. Xbox miał 16% udziału, podczas gdy Nintendo i PlayStation miały udział w [redacted] I [redacted]odpowiednio. Podobnie, jeśli chodzi o przychody z konsol i udział konsol obecnie używanych przez graczy („baza zainstalowanych”), Xbox pozostaje w tyle z 21%, podczas gdy PlayStation i Nintendo posiadają udziały w [redacted] I [redacted]odpowiednio.”

Jak wynika z dokumentów sądowych FTC, Microsoft jest obecnie uwikłany w największy i najbardziej szkodliwy wyciek w historii Xbox Plany na śródroczną aktualizację Xbox w 2024 rokuA Hybryda Xbox nowej generacji w 2028 rokuI Harmonogram wydań Bethesdy. Ujawniono wyciek e-maila Phil Spencer naprawdę chce kupić Nintendo. Mówi się również o potencjalnym jednoręcznym kontrolerze Xbox.

Wesley jest redaktorem wiadomości IGN w Wielkiej Brytanii. Znajdziesz go na Twitterze pod adresem @wyp100. Możesz skontaktować się z Wesleyem pod adresem w[email protected] lub poufnie pod adresem [email protected].