Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Co się dzieje z… Musk i Twitter, Wielka Brytania i Indie, Rakuten Mobile, platformy i usługi cyfrowe

Co się dzieje z… Musk i Twitter, Wielka Brytania i Indie, Rakuten Mobile, platformy i usługi cyfrowe

W dzisiejszym podsumowaniu: Musk pokazuje swoją siłę finansową, by sprowokować zarząd Twittera; Wielka Brytania i Indie zgadzają się na sprawdzenie pewnych technicznych rzeczy; A Rakuten Mobile zagłębia się w intrygujący świat cyfrowych bliźniaków.

Elona Muska Mówi, że ma 46,5 miliarda dolarów w wielostronnych zobowiązaniach finansowych na sfinansowanie proponowanego przejęcia, po 54,20 dolarów za akcję, od Świergot W rzeczywistości nie jest jego właścicielem (obecnie posiada 9,1% udziałów). w SEC złożenie wniosku 21 kwietniaMusk zauważa, że ​​13 kwietnia nie otrzymał odpowiedzi na swoją ofertę przejęcia i że „nie otrzymał odpowiedzi z Twittera, osoba zgłaszająca [Musk] bada, czy zainicjować wezwanie do nabycia wszystkich pozostających w obrocie akcji zwykłych” oraz wszelkich nowych akcji wyemitowanych zgodnie z Problem praw do „Zatrutej pigułki” Zarząd Twittera został stracony pod koniec zeszłego tygodnia, aby powstrzymać najbogatszą osobę na świecie przed niepożądaną próbą przejęcia. Dodaje jednak, że rozważając wezwanie na akcje, których nie posiada, „na razie nie zdecydował, czy to zrobić”. Inwestorzy nadal nie są pewni, co zrobić z tym ruchem, a cena akcji Twittera wciąż oscyluje wokół granicy 47 USD, tuż poniżej potencjalnej oferty Muska.

Wielka Brytania i Indie mają Ogłoś protokół ustaleń (MoU) Współpraca w zakresie wymiany informacji oraz prac badawczo-rozwojowych związanych z polityką, standardami, zarządzaniem widmem, bezpieczeństwem i innymi „obszary wspólnego zainteresowania” związanymi w szczególności z rozwojem 5G, Internetu rzeczy, sztucznej inteligencji, chmury i analiz. Brytyjski Departament Kultury, Mediów i Sportu (DCMS) oraz Indyjski Departament Komunikacji (DoT) utworzą wspólną grupę roboczą, aby dokładnie dowiedzieć się, co robić w ciągu pierwszych pięciu lat objętych MOU: brak odniesienia w MOU Dokument do Open RAN, biorąc pod uwagę, że DCMS India jest zarówno bardzo optymistycznie nastawiony do perspektyw rozmieszczenia tajnej radiowej sieci dostępowej. Moment ogłoszenia protokołu ustaleń zbiega się z wizytą w Indiach premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, który prawdopodobnie będzie szczęśliwy przez jakiś czas za granicą, biorąc pod uwagę presję, jaką wywarł na siebie, i jest częścią szerokiej gamy umów i ogłoszeń między krajów, w tym wiadomości, że operator satelitarny OneWeb, który obejmuje rząd Wielkiej Brytanii i Bharti Airtel wśród swoich inwestorów, wystrzeli swoje satelity z Indii po decyzji z początku marca, aby skutecznie zabronić sobie podnoszenia jakiejkolwiek swojej planety na rosyjskie pociski Sojuz . od Centrum startowe Bajkonur w Kazachstanie. Rosja ma pojawić się w rozmowach między Johnsonem a premierem Indii Narendrą Modim: Indie są głównym partnerem handlowym Rosji i jednym z nielicznych krajów, które powstrzymały się od pełnego potępienia rosyjskiej ofensywy na Ukrainie po tym, jak wstrzymała się od głosu. W propozycji ONZ z początku marca potępiającej rosyjską próbę inwazji na Ukrainę. Premier Wielkiej Brytanii poinformował już dziennikarzy w drodze do Indii o charakterze planowanych rozmów io tym, że nie będą wymagały skoordynowanych wysiłków, aby przekonać Modiego do zmiany stanowiska wobec Rosji. Zamiast tego skupi się bardziej na umowach handlowych, z których niektóre zostały ujawnione w oświadczeniu rządu Wielkiej Brytanii wydanym zbiega się z wizytą Johnsona, że ​​komunikaty otrzymały etykietkę z nazwą w ramach pewnej szerszej przesady: możemy to zrobić razem. Od komunikacji 5G i sztucznej inteligencji po nowe partnerstwa w badaniach nad zdrowiem i energią odnawialną – Wielka Brytania i Indie przodują na świecie” – to tylko niektóre ze słów przypisywanych premierowi Wielkiej Brytanii na Ta reklama.

READ  440HUF/EUR do końca roku? A czego oczekujemy w 2023 roku?

Rakuten Mobile Zawarli umowę z Politechniką Monachijską (TUM) na prowadzenie wspólnych badań nad cyfrowymi bliźniakami i ich zastosowaniami w walidacji sieci komórkowych. Rakuten Mobile ma na celu stworzenie całkowicie niezależnej sieci, która wykorzystuje ewolucyjne podejście do tworzenia, sprawdzania i stosowania logiki w sieci. Takie podejście wymaga dużej ilości danych i wysoce adaptacyjnego środowiska testowego, z których żadne nie jest kompatybilne z tradycyjnymi metodami walidacji. Jednak cyfrowe bliźniaki, które można osiągnąć w formie hybrydowej, łącząc narzędzia, takie jak symulacje i bazy testowe, w celu wyświetlenia rzeczywistych funkcji sieci, zapewniają kompatybilną metodę walidacji do testowania niezależnych sieci” – zauważa operator w Ta reklama.

Konsorcjum TIM SA, brazylijska spółka Telecom Italia, Wraz z Telefônica Brasil SA (VIVO) i Claro SA sfinalizowała przejęcie aktywów mobilnych Grupy Oi. Całkowita wartość przejęcia wyniosła 16,5 miliarda riali (3,6 miliarda dolarów), z czego TIM zapłacił około 7 miliardów riali (1,51 miliarda dolarów) klientom, witrynom widma i wieżom telefonii komórkowej. Szczegóły tego, co otrzymuje TIM SA, można znaleźć na Ta reklama pochodzi z grudnia 2020 r.kiedy oferta konsorcjum została przyjęta.

Orange Polska uruchomił dziś Laboratorium Orange 5G w swojej siedzibie w Warszawie. Warszawski obiekt jest najnowszym z rosnącej liczby podobnych obiektów, które Orange otworzył w Europie: fabryka Orange 5G działa już w Belgii, Francji i Rumunii. „Technologia 5G będzie bardzo ważnym impulsem, który umożliwi dalszy rozwój i dynamiczną cyfryzację polskiej gospodarki. Już teraz jesteśmy aktywnie zaangażowani w ten proces, ponieważ dzisiaj stworzyliśmy pierwsze sieci kampusowe z naszymi klientami” – zaznaczył Julian Ducaroz. Prezes Orange Polska 5G to miejsce, w którym opracowujemy i testujemy rozwiązania wykorzystujące technologię 5G, a także we współpracy ze start-upami, oferującymi innowacyjne rozwiązania biznesowe, dzięki którym możemy uruchamiać nowe usługi jak najszybciej po częstotliwościach potrzebnych do budowy 5G w Polsce są dostępne, a my wciąż na nie czekamy” – dodał Ducaroz. 5G Warsaw Lab oferuje rozwiązania i usługi z zakresu wirtualnej rzeczywistości (VR), rozszerzonej rzeczywistości (AR), analizy wideo opartej na sztucznej inteligencji (AI) , monitorowanie zasobów w czasie rzeczywistym i krytyczna komunikacja, taka jak PTT/PTV (Push to Talk, Push to Video), autonomiczne roboty mobilne i drony, wszystkie działające na docelowej częstotliwości sieci 5G 3,6 GHz, udostępnione do testów z Zgoda UKE. Orange Polska mówi, że sieć laboratorium działa w tajemnicy. 850 Mb/s.

READ  Gazowy król Ukrainy ostrzega, że ​​Wielka Brytania jest skazana na zimę niezadowolenia

W Szwecji prokuratorzy wszczęli wstępne śledztwo w sprawie afery śledczej w Iraku Nadal albatros wokół szyi Ericssona, Raporty Reutera.

Specjalista ds. badań i pomiarów Firma Viavi została wybrana przez Rakuten Symphony, dostawcę skoncentrowanego na otwartej sieci RAN od japońskiego operatora telefonii komórkowej Rakuten Mobile, do „sprawdzenia wydajności swoich rozwiązań od laboratorium do pola” w specjalnym teście. „Głównym celem tego testu jest maksymalizacja rozwiązania wszelkich problemów w laboratorium, aby przyspieszyć wdrażanie na dużą skalę, a test został zaprojektowany do symulacji sieci obejmującej całe miasto” — zauważa Viavi w Ta informacja prasowa.

Sektor imprez przemysłowych nadal jest zakłócany przez pandemię Covid-19, ponieważ GSMA zawiesiło nadchodzącą wystawę MWC Shanghai 2022.GSMA pragnie wyrazić ubolewanie z powodu odroczenia MWC Shanghai 2022, pierwotnie zaplanowanego na 29 czerwca – 1 lipca 2022. Globalne warunki pozostają dynamiczne, a wraz z rozwojem epidemii i środkami w Szanghaju interesariusze i partnerzy z branży nie mogą być pewni kontynuować przygotowania do tego wydarzenia.” Czytaj więcej.

Operator ze Szwecji Tele2 poinformowało o „znaczącym postępie” w pierwszym kwartale, pomimo tego, co nazywa „bardzo złożonym środowiskiem zewnętrznym” wynikającym z konfliktu między Rosją a Ukrainą. Pomimo odnotowania „znacznej niepewności”, zwłaszcza dla swoich pracowników i klientów w krajach bałtyckich, prezes i dyrektor generalny firmy Kjell Johnson nadal optymistycznie patrzy na przyszłość operatora i „osiągając nasz cel, jakim jest bycie wiodącym operatorem telekomunikacyjnym w regionie skandynawskim i bałtyckim”. Tele2 odnotowało wzrost całkowitych przychodów o 2% rok do roku do 6,7 miliarda SEK (około 707 milionów USD), przy czym przychody z usług dla użytkowników końcowych wzrosły w szczególności o 3% do 4,9 miliarda SEK dzięki dobrym wynikom w regionie Morza Bałtyckiego i Szwecji. i „niewielkie tylne wiatry z wanderlust”. Niedawna sprzedaż udziałów w T-Mobile Holandia również wzrosła, zwiększając zysk netto o 1,6 miliarda SEK do 2,5 miliarda SEK. Dowiedz się więcej tutaj.

READ  Znaczenie migracji do Greater Sudbury